Як змінити жорсткий диск на комп’ютері або ноутбуці без втрати даних?

Вітаю на fast-wolker.ru! Коли приходить час міняти жорсткий диск на більш ємний і швидкий, новачки просто ставлять систему з нуля. Доводиться заново встановлювати і, програми, ігри. Копіювати заздалегідь на флешку документи і так далі. Все це безумовно добре, нове воно і працює краще, та й приємніше. Недолік такого рішення

– доводиться додатково витрачати час на відновлення своїх контактів, пошти програм для роботи, закладок, доступу до мессенджерам або соціальним мережам. Для тих, хто хоче навчиться зберігати абсолютно всі дані сьогоднішній випуск.

Як замінити жорсткий диск на комп’ютері без видалення вінду самостійно?

І справді, заміна жорсткого диска не повинна займати багато часу. Якщо час грає роль, то все потрібно робити так, щоб процес займав не більше півтори години. Результат повинен бути таким – Ви замінили жорсткий диск на новий, включили комп’ютер і продовжуєте працювати як і до заміни, з повним збереженням своєї системи і даних.

З чого починаємо на комп’ютері? Для початку завантажуємо програму з пакету Acronis для клонування HDD, вона входить до складу образу для ремонту і відновлення. Потрібно записати на флешку образ і поки відкласти її в сторону. Відключаємо комп’ютер від електрики і знімаємо бічну кришку на системному блоці:

Нам потрібно встановити новий HDD в системник. Не забудьте про запасні шлейфи передачі даних і потрібно перевірити наявність додаткових роз’ємів живлення на:

Жорсткі диски можна підключати до материнської плати по різному, все залежить від моделі та віку Вашого комп’ютера. Грає роль тільки обсяг диска – новий диск повинен бути за обсягом більше старого або як мінімум однаковий, інакше втратите дані.

Перед клонуванням рекомендую виписати серійні номери та марки старого і нового дисків. Це знадобиться далі, в процесі. Якщо випадково їх переплутати, то на виході отримаєте порожній клон!

Після завершення всіх маніпуляцій з кабелями і роз’ємами підключаємо комп’ютер до розетки і вантажимося з нашої припасеної флешки. Якщо диск тільки куплений, потрібно спочатку ініціалізувати його за допомогою програми Acronis Disk Director:

Вибираємо потрібний диск, правою кнопкою миші викликати меню, вибрати «проініціалізувати диск», а потім в самому верху натиснути «Застосувати очікують операції»:

Наступний етап – клонування. Запускаємо наш Acronis True Image. Я використовував її, але можна і інший аналогічною програмою. Переходимо в «Інструменти і утиліти»:

Потім вибираємо «Клонування дисків»:

Обираю ручний режим:

Тепер найвідповідальніший момент. Вибираємо вихідний (старий) жорсткий диск. Звіряємо номера, щоб не переплутати:

Далі, потрібно вибрати цільовий (новий) HDD. Перевіримо марку і номер, щоб не помилитися:

Вказуємо прапор »Один в один» якщо обсяги обох дисків однакові, «пропорційно» якщо цільової диск більше за обсягом, ніж вихідний. Можна пробувати опцію «Вручну», якщо цільової диск менше за обсягом ніж цільової. Але тут потрібно знати розміри зайнятого і вільного простору. Не раджу без крайньої необхідності!

Натискаємо «Далі» і процес пішов! Тепер все залежить від продуктивності Вашого «заліза» і обсягу даних на вихідному диску. Процес може тривати від 20 хвилин до 1,5 годин.

Після завершення операції комп’ютер вимкнеться. Тепер можна від’єднати старий диск, якщо він став непридатним. Або, відформатувати і перетворити його в додатковий сховище. Для початку налаштовуємо завантаження Windows c «нового» диска, якщо у вас буде на комп’ютері більше одного HDD.

Ссылка на основную публикацию