Як зменшити вагу операційної системи Віндовс?

Як зменшити вагу операційної системи Віндовс?

Пункт перший – файл підкачки, ще його називають віртуальної пам’яттю, хтось обзиває свопом і т.д. Зжирає він досить багато місця, так-що багато хто радить його відключити, особливо якщо оперативної пам’яті більше 4 гігабайт. Інші кричать, що якщо відключити, почнуться великі проблеми і непередбачувані лиха Чесного кажучи, це питання звичайно досить спірне. Особисто я наприклад відключив його на фіг і пару років живу прекрасно і вінчестер зайвий раз не смикається, тиша і спокій. Користуюся я такими операційними системами як Віндовс 7, Віндовс ХР 64, іноді експериментую з вісімкою, десяткою. І мені цілком вистачає 4 гігабайт оперативної пам’яті. Правда зараз довелося збільшити до 8 гігабайт, бо іграшки пішли важкі … Ага .., я теж не дурень пограти

Правда при відключенні файлу підкачки є одна незручність, якщо вирішите зробити перевірку дисків, то ця перевірка заб’є всю пам’ять і тут вже ніяких гигов не вистачить. Але перевірку можна зробити і з під DOS, як люблять зараз виражатися. Хоча вираз це не зовсім вірне. Ну та й фіг з цим, не про це зараз мова Хоча рада все-таки дам Просто якщо вирішите відключити файл підкачки і якщо вирішите зробити перевірку дисків, то просто запустіть на диску якусь програму і спробуйте запустити перевірку і система вам сама запропонує зробити цю перевірку після перезавантаження системи, всі справи. Вибачте, що відволікся

Загалом, якщо у вас є 4 гігабайти оперативної пам’яті, то в принципі можна відключити файл підкачки. Звичайно тут багато нюансів. Є програми, яким просто до зарізу потрібна віртуальна пам’ять. Є програми, яким треба до фіга цієї самої віртуальної пам’яті і т.д. Загалом, у всіх свої фломастери. Але я наприклад користувався і Фотошопом, Дремкой і т.д. і все було нормально. Звичайно зараз і браузери починають жерти багато оперативної пам’яті, але це вже окрема розмова.

Міняємо файл підкачки

Ну а якщо у вас менше 4 гігабайт оперативної пам’яті, то тут вже безвиходняк, файл підкачки просто необхідний. Адже навіть нещасний браузер зжере пару гигов і навіть не ікнётся йому паразита Отже, для початку давайте знайдемо цей файл підкачки, це шлях для Віндовс 7:

 1. Меню “Пуск”.
 2. Правою кнопкою миші по “Мій комп’ютер”, переходите за пунктом “Властивості”.
 3. Далі пункт “Додаткові параметри системи”.
 4. Далі на вкладку “Додатково” – “Швидкодія / Параметри”.
 5. Далі знову, тільки на іншу вкладку “Додатково” – Віртуальна пам’ять / Змінити.
 6. Знаходьте там диск С, виставляєте в обох віконцях по 2 – 4 гігабайти. Увага, циферки там ставляться в мегабайтах.
 7. Натискаєте кнопочку “Поставити”, ну і т.д.
 8. перезавантаження млинець

Для Віндовс ХР все теж-саме, тільки без “3” пункту.

Тепер з приводу розміру файлу підкачки. В принципі рекомендується робити файл підкачки в 1.5 – 2 рази більше обсягу оперативної пам’яті. Ну а на ділі, якщо у вас оперативної пам’яті всього 1 гігабайт, то файл підкачки можна зробити і побільше, гігабайти 2 – 4. Якщо у вас і так до фіга оперативки, наприклад 16 гигов, то можна обійтися і 500 метрами віртуальної пам’яті. Загалом, тут все залежить від ваших бажань і можливостей. Для початку можете зробити файл підкачки поменше, система обуриться, зробите побільше, делов то Розмір за вибором системи, робити не раджу, бо це веде до зайвої фрагментації.

Ну і як завжди “До речі” Пара рад. Намагайтеся розміщувати файл підкачки на новіших і швидких вінчестерах. І якщо у вас кілька вінчестерів, то можете розмістити файл підкачки частинами на всіх вінчестерах, бажано крім системного. Всі ці операції дозволять вам трохи підняти швидкість роботи комп’ютера. Правда на око це практично не помітно. Тільки не поплутав логічні розділи диска і фізичні диски. Якщо наприклад один фізичний диск розбитий на кілька розділів, то розміщувати там найкраще тільки один файл підкачки. Розміщення декількох може привести до гальм. Ну да про це краще в іншій статті поговоримо, розберемо цей файл підкачки по запчастинах і перемиємо йому там все кісточки

Ну а якщо вирішите видалити файл підкачки, то краще не користуватися пунктом “Без файлу підкачки”, а вибрати пункт “Вказати розмір”, виставити нулі і натиснути “Задати”. Система сама потім поставить пункт “Без файлу підкачки”. Тут справа в тому, що якщо просто вибрати цей пункт, то хоч файл підкачки і буде недоступний, але він продовжить забирати обсяг у диска. Я не знаю, може це просто косячок тільки у деяких систем, може так і задумано, я з цією темою особливо не розбирався, просто виклав як є.

Видаляємо ліві програми

Пункт другий – ліві програми. Напевно вже й самі помічали, що у вас занадто багато ярликів на робочому столі. Багато хто користується для одного виду діяльності відразу декількома програмами. Наприклад стоять відразу по кілька редакторів, або торрент-клієнтів, або програвачів і т.д. Загалом сміття вистачає. Видаліть на фіг половину, потім половину від половини і т.д. І самі не помітите як багато місця звільниться Адже наприклад стандартний програвач Віндовс відтворює всі формати відео і аудіо, досить просто поставити бібліотеки “K-Lite Codec Pack”. Дак немає, у нас тільки для програвання музики по 100/500 програм встановлено Сам знаю, сам такий

Ще один момент. Дуже часто разом з потрібними програмами встановлюється купа непотрібного сміття. Наприклад всякі там Яндекс.Бар та інша тряхомудіна. Все це справа можна видалити в “панелі управління / видалення програм”. Тільки дивіться, дрова не видалите Але все, що починається наприклад на Яндекс, або на Майл.ру, або ще на щось знайоме, але чого ви точно не встановлювали, весь цей мотлох можна видаляти зі спокійною совістю. Тільки не забудьте спершу зробити резервну копію системи, мало-мало що.

І ще один момент. Там-же в “панелі управління / видалення програм”, є така ссилочку “Включення або відключення компонентів Віндовс”. Ось там теж можна видалити все зайве, але теж треба діяти обережніше, мало-ли. Хоча .., все це справа завжди можна відновити назад. На сімці з цим проблем не виникне, а от Віндовс ХР зажадає диск. Так-що якщо його немає, то краще там НЕ кувиряться

До речі, щоб не заповнять системний диск всяким мотлохом, можна користуватися портативними версіями програм. Є звичайно програми, у яких немає і не може бути портативних версій, наприклад “Демон”. Його портативні версії існують, але вони все-одно встановлюють свої дрова в систему. Ну а в загальній масі, можна легко перейти на використання портативних програм.

Кувиряем точки відновлення

Далі йде пункт 3 – точки відновлення. В принципі їх можна не чіпати, бо під них відведено строго обмежений простір. Зверніть увагу на перший скрін “Властивості системи”, у Віндовс 7 там є вкладка “Захист системи”, у Віндовс ХР буде “Відновлення системи”, переходимо і натискаємо на кнопочку “Налаштувати”. Ось там можна регулювати виділений обсяг дискового простору під точки відновлення. А можна і взагалі відключити на фіг всю цю фігню, тільки місце займає, та комп’ютер зайвий раз напружує Але якщо ви є чайником, то краще звичайно не відключати, мало-ли …

Можна так-же видалити всі точки відновлення окрім останньої. Так .., напевно краще за пунктами і з скринами

 1. Йдемо в “Мій комп’ютер”.
 2. Натискаємо правою кнопочкою по диску і переходимо в “Властивості”.
 3. Тикаємо на кнопочку “Очищення” і переходимо на вкладку “Додатково”.
 4. Пункт “1”, тут ви перейдете в “Видалення програм”.
 5. Пункт “2”, тикаєте очистити, натискаєте “Видалити / Ок”.
 6. Всі справи, будуть видалені всі точки відновлення, крім останньої.

Дрібниці, але іноді дуже важкі дрібниці

Ну і з приводу будь-яких резервних копій, резервних копій оновлень і т.д. Особливо цим грішить пакет Microsoft Office, стільки резервних копій наліпить, що ніяких гигов не вистачить Так-же дуже багато місця займає резервне копіювання самої системи. Все це справа видаляється так-же в “Очищенню диска”. Останній скрін, вкладка “Очищення диска”. Видаляти там можна все що душа забажає. Я звичайно не знаю, але от особисте мені жодного разу ні в нагоді ці резервні копії і т.д.

Але звичайно якщо оновлення відбулося недавно, то краще почекати пару неделек, мало-мало які косяки полізуть, щоб можна було відкотитися на колишню версію. А так, можна видаляти все підряд. Це вам не всякі там чистильники-оптимізатори, тут операційна система Віндовс сама визначає, який мотлох їй більше не потрібен. Так-що ніяких косяків не буде.

Звичайно, якщо ви профі і все таке, то вам можуть знадобиться якісь тимчасові файли і т.д. Але якщо ви не знаєте що це таке, то можете сміливо все видаляти.

До речі, документи, музика, відео, завантаження, робочий стіл, кеш браузерів і т.д., все це зберігається на диску “С”. Так, так, робочий стіл, це не безрозмірна фіговіна, місце там дуже навіть обмежена Так-же на диск “С” може випадково встановитися гра, ігрові сохранкі теж зберігаються на системному диску і іноді вони можуть важити дуже навіть багато. В загальному:

 1. Не зберігайте великі файли на робочому столі.
 2. Слідкуйте за папками “Документи”, там зазвичай зберігаються сохранкі ігор тощо
 3. Чистіть час від часу браузери.
 4. Поглядайте за папкою “Завантаження”, там теж іноді накопичується дуже багато всякого цікавого.
 5. А для всього іншого, в тому числі і для завантажень (щоб не поглядати), можна призначити інші папки, що знаходяться на інших дисках.
 6. І ваша Винда нарешті скине вагу

Але можна і просто тупо збільшити розмір системного розділу, за рахунок інших розділів, але це вже інша історія

Ну .., ось ніби і все, перетрусили всю операційну систему. І якщо ваша операційна система не зменшилася, значить десь косяк. Ось приблизний вага операційних систем:

 1. Windows XP: 500-700 Мбайт
 2. Windows Vista: 2,1-2,9 Гбайт
 3. Windows 7: 2,4-4,3 Гбайт
 4. Windows 8: 4-12 Гбайт

Тут все залежить від розрядності і т.д. І це вага самих систем, сюди не входить файл підкачки і т.д. Наприклад Віндовс 7 після установки важила у мене в районі, блін точно не пам’ятаю, щось в районі 13 гігабайт, хоча на ділі вага її становив близько 4 гігабайт. Ось наприклад вага операційних систем Віндовс після установки:

 1. Windows XP: 1,5-2 Гбайт;
 2. Windows Vista: 3-5 Гбайт;
 3. Windows 7: 5-7 Гбайт;
 4. Windows 8: 12-15 Гбайт.

Адже тут навіть від обсягу диска щось залежить. Адже наприклад місце під контрольні точки відновлення резервується в процентному співвідношенні до загального обсягу диска і т.д. Так-що чим більше буде диск, на який ви встановлюєте систему, тим більше місця вона зжере. У мене вона наприклад з’їла 13 гігабайт. Так-що, тут вже у всіх свої фломастери

Да .., і не забудьте все почистити, як описано тут – Чистка, дефрагментація операційної системи Віндовс. Так просто більше лівого сміття видаляється. Спеціально для ледарів коротенько:

 1. Викликаєте “командний рядок”, вона знаходиться тут – “Пуск / Всі програми / Стандартні”.
 2. Копіюєте туди команду – cleanmgr.exe / sageset: 1 і натискаєте “Enter”.
 3. Далі спливе віконце, ставите там галочки які треба, натискаєте “Ок”.
 4. Створюєте ярлик, прописуєте туди в “Огляді” – C: \ WINDOWS \ system32 \ cleanmgr.exe / sagerun: 1
 5. Тикаєте по ярлику два рази, система очищена, всі справи.
Ссылка на основную публикацию