Як зробити презентацію на комп’ютері в Power Point? Покрокова інструкція

Вітаю Вас друзі! Раз вже ви читаєте ці рядки, то напевно Вам потрібна презентація .. А Ви може бути відчуваєте деякі труднощі, так як до цього ніколи не робили подібних документів? Сьогодні це досить затребувана річ. Матеріал буде корисний тим, хто вчитися і тим хто працює. Адже можна зробити класне по виконанню наочний посібник, яке стане в нагоді в навчанні або роботі.

Все що Вам потрібно – це встановити пакет Power Point на свій комп’ютер або ноутбук, ще підготувати текстовий і мультимедіа -контент для свого майбутнього проекту. Сьогоднішня стаття – це простий наскрізний приклад. У наступних статтях ми будемо докладніше розбирати, як і що робити.

Презентації складаються зі сторінок – слайдів, які демонструються з певним часовим інтервалом у вигляді зображень на моніторі комп’ютера. Якщо є проектор, то підключивши його можна представити свій матеріал великої аудиторії. Можна робити це під гарну музику. Зараз ми з Вами це справа і оформимо.

Як в документ Power Point додати слайд?

Відкриваємо наш Power Point. Ще не будемо вибирати запропоновані стилі. Виберемо порожній документ. Так ми створимо новий документ.

Потрапляємо в основний інтерфейс програми. Ті, хто працював в Word – відразу побачать багато знайомих значків. Все правильно, програми входять в пакет MS Office можна сказати родичі, так як дуже схожі.

Титульний лист вже готовий. Можна додавати наступні слайди-листи натиснувши на цю кнопку:

Тут вже є готові макети, які можна використовувати. Можна так само дублювати вже вибрані слайди і так далі.

Вставляємо текст у презентації

Попрацюємо з текстом. Візьмемо наш титульний лист і додамо туди текст, набираючи його. Багато заздалегідь готують текст і інші матеріали, а потім просто копіюють в свій проект.

Ось як у мене це вийшло на виході. Все робиться швидко і просто. Так як такий матеріал простіше показати, ніж розказати, дивимося відео – як додати текст в вашу презентацію

Вставка тексту і картинки в документ Power Point

Якщо ми всталяем картину, потрібно додати і текст під неї. Для того, щоб вставити наступний слайд, в якому буде текст і картинка, виберемо макет »Малюнок з підписом»:

Трохи попрацювавши, я отримав на виході ось таке гарне зображення:

Дивимося на відео, як це робиться:

Додаємо таблиці в презентацію

Наступним кроком в моєму проекті буде додавання таблиці. Табличний матеріал досить часто використовується при аналізі тієї чи іншої інформації, а так само при підведенні підсумків. Можна вставляти таблиці з word-документів, можна створювати їх безпосередньо в Power Point:

У мене вийшла ось така табличка. У ній я просто перерахував те, що вважав за необхідне. Можна подавати і цифровий матеріал. Та й взагалі будь-який матеріал. Power Point дозволяє вміє працювати практично з будь-яким контентом:

Дивимося відео, як вставляти таблиці:

Додавання анімації в слайд Power Point

Анімація – найважливіша настройка в будь-якої презентації. Ви можете прикрашати цим інструментом свій проект, додаючи йому додатковий шарм, роблячи його відмінним від інших. Анімація дозволяє концентрувати увагу слухачів на який подається матеріалі, вона повинна бути ненав’язливою, приносити задоволення.

Здається, розробники зуміли створити досить широкий набір інструментів, щоб можна було ефектно використовувати анімацію. Ви можете вставлені об’єкти (як наша щойно створена таблиця, заголовки і підзаголовки) подавати з різними ефектами – прояви, загасання, обертання масштабування і так далі. Причому можна робити це при вході в документ, при виході з документа, а так само в процесі перегляду:

Призначення презентації – справити враження на аудиторію. Наприклад, шляхом зміни поведінки того чи іншого об’єкта можна домогтися потрібного ефекту. Можна робити анімацію абсолютно на будь-яким елементі презентації. По одному або по всьому, призначаючи кожному свою анімацію, свій ефект. Це може бути будь-який елемент – заголовок (текст), таблиця, фото. Дивимося, як це працює, щоб було зрозуміло, про що мова:

В результаті цієї нехитрої маніпуляції наша презентація набуває зовсім іншого вигляду. Важливо тільки потренуватися і правильно налаштувати ефекти, щоб заголовки наприклад анімовані на початку, важливий контент в середині перегляду, а який-небудь додатковий – на виході з слайда.

Як в презентації встановити перехід слайдів?

Переходи між слайдами – це ефект, так само має велике значення. Багато налаштовують спочатку переходи, потім анімацію. Ефектів більше двох десятків; розробники розділили їх на прості, складні і переходи з динамічним вмістом. Вони так само виглядають дуже непогано. В меню відкриємо «Переходи» і подивимося, наскільки це ефектно.

Знову ж таки, без відео не обійтися. Краще один раз побачити:

Переходи можна налаштовувати для кожного слайда свій. Таким чином в поєднанні з анімацією можна підібрати ефекти за смаком.

Робимо вставку відео і звуку в презентацію

Ну і наостанок розповім, як вставити звук або відео в презентацію. До слова сказати, відеокліпи в презентації все ж не така переважна річ. Може бути, короткий кліп на одну або дві хвилини. В основному звичайно текстовий, графічний матеріал переважає більше. Наприклад Smart – Art обєкти, це типові макети схем, що відображають зв’язку, будь-які робочі, виробничі процеси, алгоритми, ієрархії і так далі.

А що якщо цієї інформації дати звуковий супровід? Наприклад, мова і коментарі записати заздалегідь, включити в презентацію. А в процесі показу можна зосередиться на чомусь іншому. Нехай собі бубонить, вам залишиться тільки на кнопки натискати. Отже, йдемо в розділ меню «Вставка» і виявляємо, що …

… відео можна записувати як з комп’ютера, так і вставити посилання на нього з інтернету. Так само можна робити і з звуком. Можна записати звук з мікрофона, можна завантажити вже готову запис з комп’ютера через провідник:

Щоб легше було розібратися, вставимо ще один слайд (вибравши шаблон «Два об’єкти»). У мене вже готовий заголовок. Поздаголовкі «Текст слайда» теж міняємо:

Можна вибрати будь-який інший потрібний Вам шаблон. Будь-слайд можна оформити на свій смак і вставити туди будь-який контент.

Якщо ми захочемо вставити відео з Інтернету або комп’ютера, то програма запропонує нам такі варіанти завантаження:

Далі, ми можемо вибрати стилі оформлення відео, а так само зробити монтаж відео, тобто попросту кажучи обрізати його. Я обрізав з 59 секунди а закінчив на 01: 19,139 сек.

Зі звуком точно так же. Йдемо в меню «Вставка» і пробуємо вставити звукові файли через відповідну панель:

Після вставки звуку ми потрапляємо в панель управління звуками. Вона надає собою набір інструментів для настройки звукового супроводу, так само можна обрізати файл:

Можна налаштувати звуковий фон для одного або всіх слайдів, в тлі і так далі. Експериментуйте! Нижче коротке відео про те як можна стилізувати оформлення:

Як бачите, Power Point надає досить широкі можливості для творчості. Якщо оволодіти ним, можна робити дуже навіть гарні й ефектні речі. І все досить просто. Головне, щоб під рукою був потрібний матеріал. Тоді процес піде легко і швидко.

Ссылка на основную публикацию