Як зробити скріншот екрану на комп’ютері або ноутбуці?

Наш сайт вже встиг розповісти, перш з усіма прикладами. Повторимося коротко: скріншот (від англ. Screenshot) – це зображення, що отримується пристроєм і яке показує все те, що бачить користувач на екрані даного пристрою. Завдяки функції створення скріншотів немає необхідності використовувати фотоапарат для того, щоб відобразити зображення на екрані монітора. До речі, скріншоти можна робити не тільки на комп’ютері або ноутбуці, але і на смартфоні або планшеті. Однак сьогодні ми поговоримо тільки про ПК і ноутбуках, розповімо про те, як можна робити скріншоти на цих пристроях.

Print Screen + Paint

Почнемо ми з способу, який користується найбільшим успіхом, та й взагалі, він один з найбільш зручних, оскільки не вимагає установки стороннього ПО – скріншот робиться стандартним функціоналом Windows.

Якщо ви подивіться на свою клавіатуру, то в правій верхній її частині можете знайти кнопку, одна з яких має назву PrintScreen (також може мати назву PrtSc, PrtScr, PrntScrn і т.д.). Ось вона на клавіатурі:

Для створення скріншота натисніть на неї один раз. В цьому випадку ви отримаєте скріншот всього того, що бачите на екрані.

Увага! Якщо ви використовуєте ноутбук, то натискати потрібно на дві клавіші – Fn + PrintScreen, така особливість клавіатур практично на всіх ноутбуках (але не на всіх).

Якщо вам потрібно зробити скріншот поточного відкритого вікна, натисніть на клавіші Alt + PrintScreen.

Відповідно, якщо у вас ноутбук, натисніть Fn + Alt + PrintScreen.

З цим розібралися – на кнопки ви натиснули. А далі що робити? Адже нічого не змінилося. Насправді змінилося: скріншот створений, однак на даний момент він знаходиться в буфері обміну (тимчасова пам’ять вашого пристрою). Необхідно вивести скріншот на екран і зберегти його. Для цього знадобиться будь-який графічний редактор. Ми рекомендуємо використовувати найпростіший варіант – програму Paint, яка встановлена ​​на всіх версіях Windows. Знаходиться вона в меню «Пуск». Для Windows 7: «Пуск» – «Всі програми» – «Стандартні», для Windows 10: «Пуск» – «Всі програми» – «Стандартні – Windows» – Paint).

Кликнули один раз за додатком Paint, воно буде запущено. Оскільки скріншот вже є в буфері обміну, натисніть на кнопку «Вставити».

Ви побачите скріншот, який тільки що зробили. Ось його частина на нашому прикладі.

При необхідності можете обрізати скріншот, написати що-небудь на ньому або намалювати – все на ваш розсуд. Далі вам потрібно буде зберегти зображення. Натисніть на зазначену на скріншоті кнопку, а потім виберіть «Зберегти як» і в якому форматі слід зберегти скрін екрану – рекомендуємо JPG або PNG.

Далі вам буде запропоновано вибрати директорію для збереження файлу. Виберіть диск, папку при необхідності, вкажіть ім’я файлу і натисніть «Зберегти».

Вітаємо, скріншот створений і збережений.

Інструмент «Ножиці»

Далі розглянемо ще один стандартний інструмент Windows – «Ножиці». Дуже класна утиліта, а класна вона тим, що дозволяє вам робить скріншот тільки виділеної області. Зараз побачите.

Запустіть програму «Ножиці» тим же самим чином, що і у випадку з Paint – через меню «Пуск».

Додаток запущено, вам необхідно вирізати ту чи іншу область. Для цього проведіть по області курсором, натиснувши на ліву чи праву кнопку миші.

Як тільки ви це зробите, відразу ж відкриється вікно із зображенням щойно виділеної вами області. Функцій тут мало, наприклад, ви можете що-небудь написати на скріншоті або намалювати, але використовуватися «Ножиці» як графічний редактор не вийде.

Натисніть на кнопку «Зберегти».

Далі виберіть директорію і тип файлу для збереження скріншота.

розширення Lightshot

Ні для кого не секрет, що в більшості випадків користувачі створюють скріншоти того, що бачать в браузері свого пристрою. А якщо ми говоримо про браузер, можна встановити спеціальне розширення для створення скріншотів, наприклад, Lightshot (можна знайти у всіх популярних веб-браузерах).

Насамперед встановіть розширення. Для Google Chrome: зайдіть в фірмовий магазин Chrome (chrome.google.com) і наберіть в пошуку Lightshot.

Встановіть додаток.

У правому верхньому куті екрану з’явиться значок програми. Натисніть на нього для створення скріншота.

Виберіть область: натисніть на ліву кнопку миші і виділіть необхідно область зображення, це може бути все вікно або його частину.

Ви можете що-небудь написати на скріншоті або намалювати. Якщо нічого не потрібно, натисніть на кнопку «Зберегти».

Також ви можете поділитися скріншотом в соціальних мережах або навіть відразу ж завантажити його на фотохостинг prntscr.com одним кліком – дуже зручно (дивіться кнопки під скріншотом).

Розширення Full Page Screen Capture

Додаток для тих випадків, коли потрібно зробити скріншот не тільки екрану, але і всієї сторінки сайту. Припустимо, сторінка довга і при створенні скриншота стандартним чином ви отримуєте лише частина її зображення. Тут вам допоможе розширення Full Page Screen Capture.

Після установки в правій верхній частині екрану з’явиться значок фотокамери. Натисніть на нього.

Далі з’явиться віконце, яке говорить про створення скріншота. Почекайте деякий час (як правило, не більше декількох секунд).

Скріншот всієї сторінки створений і відкритий в новому вікні. Для збереження на комп’ютер натисніть на кнопку Download Image.

Зрозуміло, розширення Lightshot і Full Page Screen Capture наведені нами в якості прикладу, ви можете використовувати інші розширення для створення скріншотів, яких для браузерів дуже і дуже багато.

різні програми

Наведемо список декількох програм для створення скріншотів. Чи є в них необхідність, вирішувати тільки вам.

Greenshot

Один з найпопулярніших безкоштовних скріншотер, який має вбудований графічний редактор. Примітно, що на момент написання статті версія для Mac OS платна, хоча для Windows – безкоштовна.

Lightshot

Вище ми розповідали про розширення Lightshot. Так ось, є і варіант у вигляді програми для комп’ютера (доступний для Mac і Windows). Плюси ті ж: зручність використання, можливість моментально ділитися скріншотами в соціальних мережах або закачувати на фотохостинг, просте редагування.

Ссылка на основную публикацию