Як зменшити розмір фото без втрати якості

Необхідність зменшити фотографії або картинки виникає досить часто, але як зробити це без втрати якості, цікавить багатьох. Особливо актуально вміння зменшувати розмір фото користувачам соціальних мереж, адже всі знають, що чим більше будуть фотографії, тим довше вони будуть завантажуватися.

При цьому варто пам’ятати, що розмір фото буває двох видів:
Розмір картинки в пікселях (змінюється висота і ширина).
Розмір фото в кілобайтах (вага зображення).

Але варто враховувати, що, змінюючи розмір фотографії в пікселях, його вага зміниться за будь-яких умовах.
Існує багато способів для того, щоб зменшити розмір фотографії без втрати її якості. Для цього можна скористатися стандартними програмами, які є в операційній системі, завантаженими софт або ж онлайн-ресурсами.

застосування Paint

У будь-якої версії операційної системи Windows є стандартна програма Paint. Вона досить проста в управлінні і створена для мінімальної обробки фото і зображень.

Щоб викликати програму Paint, необхідно зайти в Пуск, знайти в списку Стандартні і клацнути на потрібну строчку. У вікні програми потрібно натиснути кнопку Відкрити, а потім в новій вкладці знайти необхідне фото.

Тепер необхідно натиснути на вкладку Головна і знайти кнопку Змінити розмір.

Кнопка Змінити розмір викличе нове вікно, в якому будуть відображені параметри завантаженого фото. Змінити розмір програма дозволяє по горизонталі і вертикалі. Для цього потрібно поставити нові дані в віконця навпаки, а також галочку в графі Зберегти пропорції. Тепер можна натиснути Ок.

Якщо після зміни розміру маніпуляції з зображенням закінчені, то новий файл можна зберегти на пристрій, натиснувши відповідну кнопку.

Слід зазначити, що будь-які зміни розміру вплинуть на якість малюнка, тому не можна кардинально змінювати розмір і робити з маленького зображення дуже велике або навпаки.

Робота з програмою Photoshop

Зменшити розмір зображення без втрати якості можна гарантовано за допомогою програми Photoshop. Цей софт набагато складніше, і працювати з ним необхідно поетапно. Щоб зменшити розмір фотографії, потрібно спочатку завантажити файл в редактор. Для цього треба вибрати Файл – Відкрити.

Тепер з новим файлом можна здійснювати будь-які дії, але щоб змінити його розмір без втрати якості, потрібно натиснути на вкладку Зображення та вибрати там рядок Розмір зображення.

У вікні, в полі Ширина потрібно поставити значення, яке наполовину менше ніж початковий розмір. Якщо в графі Зберегти пропорції поставити галочку, то значення в поле Висота зміниться автоматично. І щоб фото не втратила в якості, потрібно вибрати параметр «Бикубическая». Для збереження нового розміру треба натиснути Ок.

Зміни ширини і висоти цілком достатньо для того, щоб якість не було втрачено і картинки виглядали добре, тому після збереження нових параметрів можна зберігати фото. Для цього в розділі Файл потрібно вибрати рядок Зберегти.

Зміна розміру програмою IrfanView

Існує і ще один, не менш популярний, редактор для зменшення фото без втрати якості. Називається від IrfanView. Він не такий складний, як Photoshop, але його теж потрібно встановлювати на пристрій.

Щоб зменшити зображення в редакторі IrfanView, необхідно запустити його і у вікні вибрати вкладку Зображення – Змінити розмір зображення.

Ця команда викличе вікно, в якому представлені різні способи зменшення фото. Без втрати якості малюнок можна зменшити за допомогою установки нових значень в пікселях, сантиметрах і дюймах, також є можливість виставити розмір у відсотках або ж натиснути кнопку Зменшити вдвічі. При цьому потрібно встановити заздалегідь алгоритм Lanczos (найповільніший), який гарантує збереження фото без втрати якості. Після установки нових параметрів натиснути Ок.

Тепер можна зберегти готовий малюнок, натиснувши на вкладку Файл – Зберегти. У вікні збереження потрібно вибрати відповідний вид, а також додатково встановити якість, посунувши повзунок до 100 відсотків.

Зменшення фото за допомогою онлайн-програми

В інтернеті є багато онлайн-сервісів, які дозволяють обробити фотографії без завантаження редактора на комп’ютер. Одна з таких програм носить назву Optimizilla. Щоб почати з нею працювати, необхідно спочатку завантажити фото на сайт. Для цього там є однойменна кнопочка. Відмінність такої програми від інших редакторів в тому, що змінюється розмір фото в кілобайтах. При цьому якість залишається без втрат. Для того щоб редагувати картинку, є спеціальна шкала з повзунком, яка дозволяє встановити необхідний рівень якості. Для скачування готових фото потрібно натиснути на відповідну кнопку.

Використовуватинаведені способи можна як все відразу, так і в залежності від особистих уподобань.

Ссылка на основную публикацию