Як зробити бекап резервну копію сайту або база даних WordPress?

Як зробити (бекап) резервну копію сайту через панель PhpMyAdmin і FTP клієнт Failzilla?

спосіб 2. Тут теж особливо важкого нічого немає. Викачуємо програму Failzilla, підключаємося і викачуємо папку на свій комп’ютер httpdocs (або public_html, www, domains) в якій і лежить весь ваш сайт. Якщо не знаєте, як підключитися до FTP клієнту Failzilla, то читайте цю статтю.

До речі, рекомендую саме вночі (в 3-5 годин) робити резервну копію сайту, ну тобто завантажувати його, так як вдень багато вебмастера закачують і скачують потрібні їм файли, через що втрачається швидкість передачі даних з сервера на ваш комп’ютер. Також, якщо у вас велика відвідуваність, то відвідувачі вашого сайту можуть зробити додаткове навантаження на ваш хостинг, що в підсумку може призвести до тимчасового відключення.

Іншими словами ви можете зробити неповний бекап свого сайту, так як якась частина може просто не захитатися через збій. Тому я і рекомендую вам робити резервну копію свого сайту саме вночі, коли відвідувачів не так багато, як днем. Крім цього під час (бекапа) копіювання файлів не робіть жодних змін на сайті. Також, якщо є й інші адміністратори сайту, то вимкніть їм доступ на час передачі файлів або попередьте їх про це.

Ок, сайт ми зберегли, тепер треба зробити копію бази даних MySQL. Переходимо в панель «phpMyAdmin», вводимо пароль, логін (назва бази даних). Якщо не знаєте, як це зробити – запитуйте про це у служби підтримки вашого хостера. Тепер просто переходимо у вкладку «експорт» і натискаємо «ок».

Як зробити (бекап) резервну копію база даних через движок WordPress?

У движка WordPress є класна функція експорту XML-файла, який дуже схожий на базу даних MySQL тільки в іншому форматі і зі своїми особливостями. У XML-файлі зберігаються всі налаштування вашого блогу, а так само записи, сторінки, коментарі, рубрики, мітки. Щоб завантажити цей файл, перейдіть в адмінці свого блогу в «інструменти експорт» «експорт» та натисніть «скачати файл експорту».

Якщо з вашим блогом щось трапиться, ви завжди зможете зробити новий, з іншим дизайном, а потім просто закачати цей файл, який перенесе всі ваші записи і коментарі на новий блог. Також, якщо вам буде лінь кожного разу викачувати цей файл, то можете встановити собі один додатковий плагін, який буде щомісяця надсилати копію цього файлу на вашу поштову скриньку. Що ж, тепер-то ви знаєте як зробити резервну копію свого сайт і в разі чого зможете його швидко відновити.

Наостанок рекомендую дану копію тримати як мінімум в трьох місцях, в двох примірниках. Тобто, не треба тримати всі файли свого сайту на одному комп’ютері, раптом він вірус підловить або ще щось гірше. На цьому у мене все, удачі.

Ссылка на основную публикацию