Як зробити оперативну пам’ять з флешки

Чи не кожен пристрій під управлінням Windows може похвалитися швидкої і безперебійною роботою, особливо коли мова йде про запуск ресурсномістких додатків та ігор. Нерідко проблема в нестачі оперативної пам’яті.

Безсумнівно, найвірніше рішення – установка додаткової планки, але як бути власникам ноутбуків і планшетів, де місця під неї просто немає. Та й на деякі старі ПК відповідну оперативну пам’ять знайти проблематично. В якості вирішення проблеми можна розглянути варіант використання флешки в якості оперативної пам’яті.

Робимо оперативку з флешки

Для цих цілей будемо використовувати технологію ReadyBoost, яка з’явилася на Windows Vista і присутній у всіх наступних версіях цієї ОС. При її включенні знімний накопичувач стає сховищем для даних системного кеша – це частково знімає навантаження з жорсткого диска. Звичайно, не зовсім правильно говорити, що флешка стає повноцінною оперативкою, скоріше – це готельне місце для кешування.

Системний кеш – це купа дрібних файлів, на читання яких жорсткий диск витрачає більше часу, ніж це роблять флешки. З ReadyBoost жорсткий не відволікатиметься на цей кеш, працюючи суто з великими файлами. Таким чином, цілком можна позбутися лагів на малопотужних пристроях.

Увага! ReadyBoost – інтегрована в систему програма, тому завантажувати її ні від куди не потрібно, тому що можна наштовхнутися на шкідливе ПЗ.

Вимоги до флешці

Теоретично ReadyBoost може бути застосована не тільки до USB-флешка. Підійде і зовнішній жорсткий диск, і SD-карта, але реального результату від них складно домогтися.

Швидкість читання дрібних файлів на флешці повинна бути не менше 2,5 Мб / с, і бажано, щоб її обсяг дорівнював або перевищував обсяг оперативної пам’яті на ПК. Також важливо, щоб флешка була відформатована в NTFS.

Хорошим рішенням буде використання «швидкісних» накопичувачів з інтерфейсом підключення USB 3.0.

включення ReadyBoost

Для початку переконайтеся, що в службах включена SuperFetch.

Тепер стосовно активації ReadyBoost:

 1. Вставте флешку.
 2. Перейдіть в її властивості.

 1. Відкрийте вкладку «ReadyBoost».
 2. Перемістіть маркер на «Використовувати цей пристрій».
 3. За замовчуванням система бере максимальний обсяг, але ви можете перемістити повзунок на менше значення. Так частина пам’яті на флешки залишиться для зберігання ваших файлів.
 4. Натисніть «ОК».

Тепер зазначений обсяг на флешці буде зайнятий, а в корені з’явиться файл кеша ReadyBoost.

Власне, тепер, коли накопичувач підключений до комп’ютера, навантаження на оперативну пам’ять в деякій мірі буде знижуватися.

Як бути з ПК на Windows XP

Для тих, хто віддає перевагу цій операционке, передбачена платна програма eBoostr. Для початку можна поюзати і пробну версію.

 1. Вставте флешку і запустіть програму.
 2. Натисніть кнопку «Налаштувати».

 1. Натисніть за назвою вашої флешки.
 2. Відзначте пункт «Використовувати для кешування».
 3. За допомогою повзунка виставте значення обсягу під кеш і натисніть «ОК».

 1. З’явиться повідомлення з пропозицією наповнити кеш зараз. Натисніть «Так».

Після наповнення на значку флешки з’явиться галочка, а значить, все вийшло.

Ось і все, що потрібно знати про можливості використання флешки як доповнення до основної оперативці. Надшвидким ваш комп’ютер, звичайно, не стане, але хоча б частково його роботу можна буде прискорити. Правда, тут все індивідуально: хтось спостерігає відчутне прискорення комп’ютера, а у кого-то взагалі ніяких змін не відбувається.

Ссылка на основную публикацию