Як змастити кулер ноутбука, яким маслом

Кулер – пристрій, що складається з радіатора з вентилятором. Його призначення – охолоджувати внутрішні деталі ноутбука. З огляду на, що обертання крильчатки відбувається за рахунок роботи підшипника, механізму потрібно періодична мастило.

Коли потрібно змащувати кулер

У лептопі з’явилися незрозумілі шуми, він став сам перевантажуватися або вимикатися, ви стали відчувати, як з бічної решітки йде гаряче повітря – прийшов час для змащення вентилятора ноутбука.

Хоча, краще не чекати подібних проблем. Чистіть і змащуйте пристрій буде робити періодичні:

  • якщо користуєтеся ним час від часу – раз в два-три роки;
  • якщо постійно граєте за ним, берете в поїздки або він знаходиться в запиленому приміщенні – кожні півроку-рік.

вибір масла

Природно, для змазування запчастин гвинта потрібно використовувати не кухонні масла, а спеціальне сервісне, машинне або силіконове масло. Можна взяти масло для змазування швейних машин або WD-40.

Важливо, щоб масло для змащення кулера було середньої густини – занадто рідке просто розтечеться, а густе не дасть нормально обертатися запчастинах. Та й «засунути» його в отвір буде важко.

Мастило кулера ноутбука

Кулер знаходиться всередині машини, відповідно, її потрібно розібрати.

розбирання ноутбука

Більшість сучасних ноутбуків відкривається зняттям задньої кришки. Але, починати потрібно з повного виключення лептопа, від’єднання мережевого кабелю і акумулятора.

  1. Переверніть девайс і відкрутіть всі видимі болтики. Якщо ви бачите окрему осередок для оперативної пам’яті, вийміть її та пошукайте болти там.
  2. Подденьте кришку пластикової пластиною (зручно використовувати прострочену банківську карту) по периметру. Якщо ви ніде нічого не пропустили, кришка зніметься легко. Якщо ви відчуваєте, що то щось заважає, шукайте пропущені кріплення.

Є моделі, в яких, щоб їх відкрити, потрібно зняти клавіатуру. У деяких випадках вона фіксується засувками за екраном, в інших – болтами. В такому випадку, після того, як відкручені все болти ззаду, переверніть ноутбук і відкрийте його. далі:

  • приберіть панель з мишкою (якщо в вашому портативному комп’ютері вона знімна);
  • відкрутіть всі, що з’явилися в поле зору, болтики і зніміть клавіатуру.

Що панель з мишкою, що клавіатура знімаються за аналогією із задньою кришкою – за допомогою пластикової карти. Піднімайте їх акуратно, так як вони ще триматися за рахунок шлейфів, які потрібно від’єднати.

Тепер приберіть плату, і вам буде відкритий повний доступ до кулера

відключення кулера

Відкрутіть кулер і від’єднайте роз’єм живлення. Крім цього, радіатор «посаджений» на термопасту, тому його доведеться потихеньку відірвати.

Чистка кулера від пилу

Тепер, перш ніж приступити до змазування, вентилятор потрібно очистити від пилу і іншого бруду. Якщо можна розібрати кулер ноутбука, ви зможете провести більш ретельну прочищення: лопаті промити водою, в місцях, де є електроніка, пил прибрати серветкою або ватною паличкою. Змастити його можна в розібраному вигляді і тільки після цього зібрати.

Якщо кулер нерозбірними, його можна прочистити ватною паличкою, змоченою спиртом і продути пилососом (краще з функцією видування) або балончиком зі стисненим повітрям.

відклеювання наклейки

Далі, для змазування внутрішнього механізму вентилятора, потрібно відклеїти наклейку в центрі. Під нею ховається отвір, через яке і заливається мастило.

Цей отвір щільно закрита гумовою пробкою. Подденьте її гострим предметом і приберіть. В крайньому випадку, мастильний матеріал можна впорснути через неї шприцом.

Мастило кулера маслом

Мастило вводиться в отвір дуже акуратно, через вузьку насадку на ємність, піпеткою або шприцом. Досить двох-трьох крапель. Якщо масло витекло, приберіть надлишки і закрийте пробку. Наклейку повертати не варто (вона вже щільно НЕ приклеїться), замініть її скотчем.

Установка кулера на місце

Тепер кулер можна повертати назад.

  1. Видаліть старий шар термопасти м’якою серветкою, просоченою спиртом.
  2. Нанесіть новий і встановіть кулер.
  3. Зафіксуйте його болтами.
  4. Підключіть роз’єм живлення.

збірка ноутбука

Збирати ноутбук потрібно в порядку, зворотному тому, в якому він розбирався: спочатку поверніть плату і зафіксуйте її. Після – встановіть клавіатуру. Підключіть шлейфи. Якщо знімали панель з мишкою – поверніть. Не забудьте вкрутити назад все болтики, в тому числі і зі зворотного боку.

Якщо всередину ноутбука ви потрапили через кришку, встановіть її на місце і зафіксуйте.

Тепер вставте оперативну пам’ять, закрийте її кришкою і встановіть акумулятор.

Дайте лептопу постояти хвилин 10-15, щоб масло поширилося на всі деталі, підключіть його до живлення і перевіряйте роботу. Найкраще відразу ж перевірити всі кнопки на клавіатурі і мишку, щоб переконатися, що ви ніякий шлейф випадково не зачепили. Якщо після включення не запалюється екран – причина та ж. Потрібно знову розбирати ноут і перевіряти всі шлейфи та роз’єми.

Ссылка на основную публикацию