Як зробити скріншот екрану на ноутбуці?

Як зробити скріншот екрану на ноутбуці? У цій статті ми відповімо вам на це питання. Насправді, зробити скріншот на ноутбуці, так і на комп’ютерах під базою операційної системи Windows, неймовірно просто. Існує три основні методи: натисненням однієї клавіші на клавіатурі, за допомогою системної утиліти Ножиці, сторонні утиліти. Зараз ми розглянемо їх докладніше.

Як зробити скріншот на ноутбуці?

клавішею PrintScreen

На вашій клавіатурі існує особлива клавіша, на яку ви, швидше за все, не звертали увагу – PrintScreen. При натисканні на цю кнопку в ваш буфер обміну скидається знімок екрана. Для отримання доступу до потрібного скриншоту далі потрібно скористатися будь-яким доступним для вас графічним редактором. Наприклад, для вашої мети можна використовувати системний Paint. Зробіть наступне:

  • Відкрийте Paint.
  • При появі білого аркуша, натисніть комбінацію клавіш Ctrl + V.
  • На робочому місці Paint з’явиться скрін з екрану вашого ноутбука.
  • Потім натисніть комбінацію клавіш Ctrl + S для збереження створеного вами скріншота в потрібному вам місці.

Тепер ви знаєте як зробити Принтскрін на ноутбуці. Також при збереженні скриншота, ви можете вибрати в якому саме форматі він буде збережений. Для більшості цілей підійде JPG.

За допомогою «Ножиць»

Не багато використовую таку корисну системну утиліту, як Ножиці. Це проста програмка, за допомогою якої можна «вирізати» потрібний вам ділянка екрану, а потім зберегти як скриншота в будь-яке місце на комп’ютері. Вона присутня на операційних системах Windows XP, Windows 7, Windows 8, Windows 10. Для створення скріншота за допомогою Ножиць, зробіть наступне:

  • Натисніть комбінацію клавіш Win + R.
  • Впишіть в порожній рядок SnippingTool.exe і натисніть Enter.
  • Натисніть на кнопку «Створити».
  • Далі виберіть потрібний для вас ділянку екрану. Можна весь екран.
  • Натисніть на іконку дискети і виберіть місце збереження.

Так само як і з Paint, в «ножиці» можна вибрати формат скриншота, але тільки варіантів тут значно менше.

Використання сторонніх утиліт

Крім системних програм Windows, ви також можете використовувати і додатки від сторонніх розробників. Як зробити скріншот на ноутбуці за допомогою сторонніх програм? Тут вже вам доведеться розбиратися самостійно, так як додатків здатних створювати скріншоти шалено величезна кількість. З найбільш популярних можна порадити використовувати Fraps або Photoshop.

Ссылка на основную публикацию