Як змінити час на комп’ютері Windows 10, встановити дату і часовий пояс

Були часи, коли вінда неправильно виставляла часовий пояс. Невідомо, в точності, як саме відбувається синхронізація часу на Windows, але факт залишається фактом: місцевих законів ОС не знає. Отже, актуальною є задача зміни часу на комп’ютері з Windows 10. Є також і опція переходу на літній і зимовий час в автоматичному режимі. Для Украінан вона сьогодні вже не представляє інтересу.

Налаштування часу була завжди в ПК. Параметри виставлялися раніше в BIOS, а також з режиму DOS через спеціальні номери переривань. Це дозволяло гнучко регулювати системні події. Перш за все, захист програмного забезпечення. Піратство йде нога в ногу з ПК з часом випуску перших персональних ЕОМ. Про це не здогадувалися ще перші користувачі ZX-Spectrum, оскільки нічого не знали про авторське право.

BIOS

Зрозуміло, найпростіше налаштувати час через BIOS. Там же можна поміняти і дату. Підказки в правій колонці кажуть, що саме слід натискати, домагаючись бажаного результату.

В даному випадку інструкція досить специфічна:

 1. Виставлення параметрів здійснюється цифровими клавішами.
 2. Переміщення вперед – Tab або Enter.
 3. Повернення назад – Shift + Tab.

Аналогічним чином змінюється дата. Щоб настройки вступили в силу, тисніть F10 і підтвердіть своє рішення вийти зі збереженням змін.

Тепер ми знаємо, як змінити дату. Подивимося, як вплинути на дату в Windows 10.

через Параметри

 • Win + I для входу в Параметри.
 • Вибираємо локацію Час і мова …
 • Зазвичай час встановлюється автоматично. ПК з’єднується з сервером і йому повідомляють потрібні значення. Це уточнює настройки BIOS, тому що внутрішній таймер материнської плати з часом відхиляється від істинних значень.
 • Найчастіше ПК не може визначити часовий пояс, так що допоможіть йому. А заодно вирішите, чи потрібно влітку і взимку переходити на інший час.

Якщо відключити автоматичну установку, то можна налаштувати параметр вручну (стане активною відповідна кнопка інтерфейсу).

Натисніть Змінити, щоб встановити свої власні значення.

У випадаючому меню немає тільки секунд. Це невеликий мінус, враховуючи сучасні темпи життя.

Синхронізація з сервером

Іноді наша присутність в мережі не триває довго. А автоматично годинник не хочуть синхронізуватися. В такому випадку зробіть наступні дії:

 1. Правий клік по годинах у правому нижньому куті робочого столу.
 2. Переходимо по посиланню Налаштування дати і часу.
 3. Гортаємо в самий низ.
 4. Кількома Додаткові параметри …
 5. Вибираємо Дата і час … Переходимо на закладку Час по інтернету.
 6. Натискаємо Змінити параметри …
 7. Ставимо галку Синхронізація сервера … і тиснемо Оновити зараз.
 8. Не факт, що перший же сервер дасть правильні свідчення. В такому випадку змініть його на інший.

Через Панель управління

Трапляється, що частина оснащення ОС не працює, так що потрібно знати всі шляхи. Зробимо те ж саме через Панель управління:

 • Win + X для виведення системного меню.
 • Вибираємо потрібну строчку.
 • Переходимо до локації Годинник, мова та регіон.
 • Далі всі дії проводяться за схемою, описаною вище.

Через годинник на панелі завдань

Клацніть лівою кнопкою миші по годинах і виберіть посилання Параметри дати та часу.

З’явиться вікно з сімейства Параметри, яке ми розглядали вище.

Календар Windows 10

Крім звичного уявлення дати і часу в десятці є окремий додаток Календар. Досить гостинне …

ПО дозволяє запланувати на кожен день певні дії. Це допомагає не загубитися в гармидері і все зробити правильно.

Час виставляється не надто гнучко, з точністю до півгодини. Зате можна скласти приголомшливе форматований опис події. На кожен день їх можна запланувати безліч. Планувати можна на рік вперед, так що це дуже зручний інструмент. Встановити нові дані про дату і час і внести їх в налаштований інтерфейс ОС не вийде. У ПО швидше завдання звичайного настільного календаря з функціями записної книжки.

Крім зазначених можливостей, через Параметри або Панель управління допускається змінювати встановлений формат відображення дати. Змінений він буде виглядати трохи дивно. Спробуйте уточнити, який сьогодні день по американському стилю уявлення дат. Це дуже складно зробити, тому що число і місяць поміняли, з нашої точки зору, місцями.

юліанський календар

Не секрет, що РПЦ живе за юліанським календарем. Точніше кажучи, відповідно до нього відзначаються деякі свята. За кордоном спостерігається схожа картина. Ні для кого не секрет, що Різдво відзначають зазвичай 25 грудня. Тоді як в Україні – на 13 днів пізніше. Звідси і роздвоєння з Новим роком.

На жаль, переключитися на юліанський календар можна тільки штучно. Або качайте ПО з Магазину за ціною близько 2,5 долара. Є й деякі інші варіанти, але всі вони від сторонніх виробників.

Ссылка на основную публикацию