Як знизити температуру CPU процесора в комп’ютері?

Висока температура у комп’ютерних комплектуючих – це справа цілком звичайне для будь-якого власника таких пристроїв. Особливо ця тема стосується центрального процесора і відеокарти. Коли безліч запущених процесів беруть для себе потужності ЦП, то його частота природним чином піднімається для збільшення швидкості обчислень. Більш висока частота також має на увазі і збільшення температури Центрального процесора, що цілком закономірне явище.

Наступною причиною підйому температури може є стан системи охолодження. Чим краще ваша система охолодження, тим нижче буде температура для вашого Центрального процесора, що веде до збільшення його продуктивності. Якщо температура підніметься до занадто високих, то ваш комп’ютер може почати загальмовано працювати, а перегріваються запчастини можуть попросту «згоріти». Більшість процесорів, а також графічних прискорювачів, не повинні нагріватися вище температури 100 градусів за Цельсієм.

Саме для цього зазначена апаратура оснащена механізмом екстреного відключення, що спрацьовує при досягненні певної максимальної температури. По крайней мере, більшість з сучасного заліза, а в нашому випадку процесори, мають такий механізм. Однак, якщо сценарій з перегрівом і відключенням буде повторюватися досить часто, то апаратура безумовно буде пошкоджена згодом. Те ж саме буде відбуватися і під час роботи процесора на гранично можливій температурі. Так що краще уникати ситуацій з перегрівами.

Центральний процесор все ще нормально може працювати за кордоном температури в 40 градусів, але чим нижче температура, тим краще продуктивність. Також не варто забувати, що висока температура процесора може підняти і загальну температуру всього системного блоку, що може несприятливо позначитися на його роботі.

Збереження низької температури ЦП

Існує величезна кількість способів для зменшення тепловіддачі вашого процесора. Ви можете купити більш потужний кулер для нього, який буде ефективно виконувати охолодження ЦП. Також ви можете зайти ще далі і придбати більш просунуті водні системи охолодження. Ще один метод полягає в використанні пари кольорів, один з яких би охолоджував безпосередньо сам процесор, а інший би позбавлявся від розпаленого повітря.

Вищевказані методи є найпоширенішими серед всіх користувачів. Все що вам потрібно для їх виконання, так це просто трохи спустошити ваш гаманець. Для ноутбука, наприклад, такі варіанти дій не є виходом із ситуації. Якщо ви використовуєте свій комп’ютер для рендера графіки, стрімінга відео, відеоігор та інших вимогливих завдань, то вам обов’язково потрібно знати, як можна знизити температуру свого процесора без покупки дорогого устаткування. Зараз ми з вами розглянемо кілька методів на цю тему. Почнемо, як і завжди, з самого простого.

Методи для зниження температури ЦП

Метод №1 Посилення повітряного потоку

Виведення гарячого повітря і введення охолодженого – це те, що потрібно як вашому процесору, так і всієї системи в цілому. Фізичне розташування свого системного блоку грає дуже важливу роль в охолодженні, так як це може поліпшити потік вхідного і вихідного повітря.

Більшість ноутбуків, наприклад, отвори для охолодження розташовують ззаду корпусу пристрою або ж знизу. Якщо у вас немає охолоджуючої підставки, то ви можете просто підкласти щось під ноутбук, щоб поліпшити потік повітря. Наприклад, ви можете підкласти під корпус пару олівців і повірте, ваш ноутбук буде куди краще охолоджуватися.

Якщо ви використовуєте свій процесор для екстремально важких завдань, то можна навіть вдатися до відкриття корпусу системного блоку (або низ корпусу на деяких ноутбуках) для поліпшення повітряного потоку на час виконання цих операцій.

Метод №2 Утримувати комп’ютер чистим

Одна з головних причин програвав для комп’ютера може служити те, що у вас в комп’ютері накопичилося достатньо велика кількість пилу, яка перегороджує вентилювання корпусу. Ви можете просто відкрити корпус і продути вентилятори і все апаратні складові стисненим повітрям. Повірте, ущільнення пилу на апаратурі можуть призводити до її перегріву під час активної роботи. Вимкніть свій комп’ютер, акуратно розкрийте системний блок і також акуратно проведіть прибирання на всіх складових.

Метод №3 Грамотне планування місця в системному блоці

Як уже було згадано вище, преграждения на шляху повітряного потоку в системному блоці можуть привести до перегріву. Витратьте трохи часу для відкритт
я вашого блоку і розташуйте кабелі всередині його так, щоб максимізувати повітряний потік, особливо навколо Центрального процесора і відеокарти. Якщо ви так зробіть, то температура процесора і іншої апаратури буде куди нижче.

Метод №4 Використання термопасти

Якщо у вас старенька машина і термопаста ЦП ссохлась, як це зазвичай відбувається з часом, то вона втрачає можливість покращувати теплопровідність, що призводить до перегріву ЦП. Термопаста зазвичай розташовується між радіатором і нагрівається поверхнею. Ви можете спробувати зняти радіатор з вашого процесора і замінити стару термопасту на нову. Для початку переконайтеся, що ви повністю очистили поверхню чіпа процесора, а потім тонким і рівномірним шаром покладіть термопасту. Зверніть увагу, що якщо ви покладете занадто багато або мало термопасти, то це може нашкодити процесору через виникнення високої температури. Потім знову надіньте радіатор і кулер на поверхню процесора.

Метод №5 Зниження напруги на процесор

Ось цей метод вже куди більш складний, ніж всі вищеописані. Зниження напруги на процесор можна виконати прямо з під операційної системи за допомогою спеціального програмного забезпечення. Цей крок широко використовується користувачами, як спосіб зниження температури. До речі, зниження напруги ніяк не впливає на продуктивність. «Оттон» і «розгін» – це саме те, що має вплив на продуктивність процесора. Ми рекомендуємо проводити зниження напруги тільки в тому випадку, якщо вам вистачає впевненості і знань для його виконання.

 • Для початку вам потрібно завантажити до себе на комп’ютер певне ПЗ: RightMark CPU Clock Utility, ORTHOS CPU Loader і HWmonitor.
 • Запустіть ORTHOS CPU Loader. Це програма зможе емулювати повне завантаження процесора. Запустіть її і нехай вона попрацює хвилин десять. Слідкуйте за температурою через утиліту HWmonitor, яка, до речі, повинна буде підскочити до 70-90 градусів за Цельсієм. Як тільки пройде десять хвилин стрес-тесту, то завершите його і запишіть максимальну температуру процесора.
 • Запустіть RMclock. Натисніть на вкладку «Advanced CPU Settings (просунуті налаштування ЦП)». Остання версія RMclock повинна автоматично визначити ваш ЦП. Пройдіть у вкладку «CPU info (Інформація про ЦП)» і перевірте, чи той процесор відображається в даних. Два рази клікніть на плашки Профілю і виберіть подпрофіль «Performance on Demand». Відзначте галочками параметри «Use P-State Transitions» як для харчування від мережі, так і від батареї (AC Power і Battery). Також відзначте галочка всі інші параметри, які можна знайти проскролів вниз.
  Натисніть Застосувати, як тільки все буде відзначено вірно.
 • Тепер прямуйте на сторінку з Головним профілем. Змініть теперішній профіль на «Performance on Demand» як для харчування від мережі, так і для живлення від батареї. Приберіть галочку з опції «” Auto Adjust intermediate-states VID »в самому низу і натисніть на кнопку« Default (за замовчуванням) ». Тепер перед вами повинні з’явитися ваші заводські настройки напруги. Натисніть на Застосувати.
 • На головній сторінці профілю, ви повинні бачити різні параметри для напруги. Починайте знижувати свою напругу. Завжди натискайте кнопку Застосувати, що внести зміни, а потім проводите тест на стабільність.
 • Відкрийте знову ORTHOS і HWMonitor. Пройдіть у вкладку «CPU info» в RMclock. Виставте тест типу «Small FFTs – stress CPU» для концентрації на ЦП. Запустіть стрес-тест на сорок п’ять хвилин або навіть більше.
 • Якщо ніякого вильоту не відбудеться і все буде добре, то ви можете знизити напругу ще нижче. Ми радить знижувати напругу кроком в .025v, поки ви не дійдете до Синього екрану смерті або помилки з попередженням.
 • Якщо у вас з’явився Синій екран смерті – ви виставили занадто низька напруга на процесор. Як тільки ваш ПК виконає перезавантаження після БСоДа, то напруга повинна повернутися в норму.
  Якщо чи отримаєте помилку з попередженням від ORTHOS – це також ознака низької напруги. Підніміть свою напругу і спробуйте знову.
Ссылка на основную публикацию