Як зробити скріншот екрану на комп’ютері або ноутбуці з Windows – Інформаційно-технічний щоденник гику

Всі користувачі комп’ютерів і ноутбуків в якийсь момент часу стикаються з певними питаннями і складнощами в своїй роботі. У пошуках вирішення питання в соціальній групі, форумі або сайті не у всіх виходить грамотно викласти суть своєї проблеми і як наслідок отримують такі ж відповіді. Сформулювати питання більш точно для початківців користувачів дуже складно і як зробити скріншот екрану на комп’ютері і ноутбуку вони теж не знають.

А адже саме скріншот, прикладений до коментарю, не раз допомагав багатьом з нас оперативно отримувати грамотні відповіді на свої питання. У поєднанні з текстом, скріншот (Screenshot – знімок крана) допомагає донести до читача смислове і візуальну інформацію.

Зробити знімок екрана в операційній системі Windows можна вбудованими засобами або сторонніми програмами. До речі, зробити Screenshot на смартфоні або планшеті під управлінням Android можна без установки додаткових додатків.

Знімок екрану з використанням Print Screen і Microsoft Paint.

Компанія Maicrosoft у всіх актуальних операційних системах Windows передбачила просту і швидку можливість створення знімків з екрану без використання спеціалізованих програм. Щоб зробити скріншот на стаціонарному комп’ютері, потрібно на клавіатурі натиснути клавішу “Print Screen”.

Слід сказати, що деякі виробники клавіатур пишуть на клавіші скорочена назва “Prt Sc” або “Prnt Screen”. А деякі виробники мобільних пристроїв (ноутбуки, нетбуки) прирівнюють її до сімейства функціональних. Тобто, щоб зробити знімок, можливо доведеться скористатися комбінацією клавіш “Fn” + “Print Screen”.

Після того, як ви натиснете на спеціальну клавішу, знімок екрана буде поміщено в буфер обміну для подальшого використання.

Якщо ви хочете зробити скріншот не всієї області екрану, а лише певного вікна, то клікніть по необхідному вікна лівою кнопкою миші, щоб зробити його активним і натисніть комбінацію клавіш Alt + PrintScreen.

Оскільки знімок перебувати в “проміжному” стані, то ви можете вставити його за допомогою поєднання клавіш “Сtrl” + “V” в програму “Word”, “Photoshop” (або скористатися в них кнопкою “Вставити”) … Для прикладу, на своєму комп’ютері, я зроблю скріншот активного вікна з зображеннями для сайту і вставлю отриманий знімок у вбудований в Windows графічний редактор Paint.

При необхідності в редакторі можна нанести на знімок якусь інформацію і зберегти отриманий результат.

Для цього натисніть на “Файл” -> “Зберегти як” і виберіть відповідний формат. Я найчастіше в різних редакторах для кінцевого результату використовую популярні формати JPG, PNG і GIF.

Екранні ножиці в операційній системі Windows.

Це вбудований інструмент є певною альтернативою вищеописаному способу, яким дуже зручно користуватися на ноутбуці і інших мобільних пристроях під управлінням Windows. “Екранні ножиці” присутні у всіх затребуваних на сьогоднішній день версіях операційної системи Microsoft. Запустити утиліту можна набравши в пошуковому рядку слово “Ножиці” і після вибрати однойменний інструмент.

Після цього відкриється вікно, в якому вам потрібно натиснути на кнопку “Створити” (із зображенням ножиць). Екран стане злегка тьмяним і курсор прийме форму хрестика. Залишилося виділити активне вікно або область екрану знімок якого хочемо отримати. Якщо бажаєте, то можете нанести на зображення графічну інформацію у вигляді стрілки або відправити зображення по пошті клікнувши на піктограму конверта.

Щоб зберегти отриманий знімок, натисніть на “Файл” -> “Зберегти як”. Функціональними можливостями даний редактор не блищить, але зате він простий і раціональний. Ми розглянули способи для створення знімків екрану за допомогою вбудованих утиліт, а тепер перейдемо до стороннім рішенням.

Альтернативні програми для створення скріншотів.

Як правило, сторонні програми для зняття скріншотів з монітора комп’ютера або ноутбука на відміну від вбудованого рішення в Windows більш функціональні і набагато зручніше для повсякденного використання. Але якщо вам час від часу доводиться робити знімки екрану, то немає сенсу встановлювати додаткові програми, а краще скористатися готовим рішенням від Microsoft або кнопкою “Print Screen”.

Разом з тим, в сторонніх продуктах теж задіяна кнопка “Print Screen”, але крім неї використовуються комбінації клавіш для за
хоплення фіксованою, прямокутної і довільної області, вікна з прокруткою, повного екрану … Багато програм для зняття скріншотів з екрану відносяться до розряду платних , але є гідні безкоштовні рішення, правда в дуже обмеженій кількості.

Lightshot. Проста і зручна у використанні програма з приємним російським інтерфейсом, яка після установки оселиться в системному треї на панелі завдань. Утиліта дає можливість миттєво зробити знімок екрана і нанести на нього стрілку, лінію, прямокутник, текст, колір або виділити необхідну ділянку маркером.

Також отримане зображення можна залити на спеціалізований сервер і отримати унікальну посилання або поділитися ним в соціальних мережах. Цей універсальний інструмент доступний для операційної системи Windows і Mac. До того ж Lightshot можна завантажити в браузер Chrome, Firefox, IE і Opera у вигляді розширення.

Screen Capture. Безкоштовна утиліта для створення знімка з екрану комп’ютера або ноутбука. Програма має російський інтерфейс і дає можливість зберігати отримане фото в форматі BMP, JPG, PNG і при цьому регулювати якість зображення на виході у двох останніх.

Є можливість всього одним кліком розміщувати зображення в Інтернеті і при необхідності прокоментувати знімок. Вона відмінно підходить для повсякденної роботи, має історію створення скріншотів, настройку вказівки директорії для збереження отриманого знімка.

Яндекс Диск. Уже багато років користуюся хмарним сховищем від Mail і Яндекс Диск. Останній дає можливість підключити хмара як мережевий диск (за технологією WebDAV) і пропонує до установки невелику і безкоштовну утиліту для створення скріншотів і подальшої їх завантаження в своє мережеве хмара з отриманням посилання.

Я періодично користуюся їй через барвистих і красивих стрілок, хвилястих ліній, фігур і прямий відправки знімка в хмару. Тут зручний російськомовний редактор з мінімальним набором інструментів.

Fast Stone Capture. Незважаючи на те, що він платний, саме цим інструментом я користуюся останнім часом. В арсеналі цієї програми є: захоплення вікна, об’єкта, повного екрану, вікна з прокруткою (наприклад, знімок всієї завантаженої веб сторінки), а також прямокутної, довільної та фіксованого області. Крім цього, тут є лупа, піпетка, лінійка, а також можливість записувати відеоролики і перетворювати зображення в PDF формат.

Є російську мову і простий, але дуже зручний редактор. До того ж можна налаштувати автоматичну вставку водяного знака і відправку знімка в редактор, Word, PowerPoint, пошту, вивести на друк або отримати зображення зі сканера. У цій утиліти є безкоштовний урізаний аналог PicPic, але саме Fast Stone Capture мені здався набагато зручніше, функциональней і більш компактно.

Snagit. Багато знайомих мені люди використовують дану програму в своїй роботі і якби я не використовував Fast Stone Capture, то скористався саме їй. Інтуїтивно зрозуміла програма з російським інтерфейсом з великим набором функцій не тільки для зняття знімка з екрану комп’ютера, ноутбука і подальшій обробці отриманого зображення, але і запису відео. По суті це мультимедійний комбайн з колосальними можливостями в якому присутня опція розпізнавання друкованого тексту.

Тобто ви можете отримати текст, який не піддається операції копіювання, зробити знімок екрана на якому вміст перевершує його розміри, активувати модулі автоматичної обробки і збереження отриманого скриншота, захопити за допомогою лупи виділену область з точністю до пікселя, скопіювати зображення в буфер обміну, відправити електронній пошті або вивести на друк …

У редакторі присутні кисті, штампи, розпилювачі, олівці, лінії, стрілки, геометричні фігури, піпетка для захоплення кольорів, фігурне виділення області зображення. Можливості Snagit просто величезні. Безумовно є й інші програми для зняття скріншотів такі як Hardcopy, Skitch, Monosnap, Jet Screenshot, Joxi і інші, але саме описані в статті інструменти по ряду причин мені найближче.

Ссылка на основную публикацию