Як збільшити швидкість завантаження торрента – плюс 5 порад

Понад двадцять років тому американський програміст Брем Коен створив протокол BitTorrent для обміну файлами через Інтернет. І сьогодні, всі активні користувачі глобальної мережі використовують торрент-клієнт для скачування ігор, фільмів, музики та інших мультимедійних файлів. Бітовий потік передає файли частинами і отримує (викачує) контент, через торрент-клієнт в той же час є роздає. Такий підхід дозволив знизити навантаження і залежність від кожного клієнт-джерела. Незважаючи на це, багато хто питає: як збільшити швидкість завантаження торрента?

Це питання хвилює всіх не залежно від того на якому тарифному плані він “сидить” у свого провайдера. Деякі люди маючи пакет в 40, 60 або 100 мегабайт в секунду все-одно шукають рішення на це питання. Очевидно, що популярність торрент-треккеров постійно зростає, не дивлячись на те, що служба по нагляду у сфері інформаційних технологій (Роскомнадзор) вносить такі ресурси в реєстр заборонених сайтів.

Тому в цій статті я спочатку дам кілька порад, а потім ми з вами розберемо, як оптимізувати настройки програми. Всі описані методи в сукупності допоможуть збільшити швидкість закачки через торрент. Ось кілька основних рекомендацій:

  1. Використовуйте для завантаження файлів останню версію програми і в цілях безпеки завантажуйте торрент-клієнт з офіційного сайту. Як правило, в свіжих версіях, розробники виправляють знайдені помилки і розширюють функціонал програми. Не варто віддавати перевагу бета і альфа версіями, оскільки вони не стабільні.
  2. Під час завантаження файлів через торрент не варто використовувати сторонні програми і запускати оновлення операційної системи. Бажано відключити автоматичне оновлення ОС або будь-якого програмного забезпечення. Робота програм у фоновому режимі призведе до завантаженості каналу і в результаті обмежить його пропускну здатність. Наприклад, це можуть бути месенджери (ICQ, QIP, Skype …), різні поштові клієнти і так далі. Переконайтеся в тому, що встановлена ​​на комп’ютері система безпеки (Firewall) помилково не блокує з’єднання приймаючи його за мережеву атаку.
  3. Відшукавши на тррекере заповітний фільм, улюблену гру або необхідну програму, зверніть увагу на кількість роздають. Як правило, один і той же фільм має кілька джерел і у кожного, різну кількість сідів (роздають). Завантажуйте торрент-файл з джерела, де превалює число сідів. Майте на увазі, чим менше роздають, тим довше тривати завантаження.
  4. Постарайтеся знайти псевдотррекер (retracker) свого провайдера. По суті, цей теж трекер, який дозволяє встановити пряме з’єднання між абонентами одного або декількох інтернет-операторів, якщо укладено між ними відповідну угоду. Він представляє з себе простий bittorrent трекер працює в локальній мережі вашого інтернет-провайдера, що дає можливість закачувати файли від сидов на підвищеній швидкості. Потрібно сказати, що підтримка ретрекера є тільки в мультітрекерних клієнтів таких як uTorrent і не присутній в Vuze. Такий підхід дозволяє розігнати закачування до 50 мегабіт в секунду на тарифі в 10 Mbps.
  5. Не заводьте в програмі кілька завантажень одночасно. Оскільки ви сильно навантажите інтернет-канал, обладнання і як наслідок впаде швидкість скачування всіх файлів, що завантажуються.

Оптимізація налаштувань програми μTorrent.

Сьогодні багато користувачів для виходу в мережу Інтернет використовує маршрутизатор. Якщо ви один з них, то використовуваний вами торрент-клієнт в слідстві додаткової обробки трафіку мережевим пристроєм працює не в повному режимі.

1. Щоб клієнт міг використовувати всі закладені в нього можливості, зайдіть в “Налаштування програми”.

Тепер перейдіть на вкладку “З’єднання” і надайте самі або згенеруйте номер порту для вхідних з’єднань, який надалі буде використовувати програма.

Після цього, зайдіть в інтерфейс роутера і відкрийте цей порт для програми. Раніше було описано як зробити кидок портів для роутера Asus і TP-Link, для інших же виробників шукайте опис в прикладах. Як тільки ви вкажете порт в програмі і виконайте кидок на роутері, торрент-клієнт буде виконувати з’єднання на пряму.

2. Важливо вказати пріоритет для певної закачування. Навіть якщо ви все ж вирішили одночасно закачувати кілька файлів, то обов’язково виставте їм пріоритет, щоб збільшити швидкість завантаження найбільш бажаного.

Для цього клацніть правою кнопкою м
ишки по бажаної завантаженні і в випадаючому меню перейдіть на пункт “Пріоритет швидкості” і виставте “Високий”. Тут же ви можете управляти прийомом і віддачею трафіку.

3. Спробуйте підібрати прийнятну швидкість з’єднання. Оптимальне значення зазвичай знаходитися в діапазоні від 100 до 200.

Загалом обмеження швидкості прийому, не повинно стояти ніяких значень крім нуля.

4. Деякі інтернет-провайдери блокують таку можливість обміну файлами в своїй мережі. Якщо це ваш випадок, то спробуйте включити в програму функцію “Шифрування протоколу”.

Після цього, буде шифруватися входить і вихідні повідомлення, що дозволить обійти блокування оператора і використовувати трафік на повну.

Слід сказати, що деякі провайдери економлять IP-адреси використовуючи функцію NAT. Ні для кого не секрет, що вже закінчилися всі IP-адреси в протоколі IPv4, а для повноцінного переходу на IPv6 ще дуже довго. Тому деякі провайдери використовують функцію NAT, яка дозволяє транслювати кілька внутрішніх IP-адрес в один зовнішній публічний IP-адресу.

Через особливості NAT використовуваної провайдером, така мережа апріорі не може працювати швидко. Тут уже або міняйте провайдера або купуйте білий статичний IP-адресу.

Ссылка на основную публикацию