Як зробити діаграму Ганта в Excel: покрокова інструкція

За допомогою програми Excel від компанії Microsoft можна створювати безліч різних діаграм. Особливу увагу слід звернути на діаграму Ганта. На ній дуже зручно відображати і розраховувати часові інтервали. Вона має вигляд горизонтальної стовпчастий діаграми, на осі якої і показуються тимчасові відрізки.

Створення діаграми Ганта

Найбільш простий спосіб навчитися створювати діаграму – розглянути детальний приклад. У цій статті буде робитися розрахунок відпустки працівників підприємства. Зверніть увагу, графа, в якій знаходяться ПІБ співробітників, не повинна мати ніякого заголовка.

Читайте також: Як підписати осі діаграми в Excel Як зробити діаграму в програмі Microsoft Excel Установка Android на VirtualBox Як робити зведену таблицю в Excel

докладна інструкція

Для початку слід створити саму діаграму. Для цього необхідно виділити область, в якій буде будуватися макет, після чого виконати такі дії:

 1. У верхньому основному меню знайдіть блок «Вставка» і клікніть на розділ «Лінійчата».
 2. В відобразиться списку виберіть будь-яку діаграму, яка має в своїй назві частинку «… з накопиченням». У статті буде використовуватися варіант «Об’ємна лінійчата з накопиченням».
 3. Після натискання на відповідний пункт програма автоматично побудує діаграму.
 4. На наступному етапі слід зробити так, щоб на графіку показувався тільки відрізок, який відповідає за проміжок відпустки. Для цього натисніть ПКМ на будь-яке місце синьою шкали і в відобразиться меню клікніть на напис «Формат ряду …».
 5. У вкладці знайдіть блок «Заливка», і поставте прапорець навпроти варіанта «Ні заливки». Для підтвердження своїх дій клікніть на пункт «Закрити».
 6. На поточний момент діаграма відображає інформацію від низу до верху, що є не особливо зручним. Щоб змінити розташування даних, натисніть ПКМ на відрізок, на якому розташовані ПІБ працівників, і виберіть варіант «Формат осі».
 7. Відкрийте блок «Параметри …», і встановіть прапорець біля напису «Зворотний порядок …», після чого клікніть на пункт «Закрити».
 8. Діаграма Ганта не має на увазі використання легенди, тому її слід видалити. Для цього просто виберіть її за допомогою миші та натисніть кнопку «Delete».
 9. Діаграма розраховує відпустку не тільки за календарний рік, тому потрібно змінити часовий інтервал графіка. Щоб це зробити, потрібно виділити вісь, на якій знаходяться дати, і в відобразиться списку натиснути на пункт «Формат …».
 10. Відкрийте розділ «Параметри осі» і змініть мінімальне і максимальне значення. Для цього переставте прапорець на пункт «фіксоване» і пропишіть в відповідному полі необхідний часовий інтервал, після чого натисніть кнопку «Закрити».
 11. Процедура створення діаграми практично завершилася. Залишилося тільки придумати назву для свого проекту. Зробити це можна відкривши блок «Макет» і натиснувши на розділ «Назва …». Після цього залишиться тільки в відобразиться списку вибрати пункт «Над діаграмою» і вручну прописати ім’я проекту.

При бажанні можна робити і інші маніпуляції з макетом, доводячи його до досконалості, так як на цьому функціонал діаграми не обмежується. У статті було розглянуто детальний алгоритм побудови, який можна використовувати не тільки для розрахунку відпусток, а й для багатьох інших цілей.

Ссылка на основную публикацию