Як зробити дефрагментацію диска

Продуктивність вашого комп’ютера може з часом знижуватися. У багатьох випадках це може бути пов’язано з погіршенням роботи операційної системи. Причиною можуть бути віруси, сумнівні і непотрібні програми, помилки, системні збої та інші неприємності. Якщо ви впевнені в нормальній роботі системи, а продуктивність все одно знижена, то можливо вам допоможе така процедура, як дефрагментація. До слова, більшість користувачів не знає, навіщо вона взагалі потрібна. Ми відповімо на це питання і розберемося, як зробити дефрагментацію диска.

Для чого вона потрібна?

На жорсткому диску файли зберігаються по порядку невеликими фрагментами. Комп’ютер їх швидко знаходить і обробляє. Але з заповненням вінчестера виходить, що фрагменти одного файлу можуть бути розкидані по різних «кутах». В цьому випадку комп’ютера набагато складніше їх шукати. Це особливо помітно на ноутбуках або планшетах, які не завжди можуть похвалитися потужним залізом.

Є один хороший приклад. Уявіть, що ви прийшли в бібліотеку за певною книгою. Згідно з правилами, всі книги групуються за жанрами і за алфавітом. Серед сотень книг ви незабаром зможете відшукати потрібну. Але може трапитися таке, що бібліотекар в один прекрасний момент почав розставляти їх не за правилами, а просто на вільні місця. Яке буде відшукати те, що вам потрібно в таких умовах? Приблизно з такою проблемою і зіткнеться система при пошуку фрагментів файлу, розкиданих по всьому диску. Часу на це буде витрачатися набагато більше, що і знижує швидкодію комп’ютера.

Дефрагментація дозволяє впорядкувати фрагменти файлів в безперервній послідовності. Спеціально для цих цілей було розроблено спеціальне програмне забезпечення.

Якщо ваш вінчестер заповнився непотрібними файлами, то наша стаття допоможе вам швидко і просто очистити його, читайте далі.

Хочете записати диск з фільмом для перегляду на плеєрі? Наша стаття допоможе вам – 

Використання системної утиліти

Дефрагментацію можна легко провести з використанням системних засобів Windows. Для цього натискаємо правою кнопкою по значку локального диска і вибираємо «Властивості».

У вікні вибираємо вкладку «Сервіс», де натискаємо на кнопку «Виконати дефрагментацію».

У наступному вікні, перш за все, зверніть увагу на кнопку «Налаштувати розклад», де ви можете визначити частоту автоматичного запуску процесу, проте є думка, що в цьому випадку процедура буде виконуватися у фоновому режимі, викликаючи несвоєчасні лаги. Перед запуском процедури слід оцінити необхідність її проведення. Для цього натискаємо кнопку «Аналізувати диск».

Через деякий час ви побачите поточний відсоток фрагментації диска. Чим цей показник вищий, тим гірше. Якщо він становить 0% – дефрагментація позбавлена ​​сенсу. В іншому випадку натискаємо на кнопку «Дефрагментація диска» і чекаємо закінчення процесу, який знову-таки може зайняти певний час.

Зверніть увагу, що під час перевірки краще не виконувати ніяких дій з файлами, розташованими на вінчестері.

Використовуємо програму Auslogics Disk Defrag Free

Кращою безкоштовної альтернативою системної утиліті є Auslogics Disk Defrag Free. Її перевага в тому, що вся процедура дефрагментації проходить наочніше для користувача, а найголовніше – на все йде набагато менше часу, ніж в попередньому випадку.

Після запуску програми, перш за все, відзначте диски, які необхідно дефрагментувати.

У випадаючому меню нижче виберіть пункт «Аналіз» для визначення відсотка фрагментованих файлів.

Через деякий час у вкладці «Загальне» ви зможете побачити коротке зведення про те, які диски були перевірені кількості знайдених фрагментованих файлів, і скільки часу витрачено на аналіз.

Переконавшись, що дефрагментація необхідна, натискаємо на однойменну кнопку. Ви вже знаєте, що цей процес може бути довгим, тому можна вибрати дію, яка буде виконана після закінчення процедури, наприклад, відключення комп’ютера.

Використовуємо програму Defraggler

Справедливості заради слід розглянути і програму Defraggler, яку багато користувачів також вважають найкращим варіантом для дефрагментації. Як і в попередньому випадку, вона наочна, гранично проста і, звичайно ж, безкоштовна.

Для початку проаналізуємо диск, щоб дізнатися кількість фрагментованих файлів. Вибираємо потрібний диск (кілька можна вибрати з затиснутою клавішею «CTRL») і натискаємо кнопку «Аналіз».

На завершення ми отримаємо вже знайомий нам відсоток фрагментованих файлів. Крім того, ви можете оцінити швидкодію диска, клікнувши по відповідній кнопці, але це не обов’язково.

Залишилося натиснути кнопочку «Дефрагментація» і дочекатися закінчення процесу.

У програмі Defraggler ви також можете дізнатися про стан вінчестера, включаючи його температуру і загальний час роботи.

Дана процедура не буде зайвою для Віндовс XP, Віндовс 7, Віндовс 8, Віндовс 10. Рекомендується вдаватися до неї раз в 1-2 місяці.

Бажаєте встановити другий вінчестер в свій ПК, але не знаєте як? Просто вивчіть нашу інструкцію – 

Наша стаття навчить вас швидко і без проблем відкривати файли APK, на своєму комп’ютері, читайте докладніше.

висновок

Дефрагментація жорсткого диска – корисна процедура. Деякі користувачі вдаються до крайніх заходів, переустанавлівая гальмує ОС, коли, можливо, вищеописані дії повернули б продуктивність до прийнятної позначці. У здійсненні цього процесу немає нічого складного, хіба що доведеться трохи почекати його закінчення.

Ссылка на основную публикацию