Як зробити гранично економічною струменевий друк?

Для цього придумали так звану систему безперервної подачі чорнила (СНПЧ, CISS). Принцип був запозичений з професійних широкоформатних принтерів і плотерів. Хто вперше вирішив пристосувати таку схему до звичайного дешевого апарату – невідомо, але явно це були не виробники принтерів!
СНПЧ випускаються для самих різних принтерів. Точніше, кожна конкретна модель СНПЧ підходить до декількох моделях принтерів, що використовують однакові картриджі. Для «обману» принтера служать обнуляти чіпи або авточіпами, закріплені на капсулах. Якщо принтер порахував, що чорнило в «картриджі» СНПЧ закінчуються, досить натиснути кнопку на платі чіпа, і лічильник витрати скидається.

Єдина складність при установці СНПЧ полягає в тому, щоб правильно прокласти і закріпити шлейф з трубочок: він може чіплятися за виступаючі частини і заважати руху каретки. На деяких моделях принтерів для проводки шлейфу необхідно видалити кришку або зробити отвір в корпусі. Багато з тих, хто торгує комплектами СНПЧ і чорнилом для них, за невелику плату пропонують відразу змонтувати систему в ваш принтер.

При установці СНПЧ бажано вивести назовні трубочку для збору чорнил, що випливають при прочищення головок. Зазвичай вони стікають в піддон принтера і вбираються в спеціальну губку ( «памперс»). Однак при великому обсязі друку «памперс» заповнюється надто швидко, і ця обставина краще врахувати заздалегідь.

При безперервної подачі чорнила вартість відбитка зменшується в кілька разів у порівнянні з використанням будь-яких «сумісних» картриджів. Це давно оцінили ті, хто вирішив сам друкувати рекламні матеріали для роздачі, флаєри, етикетки і т. П. Невеликі тиражі «полноцвета» іноді обходяться навіть дешевше, ніж якщо замовляти їх в друкарні.

У скільки ж насправді обходиться один надрукований лист?

Багато що залежить від характеру друкованого: яка частина сторінки зайнята текстом, яка – картинками, заповнений чимось фон, або він залишається білим. Тому будь-які розрахунки досить приблизні. При цьому не забудьте врахувати доставку витратних матеріалів. Для звичайного паперу орієнтовно можна привести такі цифри:

  • сторінка з текстом на монохромному лазерному принтері коштує від 60 копійок до 1 грн .;
  • ціна такої ж сторінки на кольоровому лазерному принтері складе від 1,5 до 2 руб .;
  • сторінка з текстом і помірним кольоровим оформленням на кольоровому лазерному принтері обходиться від 2 до 5 руб .;
  • витрати на друк такої ж сторінки на струменевому принтері + СНПЧ коливаються від 1 до 3 руб.

Якщо порівнювати між собою різні моделі кольорових і монохромних лазерних принтерів, то дорожчі і продуктивні апарати зазвичай виявляються економічніше. Однак це проявляється лише при відповідному обсязі друку: заради кількох сторінок в день великий принтер брати недоцільно. З іншого боку, там, де друкують багато і часто, краще експлуатувати один великий принтер замість кількох маленьких. Важливо лише встановити і підключити його так, щоб всім було зручно.

Ссылка на основную публикацию