Як зняти захист від запису з флешки коли диска призначений лише для читання – що робити

Досить часто при спробах виконати будь-які дії з USB-флешкою ​​або картою пам’яті, операційна система Windows може видавати повідомлення, в якому вказується те, що диск захищений від запису. В такому випадку ви не зможете нічого робити з цим накопичувачем. Система запропонує кілька варіантів вирішити дану проблему: прибрати захист або використовувати для аналогічних цілей інший накопичувач. Розглянемо можливі варіанти того, як зняти захист.

В першу чергу слід розібратися – чому виникають подібні повідомлення і з якої причини з’являється захист від запису. Вона може з’являтися по ряду різноманітних причин, наприклад, якщо на носії є фізичний перемикач для включення і відключення захисту від запису. Позбутися від такої проблеми досить просто – достатньо лише змінити положення перемикача і спробувати розмістити інформацію на флешку.
Інша, більш серйозна причина подібної несправності полягає в налаштуваннях самої операційної системи Windows. В такому випадку доведеться попрацювати з реєстром та іншими опціями.

редагування реєстру

Розглянемо найбільш актуальний спосіб вирішити дану несправність із записом даних на флешку. Він полягає в зміні деяких параметрів в реєстрі. Виконайте наступні дії:

  1. Натисніть комбінацію клавіш Win + R.
  2. В поле вказуйте команду regedit, яка відкриє сховище.
  3. В відобразиться вікні дотримуйтесь шляхи: HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ CurrentControlSet \ Control \ StorageDevicePolicies.

Слід зазначити, що на деяких персональних комп’ютерах даний параметр може не відображатися і тоді видалення блокування буде виконуватися трохи складніше. Тоді вибирайте той каталог, який знаходиться вище по гілці. Поміняйте його найменування на «StorageDevicePolicies» і потім клацніть по ньому. Далі, необхідно натиснути правою кнопкою на вільному просторі в правій частині і вибрати опцію типу: «Параметр DWORD». Залежно від типу инсталлированной операційної системи вибирайте підходящу для вас. Дайте опції наступне ім’я – «WriteProtect». Величину параметра вкажіть рівною 0. Вам залишається прибрати USB-накопичувач, заново запустіть персональний комп’ютер і знову встановити його, спробувати записати дані.

У разі, якщо необхідний каталог присутній, знайдіть опцію WriteProtect. Виділіть її подвійним клацанням і змініть величину параметра на 0, як було раніше. Залишається зберегти внесені доповнення, закрити відкриті вікна і перезапустити персональний комп’ютер, що дозволить вам розблокувати пристрій. Вставте назад накопичувач і спробуйте записати на нього інформацію знову або виконати копіювання.

Робота з командним рядком

Знайти та змінити або зняти необхідні параметри вікно через командний рядок – вбудоване засіб, яке є в будь-якій операційній системі сімейства Windows. Для цього, в першу чергу, запустіть її з правами адміністратора. В іншому випадку вам не вдасться нічого змінити.
Далі, введіть у текстове поле команду Diskpart і підтвердіть її клавішею введення. Розпочнеться аналіз всіх носіїв, підключених до персонального комп’ютера. Вкажіть параметр list disk і в списку знайдіть найменування власного USB-носія. Вам потрібно запам’ятати номер флешки і надалі ви будете використовувати його при введенні команд. Далі, поступово вводите команди, зазначені списком нижче:

  • select disk «N» – вибір диска, над яким потрібно проводити якісь операції.
  • attributes disk clear readonly – зміна параметрів диска, дозволяє надати доступ до читання даних.
  • Exit – збереження і вихід з командного рядка.

Після закриття бажано перезавантажити персональний комп’ютер, а потім знову повторити маніпуляції по запису інформації на флешку.

Рекомендації по роботі з флешками Transcend

Якщо встановлений захист від запису на USB флешку від компанії Transcend, тоді вирішити проблему можна за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення, яке постачає сама компанія. Його не складе знайти праці в звичайному пошуковику – вказуйте назву програми JetFlash Recovery.
Вам достатньо зберегти утиліту на своєму персональному комп’ютері, а згодом слідувати зазначених інструкцій. Так ви швидко і просто зможете вирішити свою проблему і надалі робити з нею, що побажаєте. Програмне забезпечення дозволяє визначати несправності в роботі накопичувачів і усувати їх.

Якщо цей спосіб вам не допоможе, скористайтеся одним з наведених трохи вище.

Ссылка на основную публикацию