Як зробити скріншот екрану на ноутбуці / ПК (Windows 7,8,10)

Скріншот екрану або ж просто скрін – це картинка (зображення), яка показує точну копію того, що бачить людина на екрані свого монітора, часто отримана спеціальною програмою або операційною системою пристрою по команді, відданої користувачем.

 • Як зробити скріншот на

Зазвичай, до створення скріншотів екрану вдаються в наступних випадках:

 • Найпоширеніша ситуація, в якій необхідно виконати даний процес – це виникла перед користувачем проблема з ПК / ноутбуком або проблема, пов’язана з якою-небудь програмою. Скріншот помилки допомагає людині, яка звернулася на спеціалізовані форуми, викласти свою ситуацію більш детально, до того ж описувати все набагато довше, ніж просто показати зображення.
 • Дуже часто скріншоти необхідні для людей, які пишуть для своїх, а також чужих сайтів всілякі інструкції і статті. В такому випадку скрін виступає в якості наочної ілюстрації.
 • Бажання показати своїм друзям і знайомим заставку свого робочого столу.

На цьому список не закінчується, так як є безліч інших ситуацій, в яких користувачеві потрібно виконати цю операцію.

Створюємо знімок екрана на Windows 7

Перед тим як зробити скріншот екрану на ноутбуці, подивіться, яка встановлена ​​версія операційної системи на девайсі. Якщо у вас Windows 7, то ви можете вдатися до нижче описаним способом створення знімків.

Найпростіше зробити знімок екрана в Windows за допомогою кнопки Print Screen. На вашій клавіатурі вона буде називатися «Prt Sc» або ж «PrtScr».

Натиснувши на цю кнопку, ви не побачите будь-яких змін або дій ПК. Однак знімок вашого екрану вже знаходиться в пам’яті пристрою. Для його отримання необхідно відкрити будь-яку, встановлену у вас програму для перегляду зображень (наприклад, Paint) і вставити в неї вашу фотографію (скрін) за допомогою кнопок «Ctrl + V».

Всі скріншоти створені за допомогою поєднання клавіш «Win» + «Prt Sc», або просто «Prt Sc» зберігаються в папці «Знімки екрана», що знаходиться по шляху C: \ Users \ Імя_пользователя \ Pictures \ Screenshots

Так само, ви можете створювати скріншоти і за допомогою інструменту «Ножиці».

Для цього натисніть «Пуск» і наберіть в пошуковому рядку «Ножиці». Відкриється віконце програми. Вам необхідно натиснути на «Створити» і за допомогою своєї мишки виділити потрібну вам область екрану.

З міццю даного інструменту можна зробити скрін всього екрану або ж його частини, при цьому застосовуючи прямокутну область або ж намальовану від руки.

Після виконаних дій спливе вікно редагування отриманого зображення, в якому можна, при бажанні, додати до свого знімку «підпис» або просто написати на ньому текст.

Після закінчення редагування, натискаємо кнопочку «Зберегти».

Робимо скріншот в Windows 8

Створення скриншота на ноутбуці під керуванням Windows 8, нічим, кардинально, не відрізняється від створення знімків на попередніх ОС, ви можете використовувати інструмент:

 1. «Ножиці» – щоб зробити знімок певної частини екрану.
 2. Комбінацію клавіш «Win» + «Prt Sc» – щоб отримати повне зображення робочого столу.

Робимо знімок в Windows 10

Windows 10 пропонує своїм користувачам все ті ж два способи для створення скріншотів.

1. Поєднання клавіш «Win» + «Prt Sc».

2. За допомогою інструменту «Ножиці».

Відкрийте програму і натисніть «Створити».

За допомогою лівої кнопки миші виберіть необхідну область екрану.

Збережіть отриманий результат, натиснувши «Файл» – «Зберегти як»

Як зробити скріншот екрану на ноутбуці за допомогою програм.

В інтернеті можна знайти величезну кількість програм для створення скріншотів. На відміну від стандартних засобів Windows, вони володіють потужнішим функціоналом і дозволяють робити не тільки знімки, але і відразу редагувати їх, а найчастіше і завантажувати на сервери авторів, щоб ділитися ними з друзями і знайомими.

Зараз ми розглянемо лише кілька найпопулярніших програм і особливості роботи з ними.

Lightshot

Перша і найпопулярніша і зручна програма для скріншотів – це «Lightshot», від творців не менше популярного хостингу картинок prnt.sc.

Після завантаження та установки програми вона автоматично додасться в автозавантаження і у вас в треї з’явиться її значок.

Тепер вона постійна готова до «бою», а вам для створення скрін, необхідно всього лише натиснути на клавішу «Prt Sc», після чого натисканням лівої кнопки миші виділити необхідну область.

Область екрану ви виділили, що ж робити далі?

Давайте розберемося з основними настройками «Lightshot».

 1. Скасувати створення скріншота.
 2. Зберегти знімок до себе на ноутбук.
 3. Копіювати вийшло зображення для подальшої вставки в той же «Paint».
 4. Завантажити ваш скріншот на сервера prnt.sc і отримати на нього коротку посилання, якою можна відразу поділитися з ким небудь.
 5. Панель малювання, завдяки якій, ви можете зробити будь-які позначки.

Ось так, досить просто можна робити знімки за допомогою програми «Lightshot».

Snagit

«Snagit» є досить потужним програмним комплексом, який дозволяє не тільки робити скріншоти, але і відразу редагувати їх і навіть знімати відео з екрану вашого ноутбука, але про все по порядку.

Після завантаження та встановлення програми, її значок з’явиться у вас в треї і це означає, що при натисканні на клавішу «Prt Sc», ви можете вибрати область для створення скрін.

Щоб зробити скріншот – натисніть на кнопку під цифрою один, щоб записати відео в виділеної області – цифру два.

Натиснувши на іконку фотоапарата, ви потрапите у вбудований графічний редактор, де зможете відредагувати ваш скрін, а потім зберегти його в потрібне вам місце.

Варто відзначити, що є ще величезна безліч програм для створення скріншотів і найпопулярнішими на сьогоднішній день є:

 • WinSnapr;
 • PicPick;
 • KSnapshot;
 • Monosnap;

Ви можете скористатися будь-яким способом, який для вас найбільш зручний, але при необхідності створення безлічі скріншотів екрану хорошої якості, краще скористатися спеціалізованими програмами.

Ссылка на основную публикацию