Як здати електронний квиток РЖД куплений через інтернет

Будь-яка людина, може зіткнутися з тим, що коли-небудь доведеться повернути ЖД квиток на поїзд куплений через інтернет, використавши систему РЖД Онлайн або іншого сайту-посередника. Якщо цього не зробити, то скасована поїздка не тільки може засмутити будь-яку людину, але і нанести збитки сімейному бюджету. В такому випадку, щоб повернути хоча б частину витрачених грошей, процедуру необхідно виконувати в установленому порядку.

Перед здачею квитків настійно рекомендується звернути свою увагу на деякі моменти, які спростять процес повернення. За допомогою виконання всіх етапів покрокової інструкції повернення буде виконаний без нервів і в гранично короткі терміни.

Основні особливості здачі електронних квитків в РЖД

 • Повернення квитка та отримання за нього компенсації не представляє складності для сучасних користувачів. Досить простий інтерфейс сайту РЖД і підказки дозволять без проблем виконати дії. При необхідності завжди можна звернутися за допомогою в службу підтримки.
 • Всі постійні клієнти РЖД знають, що при покупці проїзного документа за готівкові, повернення здійсниться аналогічним способом. Отримати компенсацію буде можливо в будь-який працює касі або на вокзалі. Коли за квиток розраховувалися пластиковою карткою, то повернення грошей відбудеться також по безналу. При цьому не має значення місце його покупки – на сайті або на касі РЖД. Клієнт отримає належні йому грошові кошти протягом 5-30 днів.
 • Після повернення квитка, вільне місце у вагоні миттєво звільняється і потрапляє в зведену базу даних. Придбати квиток може будь-який користувач, який побачить його вільним на сайті. Поширені випадки виникнення помилок при заповненні документації. У цьому випадку клієнт РЖД повинен здати квиток, правильно заповнити дані і заново його придбати. При виконанні такої дії можливі ризики – в часовому проміжку вільне місце може покупатися іншим користувачем.
 • Клієнт РЖД повинен розуміти, що він отримає меншу суму грошових коштів в порівнянні з тією, яка спочатку була сплачена за проїзний документ. На її розмір впливають:

– час, що залишився до відправлення поїзда (чим раніше квиток здається, тим більше грошей повернеться; – комісія (за кожен з квитків); – вартість страховки (вона буде повернута окремою сумою).

 • Настійно рекомендується здавати проїзний документ не пізніше 8 години до відправлення поїзда. За допомогою нижче наведеної покрокової інструкції всі бажаючі зможуть швидко та легко здати квиток, який був придбаний на сайті.

Повернення електронного квитка на поїзд на сайті РЖД – докладна інструкція 

Для покупки квитка потрібно – перейти на офіційний сайт і пройти процедуру реєстрації. Для цього слід натиснути кнопку «Вхід» (розташована в правому верхньому куті). Потім потрібно буде придумати логін і пароль з подальшим їх введенням в спеціальні діалогові вікна. Після проходження реєстрації необхідно буде надалі користуватися тільки кнопкою «Вхід».

Процедура оформлення повернення квитка можлива за умови проходження електронної. В іншому випадку перерахування грошових коштів не відбудеться. Для повернення квитка клієнт РЖД буде змушений відвідати вокзал або касу.

 • Після того, як авторизація в особистому кабінеті відбулася успішно, в правому кутку вгорі з’явиться ваше прізвище і ім’я. Потрібно клікнути по ній і перейти на вкладку «Мої замовлення» або лівіше буде відображатися пряме посилання.

 • У вкладці «Мої замовлення» відобразиться перелік придбаних електронних квитків, після сортування по датах, не складно буде знайти необхідний. Після того, як потрібний квиток був знайдений, необхідно натиснути на напис нижче «Оновити статус квитка».

 • Після чого, ви опинитеся на іншій сторінці, де буде відображатися напис «Оформити повернення». Клікнувши по ній, активується електронна система повернення квитка.

 • Після виконаних дій відобразиться діалогове вікно з детальною інформацією по поворотній сумі. Запит на згоду користувача з поверненням електронного квитка.

 • У діалоговому вікні користувачам необхідно уважно ознайомитися з усією інформацією. Коли квиток буде зданий пізніше 8 години до відправлення, з яка належить до виплати суми буде утримано встановлений правилами РЖД збір. Після вивчення всієї інформації користувач повинен буде натиснути на кнопку «Здати квиток». На моніторі відобра
  зитися новий напис: «Статус: оформлений повернення». Вона буде повідомляти користувача про успішне проходження повернення проїзного документа.

В особистому кабінеті користувача через деякий час з’явиться відповідний напис про повернення квитка. Вона буде виглядати наступним чином – Повернення по транзакції … оброблений. Банк перерахував кошти.

Такий напис з’явиться відразу після перерахування грошей на пластикову карту.

 • Всім бажаючим отримати документальне підтвердження виконаної операції потрібно клікнути на кнопку «Купон повернення». Купон по поверненню буде доступний користувачам в форматах HTML, PDF і PNG. Після натискання на кнопку «PDF», квитанцію можна буде роздрукувати. Електронний документ за різними зборів буде містити штрих-код.

Роздрукований купон повернення можна зберігати до отримання грошей на картку банку. Як показує практика, термін перерахування варіюється в межах 7-30 днів. Для виходу з кабінету необхідно підсвітити на прізвище і перейти по кнопці «Вихід».

Як здати преміальний квиток куплений за бонуси РЖД

Для повернення преміального квитка придбаного за РЖД бонуси, необхідно виконати вище описану послідовність дій. Різниця буде полягати в часі повернення грошей. Користувач їх отримає мінімум через 5 – 30 днів.

Повернуті бонуси за зданий електронний преміальний квиток будуть перераховуватися на рахунок буквально через кілька хвилин. Вони надходять в повному обсязі, з пасажира не беруть ніяких додаткових комісій. Таким чином, набагато вигідніше буде купувати електронний квиток за бонуси (у разі їх наявності) і здавати при виникненні необхідності.

Правила повернення квитка виконуються відповідно до федеральним законом від 10 січня 2003 № 18-ФЗ «Статут залізничного транспорту Російської Федерації»:

Детальніше про умови програми бонусів РЖД на сторінці.

Куди перераховуються гроші після повернення квитка РЖД?

Після повернення квитка на сайті РЖД користувач отримав моральне задоволення. При цьому матеріальна сторона цього питання залишається відкритою. Клієнта РЖД хвилює термін отримання грошей за повернення квитка.

Коли квиток був придбаний безготівковим способом, гроші будуть перераховуватися на картку в автоматичному режимі. При цьому відсутня необхідність вводити її номер, секретний код та інші реквізити. Гроші без участі людини буде повернуто на карту за умови поновлення статусу на «Оформлений повернення». Після цього моменту має пройти 7-30 діб. В особистому кабінеті «Мої замовлення» після повернення грошей відображається інформація про перерахування РЖД певної суми на банківську карту. Розглянемо найбільш поширені питання, які виникають у користувачів при намірі отриманні повернення грошей за невикористаний електронний квиток.

1. Повернення не пізніше 8 годин – людина отримає вартість проїзду, що складається з вартості квитка і вартість плацкарти.

2. Повернення менш, ніж за 8 годин – людина отримає компенсацію ціни квитка за мінусом 50% від вартості плацкарти. На його рахунок надійде і встановлений збір.

3. Повернення менш, ніж за 2 години – людина отримає компенсацію повної вартості за мінусом 100% вартості плацкарти і збору.

Під терміном «плацкарта» слід розуміти тариф, а не всім відомий плацкартний вагон. Його розмір невідомий. Як показує практика, величина тарифу може варіюватися в межах 30-90% від ціни квитка. Всі користувачі можуть вивчити корисну інформацію на офіційному сайт, яка роз’яснить порядок повернення невикористаних документів. У разі виникнення всіляких питань, завжди можна звернутися в консультаційний центр компанії. Вони завжди оперативно роз’яснюють суперечливі ситуації. За безкоштовним телефоном гарячої лінії: 8 – 8007750000 можна отримати консультації з будь-якого виниклого питання.

Нюанси при поверненні квитків з пройденої електронною реєстрацією на сайті РЖД

 • Виконувати повернення квитка за допомогою можна не менше, ніж за 1 годину до відправлення поїзда. По закінченню зазначеного часу здійснити процедуру буде неможливо. При відсутності можливості відвідати офіційний сайт компанії і виконати дії, що не відбувся пасажир може повернути гроші за проїзний документ в касі. Обов’язковою умовою повернення грошей є наявність роздрукованого посадкового купона або 14-значного номера квитка. При цьому людина повинна пред’явити документ, який висувався при придбанні.
 • Коли зве
  ртаються до каси для повернення квитка на потяг, до відправлення якого залишилося менше 1 години, перерахування грошей може здійснитися тільки в претензійному порядку. У квитковій касі може бути виконаний повернення місця з подальшою видачею підтверджує квитанції.
 • Коли необхідно повернути квиток за іншого пасажира, то разом з посвідчує особу документом необхідно буде пред’явити оформлену довіреність. Повернення грошей може бути здійснений до моменту відправлення поїзда або після нього – виключно на станції його відправлення.

Комісія при поверненні ЖД квитків

При поверненні в касу РЖД квитка, оформленого на наступний по території РФ потяг, на банківську карту зарахується:

1. вартість квитка і плацкарти (за 8 годин до відправлення); 2. повна ціна квитка і 50% тарифу плацкарти (менш ніж 8 і не пізніше, ніж за 2 години); 3. тільки вартість проїзного квитка (менш, ніж за 2 години до відправлення поїзда).

 • В останньому випадку на банківську карту буде зарахована вартість квитка при хвороби пасажира або нещасного випадку. При цьому факт настання проблем зі здоров’ям повинен бути підтверджений документально.
 • Коли в касу РЖД повертається квиток на поїзд міжнародного сполучення (включаючи проїзд по країнах СНД), на банківську карту зарахується вартість квитка і плацкарти (при зверненні не пізніше однієї доби). Пасажиру буде компенсована вартість квитка (при оформленні не пізніше 3 годин після його відправлення).

В останньому випадку на пластикову карту пасажира буде зарахована вартість квитка в разі його хвороби або виник нещасного випадку. При цьому факт наявності проблем зі здоров’ям повинен бути підтверджений документально. За кожен повернутий електронний квиток буде утриманий збір в розмірі 192,70 руб. (За місце, що звільнилося).

Кожен відбувся пасажир РЖД може розраховувати на повернення проїзного квитка з претензією. Він буде діяти, коли квиток купувався на сайті, а повернення був проведений в касі менш ніж за 1 годину до початку відправлення. Сутність претензійної порядку полягає в наданні квитанції в касі про повернення квитка. При цьому всі пасажири повинні будуть написати претензію про намір повернення квитка і відправити її поштою, приклавши з нею квитанцію. Протягом 180 днів (6 місяців) гроші надійдуть на карту банку.

Ссылка на основную публикацию