Як зробити прозорою Панель завдань в Windows 10

Операційна система Windows 10, а також її останні збірки сильно просунулися в плані адаптації інтерфейсу і зовнішнього вигляду системи під потреби користувачів. При необхідності ви можете змінювати кольори основних елементів системи – меню «Пуск», панель задач, обрамлення вікон і т.д. Але чи можна зробити панель задач прозорою, повністю або частково?

Додавання прозорості для «Панелі задач»

За замовчуванням панель управління в Windows не є ні повністю прозорою, ні напівпрозорої. Досягти потрібного ефекту можна за допомогою стандартних системних налаштувань і спеціальних додатків, про які йтиметься далі.

Читайте також: Як відкрити Панель управління в Windows (Віндовс) 8 Де Панель управління в Windows 10 і як її відкрити Як запустити командний рядок в Windows (Віндовс) 10 Гаджети для Windows (Віндовс) 10 – де скачати, як встановити

Варіант 1: TranslucentTB

Додаток TranslucentTB – це простий у використанні і розумінні для звичайного користувача додаток. З його допомогу ви можете реалізувати задумане. Воно знаходиться в стандартному Магазині Widows і поширюється на безкоштовній основі. Крім можливості задати прозорості для панелі завдань, тут можна налаштувати під себе будь-який елемент системи. Сам додаток не має повноцінного перекладу на російську мову, але при цьому залишається досить зручним і для вітчизняного користувача.

Далі розглянемо, як відбувається установка і безпосередньо використовувалася програма TranslucentTB:

  1. Відкрийте Магазин Windows. Там, скориставшись пошуковим рядком знайдіть додаток TranslucentTB і перейдіть до нього.
  2. Тут ви зможете ознайомитися з описом, а також дізнатися відгуки від інших користувачів. Щоб почати скачування і установку, скористайтеся кнопкою «Отримати».

  1. Чекайте скачування і установки. Весь процес відбувається автоматично і не вимагає вашої участі. Тривалість залежить від швидкості і якості підключення до інтернету. Додаток буде встановлено в спеціальну папку на локальний диск C.

  1. Тепер вам залишається тільки запустити додаток. Зробіть це за допомогою спеціальної кнопки. Також це можна виконати з меню «Пуск».

  1. Після запуску ви побачите попередження. Воно не несе в собі скільки-небудь важливої ​​інформації для рядового користувача і представляє більше вітання. Тут потрібно натиснути на «Так».

  1. Програма запуститься в системному треї. Панель завдань стане напівпрозорої, згідно з тими налаштувань, які задані в програмі за умовчанням.
  2. Для більш тонкої і детальної настройки натисніть на іконку програми в треї.

  1. Тут в першу чергу поставте галочку напроти пункту «Open at boot». Цей пункт відповідає за запуск програми разом з системою. В іншому випадку після виключення комп’ютера або його перезавантаження всі ваші налаштування будуть скидатися.

  1. Далі розглянемо докладно значення в пункті «Regular», що відповідають за налаштування прозорості:
    • «Normal». Робить панель задач напівпрозорої, але не повністю. Варто звернути увагу на ту особливість, що при згортанні всіх вікон панель задач приймає свій початкової забарвлення і прозорість, яка встановлена ​​системою;

    • «Clear» – робить панель задач прозорою повністю;

   • «Opaque». Робить панель задач повністю непрозорою;
   • «Blur». Відповідає за розмиття. В даному випадку панель задач стає напівпрозорою і злегка розмитою;
   • «Fluent» – робить перепади прозорості.
  2. Також розглянемо інші пункти меню програми TranslucentTB:
    • «Maximised windows». Відповідає за стан панелі завдань в ті моменти, коли вікно розгорнуте повністю. Щоб зробити його прозорим в ці моменти, потрібно відзначити пункти «Enabled» і «Clear»;

    • «Start Menu opened». Відповідає за прозорість меню «Пуск» у відкритому стані. Якщо вам потрібно, щоб він був прозорим за аналогією з панеллю задач, виставте ті ж настройки, що і в попередньому варіа
     нті;

    • «Cortana / Search opened». Відповідає за зовнішній вигляд панелі задач під час відкриття пошукового рядка або Кортан. Тут теж рекомендується виставити галочки навпроти «Enabled» і «Clear»;

    • «Timeline opened». Відповідає за відображення панелі завдань в режимі перемикання між вікнами і при перегляді завдань (клавіші Alt + Tab і Win + Tab). Тут теж рекомендується виставляти пункти «Enabled» і «Clear».

  3. Після виконання все перерахованих дій ви зможете зробити повністю або напівпрозорої панель задач в Windows 10. Також в пункті «Advanced» є додаткові настройки. Їх занадто багато, і вони надають невеликий вплив на роботу, тому докладно розглядати в статті детально їх не будемо.

  1. Також ви можете виконати перехід на офіційний сайт розробника, де є додаткові мануали по використанню програми. Сайт англійською мовою, проте там є наочні відео-демонстрації про те, як працює та чи інша функція.

Дана програма є кращим рішенням для кастомізації зовнішнього вигляду операційної системи Windows 10. Однак тут є деякі мінуси, наприклад, відсутність російської мови. Про значення багатьох функцій вам доведеться лише здогадуватися в тому випадку, якщо ви погано володієте мовою. В даній статті було розглянуто лише основний функціонал, необхідний для установки прозорості в панелі завдань.

Варіант 2: Стандартні функції

Встановити напівпрозорість для панелі завдань в Windows 10 можна і за допомогою стандартних засобів операційної системи, не використовуючи будь-яке додаткове ПЗ. Однак результат, який можна отримати в даному варіанті досить слабкий. Якщо вам потрібно змінити прозорість панелі завдань, але при цьому не хочеться встановлювати сторонніх програм, то цей варіант вам відмінно підійде.

Інструкція до цього варіанту виглядає наступним чином:

  1. Клацніть правою кнопкою миші по порожній частині панелі завдань і виберіть в контекстному меню варіант «Параметри панелі завдань». Воно знаходиться в самому низу списку.

  1. Відкриється вікно з параметрами. Тут в лівій частині відкрийте вкладку «Кольори».

  1. Прокрутіть цей розділ трохи нижче. Під заголовком «Ефекти прозорості» поставте в положення «Включено». Не варто поспішати закривати віконце «Параметри».

  1. Тут натисніть на кнопку «Додатковий колір». Відкриється палітра, де вам потрібно вибрати колір. За допомогою спеціального кола виберіть колір з нижньої частини палітри. Потім відрегулюйте яскравість за допомогою спеціального повзунка. Рекомендується виставити його на низьку яскравість. Занадто яскраві або темні відтінки можуть некоректно підтримуватися системою або просто не підтримуватися. Про це говоритимуть відповідні оповіщення.

 1. Коли визначитеся з колірною палітрою, натисніть на кнопку «Готово». Оцініть, якого ефекту ви змогли добитися за допомогою зміни налаштувань персоналізації.

За допомогою стандартних засобів персоналізації операційної системи ви можете встановити прозорість панелі завдань. Однак зробити її повністю прозорою таким спосіб не вийде, тому доведеться використовувати стороннє ПО, якщо вам все-таки потрібно домогтися цього ефекту.

Використовуючи представлені в статті інструменти, ви можете змінити прозорість панелі завдань в Windows 10. Вам потрібно лише вибрати прийнятний спосіб для вашої ситуації.

Ссылка на основную публикацию