Як зробити абзац в ворде: способи форматування

Кожен документ повинен бути оформлений з дотриманням всіх правил. Ця вимога необхідно дотримуватися і тому, що видрукувані слова в такому вигляді легше сприймається при читанні. Абзац в Ворді можна виділити декількома способами, про які і піде далі мова. Для цього потрібно хоча б трохи розбиратися в цій програмі.

Основні способи форматування

Абзац є графічно виділену структурну складову всього обсягу написаного, умовно звану відступом. При наборі словосполучень в програмі Word можна скористатися кнопкою «Enter», натискаючи на яку він створюється. По виду форматування можна виділити настройку відстані його з двох сторін, міжрядковий інтервал, виступ або відступ першого рядка, інтервал перед відступом і після нього, а також розбивку на сторінки.

Як в Ворді зробити необхідні настройки?

Створювати або змінювати відступ можна за допомогою лінійки, що знаходиться в Word. Зазвичай дана функція підключена, але якщо все-таки немає, тоді потрібно зробити наступне: на вкладці «Вид» треба перейти в додаток «Показати». Ви побачите кнопку під назвою «Лінійка», де необхідно поставити галочку. Ось і все, лінійка налаштована.

У всій частині лінійки розташовані важелі, за допомогою яких проводиться форматування. З лівого боку внизу важіль потрібен для того, щоб зробити форматування по нижньому краю сторінки, верхній зліва (по вертикалі) – налаштування верхівки. По горизонтальній лінії є теж два виступи. Той, що знаходиться праворуч, дозволяє зробити пункт сторінки з цього боку, а ось важіль, що знаходиться зліва, створює лінію абзацу в Word.

Щоб зробити ці дії необхідно курсор підвести до трикутника вгорі з позначенням «Відступ першого рядка», натиснути лівою кнопкою мишки і, не відпускаючи, перетягнути його на потрібну відстань. На самому перетині горизонтальної та вертикальної ліній існує невеликий квадратик, тобто індикатор табуляції, клацнувши по якому, можна знайти ту ж функцію.

Як зробити абзаци в Ворді іншим способом? Дуже легко. Для цього необхідно виділити або весь видрукуваний клер або його частина, натиснути з правого боку кнопкою мишки і вибрати пункт «Абзац». У цьому меню є відповідні параметри форматування в см, з яких необхідно вибрати відповідний. Можна знайти таку вкладку в пункті «Розмітка сторінки».

Як прибрати абзаци в Ворд? При певних налаштуваннях програма Word може сприймати обривки рядків як абсолютно новий відступ, тому іноді є необхідність усунути знаки з нього. Для цього можна відкрити функцію «Знайти і замінити». У першому пункті треба вставити символ відступу невидимий, а в другому – символ пропуску.

Якщо обсяг написаного великий, можна прописати макрос і довести цей процес до автоматизації. Прибрати непотрібні частини можна клавішами «delete» або «backspace». Якщо треба прибрати, тоді виділяються рядки і програма самостійно стирає непотрібне. Кнопкою «shift» можливе виділення стрілками вниз і вгору. Щоб зайве прибрати в буфер, відмінно підходить поєднання клавіш Ctrl + X, за допомогою яких форматується абзац.

Ссылка на основную публикацию