Як зробити скрінкасти для YouTube? Яку програму для запису і монтажу відео використовувати?

Всім привіт! Сьогодні мені хотілося б поговорити про те, як зробити відео для YouTube, а саме скрінкасти, тобто відеозапис того, що Ви робите на комп’ютері. Так як недавно у мене, коли я вирішив створити свій YouTube канал, виник рівно таке питання, проблему я вирішив, тому зараз я Вам розповім, як і якою програмою особисто я роблю відео.

Нагадаю, що на початку цього року я відкрив YouTube канал «» для сайту, на якому Ви зараз перебуваєте, тобто для Info-Comp.ru. На цьому каналі я як раз і викладаю скрінкасти, іншими словами, відеозапису тих дій, які я описую в своїх статтях на цьому сайті.

Спочатку давайте я трохи поясню, що це за тип відео, тобто що таке скрінкасти?

Що таке скрінкасти?

скрінкасти (screencast) – це відеозапис всіх дій, що виводяться на екрані комп’ютера, які виконує користувач цього комп’ютера, тобто автор відео, при цьому він може коментувати (озвучувати) це відео.

Іншими словами, це захоплення відео екрану, щось на зразок скриншота, але тільки в відео форматі.

Що потрібно для створення скрінкасти для YouTube каналу?

Відразу скажу, що я буду відштовхуватися від позиції звичайних блогерів, які хочуть викладати своє відео, свої скрінкасти на YouTube канал. Бо якщо Ви хочете займатися цим більш професійно, зі своєю командою, то деякі моменти, описані мною в цьому матеріалі (я їх буду пояснювати) Можна і переглянути, в загальному, я буду орієнтуватися, напевно, на більшу частину користувачів, при цьому з оглядкою на те, що відео в кінцевому підсумку повинно бути якісним.

Коли у мене виникла ідея створення YouTube каналу, у мене відразу виникло питання, якою програмою робити відео для цього каналу, адже на той момент у мене не було ніяких інструментів, а також у мене не було досвіду створення скрінкасти, в зв’язку з цим у мене ще виникли і інші питання, наприклад, що ще потрібно для створення якісного скрінкасти?

На поточний момент я можу відповісти на ці питання, так, для створення скрінкасти потрібно:

 • Чіткий сценарій для Вашого відео;
 • Програма для запису відео з екрану;
 • Програма для редагування відео, з можливістю озвучити відео;
 • Мікрофон.

З першим пунктом, я думаю, все зрозуміло, тобто Ви повинні чітко знати, що Ви будете показувати і що ви будете при цьому говорити. Насправді, це дуже важливо, поставтеся до цього серйозно.

У цьому матеріалі я більше загострю увагу на наступних пунктах, тобто на інструментах, за допомогою яких і створюється скрінкасти.

Почну я з останнього, тобто з мікрофона.

Який мікрофон використовувати для створення скрінкасти?

Рекомендацій щодо вибору мікрофона для скрінкастінга в інтернеті повно, при цьому практично всі вони розглядаються з позиції професійної студії, ну або просто професійної команди. Тому в таких матеріалах рекомендують купувати досить дорогі, професійні або напівпрофесійні мікрофони, годі й казати, вони будуть записувати дуже якісно, ​​буде все круто. Якщо бюджет дозволяє, то, звичайно, придбайте собі такий мікрофон.

Але в нашому випадку, тим більше на початковому етапі, віддавати десятки тисяч гривень за мікрофон буде, напевно, зайвим. Тим більше, що для запису скрінкасти, насправді з непоганим звуком, потрібен просто хоч який-небудь мікрофон, але не вбудований в ноутбук!

Вбудовані в ноутбук мікрофони дають багато шуму, це буде дуже сильно чути на відео, тому використовуйте будь-який інший мікрофон, підійде навіть з гарнітури, якщо у Вас його немає, то купіть його, є непогані мікрофони всього за 200-300 гривень.

Головна рекомендація з приводу вибору мікрофона – це його наявність, вбудовані мікрофони використовувати ні в якому разі не можна.

Який програмою записувати відео з екрану і робити скрінкасти для YouTube?

Йдемо далі, і переходимо до більш цікавим речам, а саме, до програм.

Звичайно ж, на початковому етапі я чітко розумів, що мені потрібна якась програма для запису відео з екрану з можливістю редагування відео, щоб зробити хоч якийсь монтаж цього відео, для створення якісного скрінкасти. Але головне питання – яку програму для цього використовувати?

При цьому у мене стояли такі вимоги, що пред’являються до програми:

 • Підтримка російської мови;
 • Інтуїтивно зрозумілий інтерфейс, тобто вона повинна бути зручною (якщо в ній доводиться розбиратися більш ніж 5 хвилин, у неї не інтуїтивно зрозумілий інтерфейс);
 • Записувати відео з екрану в хорошій якості;
 • Вміти редагувати зняте відео, обрізати, накладати різні ефекти, фільтри, текст, прискорювати, уповільнювати відео і так далі.

Як завжди, перше, що спадає на думку – це знайти безкоштовну програму. Але, як виявилося, безкоштовних варіантів, які підходять під мої вимоги, немає, точніше, мені знайти такий не вдалося, я перепробував кілька різних варіантів, але було все не те. Я пробував навіть платні програми, так би мовити в «Безкоштовному» варіанті, але навіть такі мене не влаштовували.

В результаті, так як інструмент то мені потрібен був, я зважився на покупку програми, в результаті почався пошук відповідного варіанту.

Як виявилося, програм для відеомонтажу з функцією запису відео з екрану багато, але всі вони настільки професійні, що для того щоб почати ними користуватися, потрібно спочатку цьому навчитися, тобто вони не зовсім прості.

В кінцевому підсумку мені на очі попалися програмні продукти компанії Movavi, в числі яких і програми для редагування відео, і програми для запису відео з екрану, і програми для роботи з фото, в загальному, багато різних додатків. Але всіх їх об’єднує один дуже важливий для мене момент, який мені дуже сподобався, все вони досить прості, зручні і орієнтовані не на професійних відеомонтажери, фотошопер і так далі, а на звичайних людей, які хочуть щось там зробити з відео або фото . При всьому при цьому, всі інструменти мають досить хорошим функціоналом.

Як я вже сказав, Movavi пропонує нам багато різних програм. Для нашої задачі, тобто для створення скрінкасти, підходять наступні:

 • Movavi Screen Recorder Studio;
 • Movavi Video Suite.

Або зв’язка програм

 • Movavi Screen Recorder + Movavi Редагування відео (або Відеоредактор Плюс).

Порівняння можливостей всіх цих програм можете подивитися в спеціальній зведеної таблиці на сайті Movavi – https://www.movavi.ru/support/help-me-to-choose.html

Якщо коротко, то

Movavi Screen Recorder Studio – це якраз той інструмент, який можна використовувати для створення скрінкасти, іншими словами, в нього входить програма для запису відео з екрану і програма для обробки поста цього відео, тобто монтажу.

Movavi Video Suite – це пакет програм, в який входять вищезгадані програми для запису відео з екрану і монтажу, додатково в нього входить ще і конвертер відео і функціонал для запису CD, DVD і Blu-ray дисків.

Movavi Screen Recorder – це програма для запису відео з екрану, редагувати вона нічого не вміє.

Movavi Відеоредактор – це програма для редагування відео, але вона не вміє записувати відео з екрану комп’ютера.

Movavi Відеоредактор Плюс – це розширена версія редактора відео, додатково в ній є, наприклад, функціонал для анімації об’єктів.

Очевидним вибором тут, звичайно ж, є програма Movavi Screen Recorder Studio, яка як раз і створена для подібних завдань (створення скрінкасти), Але я вирішив придбати пакет програм Movavi Video Suite і зараз поясню чому.

По-перше, Video Suite включає програму для конвертації відео, а так як на той момент у мене вже виникала необхідність конвертації відео з одного формату в інший (я про це розповідав в матеріалі про конвертацію WMV в MP4) Мені потрібен був повноцінний багатофункціональний конвертер, а конвертер від Movavi відмінно підходить на цю роль, він може працювати з багатьма форматами, конвертуючи з одного в інший.

По-друге, доплативши всього 500 гривень, я заощадив майже 800, так як якщо купувати окремо відео-конвертер, то він якраз і коштував би майже 1300 гривень.

По-третє, додатковий функціонал для запису CD, DVD і Blu-ray дисків мені не завадить.

В результаті, для того щоб створювати скрінкасти для свого YouTube каналу, я купив програму Movavi Video Suite 18 (на момент покупки – це актуальна версія).

Завантаження і установка Movavi Video Suite на Windows

Установка програми Movavi Video Suite не відрізняється від установки інших програм, по крайней мере, в Windows точно, так як я встановлював Video Suite на операційну систему Windows, тому проблем з установкою виникнути не повинно. Щоб внести ще більшу ясність, я все одно трохи опишу цей процес.

Крок 1 – Скачиваем інсталяційний дистрибутив

Щоб спробувати попрацювати з цією програмою, необов’язково відразу її купувати, може бути вона Вам не сподобається, досить завантажити пробну версію. Ось офіційна посилання на скачування – https://www.movavi.ru/download-suite.

Крок 2 – Запускаємо установку

Після того як завантажиться дистрибутив, запускаємо файл, в результаті відкриється програма установки, для стандартної установки нам досить погодитися з умовами ліцензійної угоди, і натиснути кнопку «Встановити», що характерно для більшості випадків, але якщо Вам необхідно, наприклад, змінити каталог установки програми або мова, то Ви можете натиснути кнопку «Параметри установки» і задати відповідні налаштування. Загалом, натискаємо «Встановити».

Крок 3 – Завершуємо установку

Після того як програма буде встановлена, з’явиться наступне вікно, якщо не хочете встановлювати додаткові розширення для браузера, галочки знімаємо і натискаємо «Далі».

І все, програма встановлена, натискаємо «Запустити».

Програма запуститься в обмеженому режимі, якщо вона Вам сподобається, Ви її можете активувати, при цьому заново нічого не потрібно.

Огляд програми Movavi Video Suite і відгук користувача

Тепер давайте я трохи розповім Вам про програму Movavi Video Suite, і висловлю свою думку з приводу даної програми.

Як було вже зазначено, Movavi Video Suite – це набір додатків для роботи з відео.

Після того як я пробував створювати відео в інших програмах, Video Suite виявилася настільки простою і зручною програмою, що відразу мені сподобалася і привернула мою увагу.

Програма хоч і проста, але розробники все одно подбали і про якісну документації, тому якщо у Вас виникнуть проблеми або Ви не знаєте, як робиться ту чи іншу дію, Ви завжди можете знайти відповідь в документації на офіційному сайті. Крім того, що також особисто мені дуже сподобалося, компанія Movavi, крім стандартної текстової документації, викладає відео-інструкції на своєму YouTube каналі та підносить все в такому досить цікавому вигляді, можете самі оцінити -. Особисто я вже після придбання програми дізнався кілька цікавих можливостей Video Suite саме з їх відео уроків на ютубі.

В цілому, якщо говорити про функціонал і можливості, то в Movavi Video Suite все на хорошому рівні, іншими словами, функціоналу багато і, головне, він представлений в тому вигляді, яким зручно користуватися.

Що особисто мені не сподобалося в цій програмі, точніше, це стосується редактора відео, в ньому в процесі редагування відео попередній перегляд відображає відео в не дуже хорошій якості, що створює якесь незручність, адже іноді потрібно перед безпосереднім збереженням підсумкового відео розгледіти деякі дрібні деталі на цьому відео, що при видимій частині в попередньому перегляді якості відео дуже проблематично, доводиться зберігати весь проект, і перевіряти вже підсумкове відео (воно-то, звичайно ж, на вищому рівні). Але це вже чисто мої причіпки.

Зараз давайте я покажу, як виглядають програми, які потрібні нам для створення скрінкасти, а саме, це Movavi Screen Recorder і Movavi Відеоредактор.

Ось так виглядає програма для запису відео з екрану Movavi Screen Recorder.

Для того щоб почати запис, Вам необхідно задати область, яка буде записуватися, програма дозволяє записувати як весь екран, так і довільний розмір. Також в програмі можна задати рівень гучності, як мікрофона, так і системних звуків, або зовсім відключити запис звуку. Потім натиснути кнопку «REC». Після того як Ви закінчите запис, натискайте кнопку «Стоп».

Далі, щоб відразу перейти в режим редагування, тобто в програму з відеомонтажу, можна відразу натиснути кнопку «Відкрити в редакторі», що, як Ви розумієте, дуже зручно, тобто не потрібно самостійно відкривати програму і вибирати файл для редагування, все автоматично відкриється.

А ось так виглядає сама програма Movavi Відеоредактор, тут як раз і створюються всі ефекти, накладаються фільтри, вставляється музика, Ви можете вирізати всі непотрібні фрагменти, прискорити відео або уповільнити його.

На цьому мій сьогоднішній матеріал закінчений, в ньому я розповів, як і якою програмою я створюю скрінкасти для свого YouTube каналу.

Ссылка на основную публикацию