Як знайти і відкрити мережеві ресурси інших комп’ютерів?

Способів кілька. Найпростіший і очевидний – за допомогою області переходів Провідника Windows. У групі Мережа відображаються вузли мережі і доступні на них загальні ресурси. Однак за виявлення мережевих ресурсів і їх відображення в Провіднику відповідає ряд служб і механізмів. Спрацьовують вони не так вже швидко і не завжди правильно.
Тому іноді надійніше і швидше відкрити вікно Провідника з будь-папкою, наприклад системну папку комп’ютер, ввести в рядку адреси шлях до мережевої папці і натиснути клавішу Enter. Шлях можна вводити по-різному:

  • починаючи з імені комп’ютера, на якому розташована мережева папка. наприклад: \ MainSRVWorkDoc;
  • починаючи з IP-адреси того комп’ютера: \ 192.168.1.10WorkDoc.

Другий спосіб підходить, якщо вузол має статичним IP-адресою, і ви його знаєте. Зауважте, що при введенні шляху до локальних дисків і папок використовується зворотна коса риска (слеш), а при написанні мережевих шляхів – звичайна коса риска.

Мережевий диск – корисний спосіб представлення постійно або часто використовуваних мережевих ресурсів. Сенс його в тому, що папка з загальним доступом іншого комп’ютера підключається (монтується) в загальне дерево дисків локального комп’ютера. Щоб підключити мережевий диск, клацніть правою кнопкою миші на значку комп’ютер і в контекстному меню виберіть команду Підключити мережевий диск. Відкриється діалогове вікно підключення мережевого диска (рис. 8.11).

Мал. 8.11. Підключення мережевого диска

Із списку Диск виберіть букву, яка буде присвоєна підключається ресурсу. В полі Тека введіть шлях до підключається в якості диска мережевий папці або скористайтеся кнопкою огляд. Натисніть кнопку Готово. Зазначена папка буде змонтована в дерево дисків і папок в якості окремого диска.

В окремих випадках деякі додатки видають помилки, посилаючись на дані в мережевих папках. Якщо спочатку підключити таку папку як мережевий диск, а в налаштуваннях програми вказати шлях саме як до папки на диску, проблема вирішується. Зручність мережевого диска ще і в тому, що до нього просто звертатися з Провідника Windows і діалогових вікон різних програм.

Ссылка на основную публикацию