Як зробити скріншот екрану на Android і iPhone

У сучасному світі зустрічаються люди, які працюють зі смартфоном або планшетом частіше, ніж з персональним комп’ютером. При активній роботі в мережі Інтернет дуже часто доводиться обробляти різні графічні і текстові файли, а з метою їх грамотної коригування зв’язуватися з колегами і намагатися зрозуміти один одного. Щоб уникнути непорозумінь, краще всього навчитися робити скріншот з екрану використовуваного пристрою і надалі вести суперечку про наочної інформації, яку можуть бачити обидві сторони. У статті розглядаються основні способи для зняття зображення з екрану смартфонів на Android і iOS.

Зняття скріншот екрану Android

У випадку з платформою Android все дуже просто, оскільки для стягування скриншота з екрану необхідно лише знати версію операційної системи на Ваш пристрій, оскільки саме від неї залежить, які комбінації дозволять виконати поставлене завдання.

Android 4.0 і вище.

На даній версії системи зняття скріншота не доставляє незручностей, оскільки виконується за допомогою легкої комбінації клавіш. Необхідно одночасно швидко натиснути кнопки включення (утримати на частку секунди) пристрої і зниження гучності. На цьому все, скріншот зроблений і розташований в Галереї.

Android 2.3 і нижче.

У старіших пристроях можна і не зустріти унікальній комбінації для зняття скріншота з екрану. Якщо використовується смартфон виробництва Samsung, то можна спробувати комбінацію кнопку харчування і Home. Якщо ж на якомусь устрої заповітне поєднання клавіш не було знайдено, то необхідно поставити запитання службі підтримки Google, де його можуть підказати, якщо таке було задумано виробником.

У разі, якщо комбінація клавіш так і не була знайдена, то можна скористатися програмою No Root Screenshot It. Це комбінована утиліта, яка встановлюється як в смартфон, так і на комп’ютер. Після певних настройок, які можна вивчити в мережі Інтернет за відповідним запитом, з’явиться можливість зберігати в вигляді графічних файлів скріншоти з екрану пристрою. Однак, як випливає з назви, дана програма більше необхідна для пристроїв без відкритих прав root.

Android 2.3 і нижче (з відкритими правами root).

У разі відкритих прав root з’являється пара варіантів для створення скріншотів з екрану пристрою на Android:

  • встановити додаток Screenshot UX, після чого його можна буде використовувати як клієнт для зйомки зображення з екрану смартфона або навіть в настройках поставити комбінацію функціональних кнопок для більш оперативного виконання даної дії;
  • прошити пристрій на іншу операційну систему, в якій комбінація клавіш для скріншот екрану задана за замовчуванням. Даний спосіб підходить виключно професіоналам, оскільки недосвідчений користувач може вивести пристрій з ладу при неправильному проведенні прошивки.

Зняття скріншот екрану iOS

Як смартфона на iOS природно розглядається iPhone. Існує стандартна комбінація для зняття зображення з екрану пристрою: клавіша HOME і кнопка блокування екрану. Зберігається знімок в папку «Фотографії» в форматі .png. Що примітно зробити даний знімок можна абсолютно в будь-якому додатку і навіть при зйомці на камеру.

Бувають випадки, коли кнопка блокування не функціонує або користувачеві просто незручно її задіяти. На цей випадок Apple додали в пристрій корисну настройку, яка дозволяє користувачеві, не натискаючи кнопки активувати їх дії через сенсорний екран. Для цього слід увійти в розділ налаштувань iPhone і пройти по маршруту: «Основні» – «Універсальний доступ», після чого активувати функцію «AssistiveTouch». Зовні включення даного функціоналу відобразиться тим, що на кордоні екрану з’явиться динамічна цифрова кнопка, яка і дозволить використовувати всі наявні на панелі пристрою кнопки без їх натискання.

Альтернативні способи.

Розробники не були б такими, якби не зробили ряд софта, що дозволяє виконати описується в статті дію. Але, такий є виключно на Android. Ось основні варіанти:

  • Drocap2 – один з додатків з необхідністю відкриття прав root. Зберігає скріншоти в файлах формату JPEG і PNG. Алгоритм дій досить простий: включити софт, натиснути «Старт», перейти на необхідний для зйомки екран і струснути смартфон. Ніяких зайвих натискань або складних змін в настройках.
  • Screenshot ER – можливо, єдине платне додаток, але деякі гідно оцінюють його функціональність і не шкодують грошей на придбань. Особливість полягає в тому, що є цілий ряд способів для зняття скріншота: струшування, віджет збережений на робочому столі, ярлик, що активується таймер і т.д. Також збережене зображення у форматі JPEG і PNG можна відправити відразу на один з популярних хостингів графічних зображень.

З вищесказаного стає зрозуміло, що зробити скріншот екрану на смартфоні нітрохи не складніше ніж теж дію на комп’ютері. Про те, як робити скріншот з комп’ютера писалося в даній статті «Як зробити скріншот екрану в Windows». Для того, щоб не нашкодити пристрою дуже важливо завантажувати додатки тільки на офіційних магазинах Android і iOS, а не вірити неперевіреними сайтах і форумах.

Ссылка на основную публикацию