Як зменшити розмір файлу JPG, JPEG [інструкція]

Доброго дня!

Багато JPG файли займають досить багато місця, нерідко по декілька десятків мегабайт (наприклад, якісні фотографії або скани). І в ряді випадків, доводиться стикатися з однією дуже цікавою завданням – зменшення розміру файлу (скажімо, для його завантаження на улюблені веб-сервіси, де є обмеження на розмір, або для запису колекції фото на різні накопичувачі).

Взагалі, (якщо дивитися глобально) щоб зменшити вагу JPG, можна вдатися до декількох способів:

 1. зменшити розмір по ширині і висоті (у кожної картинки він вимірюється в пікселях, наприклад, 800×600). Зрозуміло, при цьому операції якість картинки знижується;
 2.  обрізання країв. Якщо у вас є нерівні краї на фото (скажімо), або частина картинки можна обрізати що не інформативну – то за рахунок цього також можна істотно зменшити вагу файлу (це операцію часто називають кадруванням);
 3. зниження якості. При збереженні JPG файлу можна вказати бажану якість: якщо повзунок пересунути до мінімуму – то розмір файлу може стати значно менше! Зазначу, що в деяких випадках можна на 10-30% зменшити вагу файлу, при тому, що на “око” ніяких погіршень на зображенні видно не буде!
 4. комбінований спосіб. Коли фото / скан піддається обробці відразу всіма перерахованими вище методами.

Власне, в цій статті розгляну інструменти (програми і сервіси), які допоможуть вам виконати це завдання. Вийде свого роду міні-інструкція.

І так, до справи …

Інструменти для зменшення розміру файлу JPG

Paint

Для запуску Paint: натисніть Win + R, в вікно “Виконати” введіть команду mspaint, натисніть OK.

Одна з найвідоміших програм для роботи з графічними файлами (тому що вбудована майже в усі версії Windows). Якщо ви досить рідко обробляєте фото, картинки і граф. фали – в принципі, можливостей Paint вам повинно вистачити (хоча, звичайно, в функціональності йому далеко до ін. інструментів).

Для прикладу я взяв звичайну фотографію з природи і відкрив її в Paint (розмір близько 2,2 МБ, см. Скріншот нижче).

Початкове фото (відкрито в Paint)

Зменшення ширини / висоти фото

І так, це перше, що можна зробити, і що істотно впливає на вагу файлу. Зверніть увагу, вихідне фото в здатністю 2048 на 1333 пікселів, см. Скрин вище (це вище HD формату).

В Paint щоб зменшити розмір граф. файлу – клацніть по інструменту “Зображення / Змінити розмір”. Див. Приклад.

Зміна ширини, висоти фото

Далі можна у відсотках або пікселях вказати новий розмір файлу. У моєму прикладі нижче вказано розмір в 800 на 520 пікселів.

Нові розміри в пікселях

Зверніть увагу, що після зміни ширини і висоти картинки, щоб побачити, як змінився розмір – необхідно її зберегти (я це зроблю в наступному кроці).

Уривок країв (виділення області для збереження)

Нерідко на фото є непотрібні елементи (особливо по краях, які дуже бажано б видалити: це і поліпшить якість фото, та й зменшить його вагу).

В Paint для цього є інструмент “Виділити” (Див. Приклад нижче).

Зображення – виділити

Важливий момент: вам потрібно виділити ту область, яка залишиться! Див. Рамку в прикладі нижче: все, що знаходиться за її межами, будуть видалено!

рамка

Після виділення натисніть по “Зображення / Обрізати”. Все “зайве” буде видалено з картинки.

Обрізка непотрібної області

Далі вам залишиться тільки перезберегти фото: “Файл / Зберегти як / Зображення в форматі JPEG”.

Збереження в JPEG

підсумки

Зверніть увагу, що розмір вихідного фото був 2,2 МБ, а став лише 34 КБ! Тобто навіть за допомогою таких простих дій можна істотно економити місце – на 100-ні відсотків! (Там, де це потрібно і виправдано).

Було 2,2 МБ, стало – 34 Кб

З приводу Paint:

 1. Плюси: вже вбудований в Windows; дуже простий і надійний інструмент.
 2. Мінуси: низька функціональність, нічого крім підрізування, обрізки і зміни ширини / висоти, по суті, зробити не можна.

Фотомайстрів [змін.-е розміру фото + поліпшення]

Офіц. сайт: 

Фото відкрито в програмі фотомайстрів (як приклад)

Спеціалізована і дуже потужна програма для обробки фото, картинок. Дозволяє легко і швидко не тільки змінити розмір JPG, але і накласти різні цікаві ефекти: змінити яскравість, прибрати “червоні” очі, додати різкості і т.д.

Причому, ця програма орієнтована на роботу з початківцями користувачами: тобто всі дії виконуються максимально просто (на відміну від ін. граф. редакторів).

Зміна ширини і висоти

Для зміни розміру відкритого фото в “фотомайстрів” досить клацнути по інструменту “Файл / Змінити розмір і зберегти” (див. Скрін нижче).

Файл – змінити розмір і зберегти

Далі можна відразу ж вказати новий розмір в пікселях (до речі, в програмі є передустановки для соц. Мереж, різних типів моніторів та ін.), І натиснути “Зберегти” (також на якість і розмір фото впливає інтерполяція). В общем-то, у так просто і швидко!

Нові розміри фото

Що стосується отриманого ваги файлу – то він приблизно раз в 8-9 був зменшений (що, погодьтеся, досить непогано, враховуючи, що ми зовсім підрізали краю).

Було – стало (редагування в фотомайстрів)

Уривок країв

Ця операція також досить проста в “фотомайстрів”. Для початку клацніть по вкладці “Інструменти”, а потім в меню праворуч виберіть “Обрізати”.

Інструменти – кадрування

Далі виділіть область, яка буде залишена і натисніть кнопку “Застосувати” (все, що було за межею рамки – буде видалено!).

Виділення області – застосувати

ефекти

Фотомайстрів дуже гарний ще й тим, що крім кадрування та зміни ширини / висоти зображення, можна істотно поліпшити його передачу кольору, додати цікавих ефектів, щоб фото заграло новими барвами.

Всі ефекти зібрані в розділі “Ефекти”: досить в меню праворуч вибрати один з варіантів, як він тут же буде застосований до фото. У превью ви побачите, як зміниться фото: зручно в тому плані, що можна відразу ж зацінити підійде такий ефект, ще до збереження.

Крім цього, рекомендую використовувати вкладку “Покращення”, в ній також є безліч корисних фішок …

вибір ефектів

Наприклад, після 20-30 сек. експериментів з фото, вдалося істотно поліпшити його яскравість і перенесення кольорів. Зверніть увагу на скрін нижче: що було “до” і що стало з фото “після” застосування ефектів. Різниця, на мій погляд, на обличчя!

До застосування ефектів і після

підсумки:

 1. Фотомайстрів – дуже простий і ефективний інструмент (з ним швидко розберуться навіть ті люди, які тільки-тільки почали знайомиться з ПК);
 2. розмір файлу можна зменшити в десятки разів!
 3. в програмі є інструменти для поліпшення фото: можна додати яскравість, поліпшити фон, додати написи, та й взагалі – пожвавити фото, щоб воно заграло новими барвами!

Photoshop

Photoshop (лого програми)

Професійний і один з найпотужніших графічних редакторів. Дозволяє виконати практично “будь-які” редагування і маніпуляції з фото / картинками.

Правда, варто відзначити, що робота з цією програмою достатньо “складна” (особливо для початківців). Навіть виконання якихось простих функцій – потрібна деяка вправність. Нижче я розгляну кілька інструментів в Photoshop для вирішення нашого поточного завдання (тобто зниження ваги JPG).

Зміна ширини, висоти картинки

І так, для зміни дозволу картинки в Photoshop виберіть інструмент “Image / Image Size” (Можна просто натиснути клавіші Alt + Ctrl + I).

Image Size – змінити розмір файлу

Далі вказуєте бажані розміри в пікселях (до речі, можна задати і в сантиметрах або дюймах) і натискаєте OK.

Width, Height – ширина, висота

Уривок країв

Зверніть увагу на інструменти, представлені зліва на бічній панелі. Виберіть значок обрізки. Далі ви зможете пересунути рамочку з будь-якого краю картинки (після натискання на клавішу Enter – картинка буде обрізана). Приклад наведено нижче.

Уривок країв

З приводу збереження

В Photoshop є кілька варіантів збереження картинки. Рекомендую звернути увагу на варіант “Save for Web” (зберегти для мережі).

Зберігаємо картинку для розміщення в мережі

Далі за допомогою бокового меню ви можете налаштовувати параметри, що безпосередньо впливають на ступінь стиснення картинки (можете вибрати якість у відсотках, кількість квітів і ін.). До речі, в превью ви відразу можете оцінити ступінь стиснення і розмір одержуваного файлу (див. Скрін нижче).

Прев’юшки з розмірами файлу в залежності від ступеня стиснення

В общем-то, все досить зручно – можна підігнати фото під конкретний розмір.

висновки:

 1. Photoshop – самий багатофункціональний інструмент для роботи з граф. файлами (разом з тим, досить складний – не кожен початківець вирішить розбиратися з ним заради якихось простих дій);
 2. є безліч опцій для стиснення * файлу (за рахунок зменшення якості).

ACDSee

Сайт розробника: 

Альтернативні програми для перегляду фото і картинок (вюверів) – 

Один з найпопулярніших вьюверов! Дозволяє переглядати будь-які медіа-файли (відео, фото, скани та ін.), Редагувати їх, створювати різні колекції і ін. У загальному і цілому, дуже багатофункціональна програма, в тому числі і по відношенню до нашого питання …

І так після того, як ви відрили яке-небудь фото, для його зміни – натисніть “Редактор” (Див. Скрін нижче).

Редактор (починаємо змінювати картинку в ACDSee)

Далі в меню зліва буде все найнеобхідніше для редагування зображення: зміна розміру, кадрування, обертання, накладення різних ефектів, регулювання яскравості і ін.

Змінити розмір (клікабельно)

Наприклад, якщо клікнути по “Зміна розміру” зліва з’явиться підменю, з пропозицію ввести нову ширину / висоту файлу.

Завдання потрібного розміру

Що стосується кадрування (обрізки країв) – то виконується аналогічно попередньої операції.

Кадрування (ACDSee)

Після того, як всі зміни з зображенням були виконані, перейдіть в меню “Файл / Зберегти як …”.

Зберегти як

Далі перед збереженням ви можете налаштувати параметри якості і варіант стиснення (для цього натисніть на кнопку “Параметри”, см. приклад нижче).

Налаштування параметрів збереження

Далі виберіть ступінь стиснення (quality) і варіант оптимізації (наприклад, optimize Huffman).

вказуємо якість

В общем-то, після цього можна зберігати картинку. Після нехитрих маніпуляцій (описаних вище), моє фото розміром в 2,2 МБ стало важити всього лише 148 КБ.

ACDSee – “до” обробки, і “після”

висновки:

 1. зручно працювати з програмою: відразу під час перегляду фото, можна вибрати будь-який з них і стиснути до потрібного розміру;
 2. також в ACDSee є всі найнеобхідніші інструменти для редагування і обробки JPG файлів;
 3. програма досить доброзичлива до починаючим користувачам;
 4. мінус: програма платна (на деякі версії відсутня русифікатор).

Онлайн-сервіси

Плюси: не потрібно нічого встановлювати; можна працювати з ними з будь-якого пристрою; простота роботи; дозволяють добиватися макс. стиснення без погіршення якості зображення.

Мінуси: необхідно постійний доступ до інтернету; не можна завантажувати на сервіси приватні особисті фото (якщо не хочете, щоб вони раптом опинилися десь …).

Простий і зручний сервіс для стиснення фото. Досить завантажити потрібний файл, як буквально за лічені секунди він буде стиснутий. В меню зліва можна вручну відрегулювати якість вихідного файлу, і відразу ж на превью побачити, як він буде виглядати. Приклад нижче.

Результати стиснення (imagecompressor.com)

Аналогічний сервіс. За моїми спостереженнями працює трохи швидше. Можна завантажувати відразу десятки фото (мультизагрузка)

Результати стиснення (compressjpeg.com)

Дуже зручний і простий сервіс для зміни ширини / висоти JPG картинок / фото. Після завантаження файлу вам досить вибрати новий розмір і натиснути “Змінити”. Далі з’явиться посилання на скачування зміненого файли. Швидко і легко!

Дуже зручний сервіс зміни розміру зображення – resizenow

Ще один аналогічний сервіс: після завантаження фото ви можете вказати вручну потрібний вам розмір в пікселях і завантажити готове зображення. Сервіс дуже простий і його зручно використовувати навіть зі смартфона (Прим .: кнопки і меню великі).

Зміна ширини висоти JPG (сайт photo-resizer.ru)

Дуже популярний закордонний сервіс для стиснення картинок і фото (підтримує, до речі, ще й PNG формат). Завантажувати можна одночасно одразу 20 файлів! Після завантаження – сервіс автоматично стисне файли і представить вам відразу ж посилання на їх завантаження. Звертаю увагу, що цей сервіс забезпечує одну з найкращих ступенів стиснення JPG!

TinyJPG – головна сторінка сервісу

(Оновлення 17.10.18: стискати файли в онлайн-режимі заборонили, пропонуючи використовувати свою спец. Утиліту)

Сервіс JPEGmini відрізняється насамперед тим, що сюди можна завантажувати навіть дуже великі фотки (на десятки МБ, багато ін. Сервіси взагалі видають помилку при їх завантаженні). Ступінь стиснення досить висока (хоч і програє тому ж TinyJPG). До речі, перед завантаженням ви можете подивитися превью оригіналу / стисненого фото, щоб відразу ж оцінити, наскільки стиснення вплинуло на якість зображення.

Ссылка на основную публикацию