Як зробити презентацію на комп’ютері якщо немає програми Powerpoint

Як відомо, програмні продукти від компанії Microsoft © стоять пристойних грошей. Однак дуже часто перед звичайними користувачами постає завдання створити презентацію саме в зручному форматі програми Powerpoint. Що робити в такому випадку? Звичайно, можна знайти сайти в інтернеті, що пропонують скачати «ламану» або «крякнутий» версію відомого додатка.

Одним з варіантів буде піти саме цим шляхом, проте в даному випадку є ризик завантажити не те що потрібно – а саме підхопити вірус. Крім того, навіть якщо пощастить знайти «чисту» версію програмного продукту зі «зламаною» ліцензією – ви порушите закон про авторське право. Навіщо це робити, якщо існує безкоштовна альтернатива?

Програми-аналоги Microsoft © Powerpoint

Мало хто знає, що існують безкоштовні аналоги багатьох відомих програм, в тому числі Powerpoint. Деякі з них мають аналогічний інтерфейс, схожу структуру, дозволяють відкривати і зберігати свої проекти в загальновизнаних форматах, таких як .PPTX, .PPT, і багатьох інших. Крім того, слід зазначити, що ці програми динамічно розвиваються, тому мають власні формати, які в міру зростання використання безкоштовного програмного забезпечення будуть все більше популяризується. В даному огляді ми розглянемо безумовного лідера LibreOffice Impress, онлайн-сервіс GoogleDocs і додаток WPS Presentation (в безкоштовному варіанті).

Спосіб 1: LibreOffice Impress

Вже давно існує повний аналог офісного пакету Microsoft © Office – LibreOffice. Цей пакет включає в себе такі додатки, як: Base, Calc, Draw, Impress, Math, Writer. Створені вони для роботи з базами даних, електронними таблицями, векторною графікою, презентаціями, математичними формулами і текстами.

Програми повністю відповідають і аналогічні платному пакету від Microsoft ©.

Зупинимося докладніше на додатку по створенню і обробці презентацій – Impress.

Вид робочого вікна програми LibreOffice Impress.

Положення елементів практично повністю відповідає програмі PowerPoint.

Відкриємо будь-яку презентацію, створену в програмі Microsoft © Powerpoint.

Як ми переконалися, програма здатна відкривати будь-які презентації, створені в її комерційному аналогу. Крім того, створення презентації практично повністю аналогічно програмі від Microsoft ©.

Так як програма є аналогом вищеназваного продукту, то весь процес створення презентації практично ідентичний. Ми не будемо зупинятися на цьому докладно, оскільки ця тема вже розглядалася у нас на сайті.

Детальніше: Як зробити презентацію на комп’ютері

Показ же готових слайдів також повністю аналогічний. Досить натиснути клавішу «F5» або перейти в меню «Демонстрація» і натиснути на пункт «Демонстрація з першого слайда».

Відмінності LibreOffice Impress від Powerpoint полягають в тому, що в Impress набагато менше готових шаблонів. Але нам здається, що це не є проблемою, оскільки більшість готових шаблонів в продукті від Microsoft вже не використовується, вони сильно застаріли з дизайнерської точки зору.

Крім того, Powerpoint набагато краще оптимізований, відповідно великі ресурсомісткі презентації на ньому підуть набагато швидше, ніж на його безкоштовному аналогу.

На цьому основні розходження між програмними продуктами закінчуються.

Завантажити LibreOffice безкоштовно

Спосіб 2: GoogleDocs

Це веб-сервіс від Google, що дозволяє створювати і редагувати презентації прямо через вікно браузера, без установки додаткового програмного забезпечення.

  1. Для початку перейдемо по посиланню.
  2. Введемо свій логін і пароль від аккаунта Google.

  1. Ми успішно увійшли.

Створення нової презентації:

  1. Для створення нової презентації натиснемо на «+».

  1. З’явиться шаблонне вікно створення і обробки презентацій, що повторює інтерфейс класичних програм.

 1. Перебуваючи в цьому інтерфейсі, можна додавати слайди, картинки, текстові поля. Все як в стандартних програмах обробки презентацій.

Додавання готової презентації в сервіс Google з комп’ютера для подальшої обробки виглядає так:

  1. Для початку повернемося на головну сторінку, натиснувши на «Два квадратика», розташовані в лівому верхньому кутку.

  1. натиснемо на «Вікно вибору файлів».

  1. з’явиться вікно «Відкрийте файл». Перейдемо у вкладку «Ще» і натиснемо «Завантаження».

  1. На екрані браузера висвітиться напис «Перетягніть файл сюди» і «Виберіть файл на комп’ютері».

  1. Перетягнемо файл з Windows стандартним дією або натиснемо «Виберіть файл на комп’ютері». Виберемо файл, натиснемо «ОК». Піде завантаження файлу. По її закінченні на екрані побачимо наступне:

Вітаємо! Файл успішно завантажений. Тепер можна проводити будь-які маніпуляції. Наприклад, змінити текст або заголовок, додати / видалити картинку, замінити фон, додати / видалити слайд і багато іншого.

Незаперечною перевагою онлайн-сервісу від Google перед додатками PowerPoint і Impress є можливість «спільного редагування» презентації. Тобто, можлива одночасна командна робота над одним файлом.

Мінусом же є неможливість роботи над презентацією при відсутності доступу до інтернету, а також відсутність «ефектів руху».

Спосіб 3: WPS Presentation

WPS Office – повноцінний безкоштовний офісний пакет, повний аналог Microsoft © Office. Також містить компонент для створення презентацій WPS Presentation.

Для початку завантажити і встановити офісний пакет з офіційного сайту. Посилання на скачування дана в кінці статті.

Відмінні риси додатки WPS Presentation:

 • Більш приємне оформлення, ніж Microsoft © Powerpoint;
 • Схожість інтерфейсу з вищезгаданим продуктом;
 • Сумісність форматів;
 • Величезна кількість готових шаблонів, які можна скачати прямо з інтернету.

З недоліків відзначимо, що програма в повному обсязі переведена на російську мову. А також те, що додаток всіляко намагається нав’язати платний режим роботи «рекламними банерами», і спливаючими «підказками».

Робоче вікно програми WPS Presentation:

Програма має власне розширення файлів .DPS, але також здатна зберігати файли в зручному форматі .PPT, крім того, є можливість експорту в формат .PDF.

Також є деякі відмінності в інтерфейсі. Є можливість одночасної роботи відразу з декількома презентаціями, тому що в програмі реалізований «режим вкладок».

Слід зазначити, що хоча в функціональності додаток поступається брендовому аналогу, але, незважаючи на це, розробники постаралися максимально спростити процес створення презентації і додали кілька своїх корисних можливостей.

Повний опис цієї програми не входить в рамки цієї статті, але якщо буде зацікавленість – ми напишемо повний огляд її функціональних можливостей. Пишіть в коментарях.

Завантажити WPS Office Free

висновок

Існуючі аналоги можуть повністю замінити комерційний продукт від Microsoft. При цьому, у кожного програмного продукту є як переваги, так і недоліки. Так, наприклад, якщо для вас важлива швидкість роботи і при цьому є необхідна сума для покупки пакету Microsoft Office, то можемо рекомендувати його. У разі ж, якщо не хочеться переплачувати, але при цьому потрібно отримати функціонал, аналогічний Powerpoint, то можна порекомендувати LibreOffice Impress. Мінусом цього вибору буде більш низька швидкість роботи програми. Якщо необхідна командна робота над презентацій, тут однозначно на допомогу прийде сервіс Google Презентації. У разі ж, якщо хочеться отримати готовий гарний шаблон для своєї майбутньої презентації і мати можливість одночасної роботи відразу з декількома файлами, то слід вибрати – WPS Presentation.

Ссылка на основную публикацию