Як зробити резервну копію. Резервна копія та відновлення Windows 7

Бувають різні причини, за якими необхідно робити резервні копії. Процедура зводиться до одного рішення – треба зробити "знімок" даних і помістити його в сховище, яке не так часто використовується і відносно безпечно.

Як зробити резервну копію в Windows 7

Для того, щоб виконати резервне копіювання диска в Windows 7, необхідно запустити вбудовану службу "Копіювання та відновлення". Знайти її можна в Програмах Windows 7: Варіант 1

  • натискаємо кнопку "Пуск" на робочому столі;
  • знаходимо пункт "всі програми", далі "обслуговування", далі "Копіювання та відновлення".

Варіант 2 (Через Панель управління) 

  • натискаємо кнопку "Пуск" на робочому столі;
  • знаходимо зліва посилання на Панель управління;
  • далі вибираємо в списку "Копіювання та відновлення".

Запускаємо програму. У нас є два основних вибору: архівація даних або відновлення.

архівація даних

Зрозуміло, що перед відновленням чогось, треба налаштувати створення архівів в ручному або автоматичному режимах. Тому спочатку налаштуємо резервне копіювання, натиснувши на відповідне посилання:

Далі піде вікно попереднього налаштування, а потім вам буде запропоновано вибрати місце, де будуть зберігатися копії зроблених архівів (див. Фото):

Важливо знати, що оптимальне місце зберігання копій – це зовнішні диски або оптичні накопичувачі. Словом те, що не використовується вами щодня і в силу цього не може бути зіпсовано або прийти в непридатність. Часто, це звичайний вінчестер (жорсткий диск), який підключається 1-2 рази на місяць тільки за тим, щоб розмістити на ньому копії. Також можна записувати дані архівів на DVD або Bly-ray диски. Але тут все залежить від потрібної місткості.

Якщо у вас немає під рукою зовнішнього накопичувача (диска), можна налаштувати архівацію на один з сусідніх розділів диска. Наприклад, якщо архівується диск C: (системний), то під архів вибираємо місце на диску D: і т.д. Однак, дані архіву будуть лежати як і раніше саме на основному жорсткому диску, що в підсумку підвищує ризик втрати інформації.

Відповідне попередження ви виявите при виборі того ж фізичного диска. Визначившись з місцем, натискаємо на кнопку "далі". З’явиться вікно вибору папок для архівування (див. Фото нижче).

За замовчуванням (верхній вибір) система сама визначить, що треба зберігати, виключивши тимчасові системні файли та інший "сміття", Утворений при роботі з Windows. Але ви можете втрутитися в процес і вказати, які конкретно папки повинні бути архівовані. Натискаємо на кнопку "далі" і перевіряємо в наступному вікні все вироблені налаштування (див. фото нижче).

Залишається натиснути на кнопку "Зберегти параметри і запустити архівацію". Розпочнеться архівація, яка може зайняти значний час.

До речі, це мінус вбудованих засобів Windows для архівування і відновлення.

Існує безліч платних і безкоштовних програм, які роблять цей процес швидше. Але про них – в іншому огляді. А поки, розглянемо, як відновити дані з щойно отриманої архівної копії.

Відновлення даних

Як ви вже здогадалися, запустивши сервіс "Копіювання та відновлення" будь-яким з перерахованих вище способів, ви повинні вибрати пункт "Вибрати резервну копію для відновлення". Зазвичай, якщо копії вже існують, Windows відразу показує список доступних файлів-копій. Вам також пропонується вказати шлях до свого архіву, розміщеному на підключених пристроїв або в мережі. У наступному вікні відбувається вибір копії.

Вибравши архів, натисніть на кнопку "далі" і запустіть процес відновлення. Зазвичай він займає багато часу, так що у вас буде можливість спокійно випити кави.

Відновлена ​​копія буде відповідати той час, коли вона була створена. Все більш пізні файли (у разі "падіння" системи) будуть замінені або втрачені.

висновок: Якщо вам дорогі ваші дані, робіть резервне копіювання частіше! Успіхів!
 

Рекомендую вам моє відео, яке може стати корисним вам або вашим друзям!

Ссылка на основную публикацию