Як змінити відображення шрифтів на комп’ютері з ОС Windows 10

Існує кілька способів, як змінити шрифт на комп’ютері c ОС Windows 10. Вибір відповідного залежить від новизни версії і збірки вашої операційної системи Віндоуз.

Якщо версія вашої ОС старіше, ніж у збірки 1703 під номером 15063, відомої також як Creators Update, то змінити розмір шрифту Windows 10 буде легко.

Необхідно скористатися механізмами, вбудованими в саму систему. Більш того, в старій версії доступна настройка властивостей для кожного елемента оформлення. Все досить просто: необхідно відкрити в панелі управління «Екран» і замінити там бажані параметри.

У нових версіях змінювати налаштування оформлення можна лише синхронно для всіх елементів системи. Вирішується ця проблема кількома перевіреними способами.

Шляхи настройки шрифтів в Windows 10, починаючи з CU-версії 1703:

 • редагування реєстру – безпосередньо або за допомогою Winaero Tweaker;
 • настройка через System FontSize Changer;
 • імпорт готових файлів реєстру.

Як поміняти шрифт?

Незалежно від обраного способу, ви можете змінити накреслення і сам системний шрифт в Windows 10, змінивши властивості обраної теми або встановивши нову. Кожна з них має різними шрифтами, способами оформлення і рядом інших візуальних ефектів. Більш того, установка різних тем може збагатити вашу колекцію шрифтів в Windows 10.

WinAero Tweaker

Програма призначена для детальної користувальницької персоналізації Windows, перевірена часом. Легка в освоєнні, наочна і не вимагає установки, вона допомагає всіма можливими способами змінити шрифт в Windows і ряд інших параметрів з часів 7 версії цієї ОС. Принцип роботи дуже простий:

 1. Скачувати архів з актуальною версією програми з офіційного сайту розробника.
 2. Розпаковуєш архів в зручне місце, запускаєш * .exe-файл з правами адміністратора.
 3. Вибираєш цікавить параметр і міняєш його.
 4. Повертаєш параметр до його первісного значення, якщо зміни не влаштовують, натиснувши «Reset to defaults».

Розглянемо внесення змін до реєстру вручну. Такий спосіб змінити розмір шрифту в Windows 10 відрізняється деякою складністю і потребують від вас певної обізнаності про принципи зберігання параметрів в реєстрі і навички вдумливого їх знаходження і зміни. До того ж існує проблема: настройка може мати різні формули розрахунку, і часто зміна розміру вимагає введення не його величини (наприклад, 25 px), а результату обчислення параметра за формулою. У випадку з MenuHeight це буде твір між -15 і висоти в пікселях, і це лише один випадок.

 1. Перед внесенням змін до параметри реєстру Windows настійно рекомендується налаштувати створення контрольних точок відновлення системи.
 2. Відкриваємо редактор реєстру. Для цього вводимо в утиліту «Виконати / Run» команду regedit /.
 3. Нас цікавить сховище «WindowsMetrics». Для обраного користувача воно розташовується по шляху HKEY_CURRENT_USER \ Control Panel \ Desktop \ WindowMetrics, використовуємо для навігації древо каталогу в лівій частині редактора.
 4. Знаходимо потрібний параметр і налаштовуємо його значення за відповідною формулою.

Як збільшити шрифт? Значення ряду параметрів представлені в бінарному форматі. Виходячи з написаного вище, використовуючи різні інструменти, ви зможете внести ручні зміни і в них, але самим розумним вибором, щоб поміняти шрифт, буде утиліта WAT з способу 1.

FontSize Changer

Ця безкоштовна програма служить для наочного і безпечного виконання алгоритму дій з способу 2.

Вона оснащена зрозумілим користувачеві інтерфейсом.

Однак область застосування обмежена – шрифти в Windows 10 і їх параметри.

 1. При запуску утиліта пропонує зберегти всі параметри сховища «WindowsMetrics» в їх поточному стані в * .reg-файл. Вибираємо місце і назву, зберігаємо.
 2. У вікні вибираємо і редагуємо будь-які доступні параметри, які стосуються текстовим елементам, наприклад, збільшуємо шрифт перетягуванням повзунка. Згладжування відбудеться автоматично.
 3. Підтверджуємо зміни в діалоговому вікні.
 4. При необхідності відновлюємо вихідні параметри відкриттям файлу, створеного раніше.

Крім того, ви завжди можете знайти і імпортувати в систему файл реєстру, створений іншим користувачем, але ця процедура ризикована і небажана.

Вищеописані способи збільшення розміру шрифту можуть дублюватися функціоналом різного роду Твік-утиліт, їх досить багато, але принцип використання і технічна реалізація варіантів поліпшити візуальне оформлення вашої операційної системи ідентичні. Перед тим як змінювати шрифт на комп’ютері Windows 10, визначитеся з найбільш зручними вам способом і софтом, і головне, завжди робіть резервне копіювання перед внесенням змін до системи.

Ссылка на основную публикацию