Як збільшити швидкість інтернету 3G / 4G модему

Збільшення швидкості інтернету 3G / 4G модем одна з істотних завдань, яке стоїть перед багатьма людьми, які використовують мобільний вихід в Інтернет. В одній зі своїх статей я писав про способи. Зараз, маючи досвід різними способами підвищити швидкість Інтернету, в різних населених пунктах (місто, передмістя, село) я розповім про найдієвіших і перевірених способи. Точніше сказати, поділюся своїм підходом до збільшення швидкості 3G / 4G інтернету.

Вибір між 3G і 4G

Насамперед необхідно зрозуміти яким із стандартів мобільного Інтернету пользоваться- 3G або 4G. 4G – четверте покоління мобільного Інтернету надає швидкість до кількох сотень Мбіт / с, в порівнянні з 3G (попереднє покоління) максимум, що можна отримати – 28,8 Мбіт / с (HSPA +) або 14,4 Мбіт / с (HSDPA). Але всі ці швидкості тільки в теорії, при ідеальних умовах, на ділі ж від 4G можна добитися швидкості до 40-60 Мбіт / с, 3g – 3-6 Мбіт / с. Важливо зауважити, що при переході з 3G на 4G необхідно не тільки поміняти модем на 4G, але і сім карту 4G.

Багато заявлять, що – звичайно ж 4G потрібно вибирати, і матимуть рацію, ось тільки технологія 4G поширена тільки в великих містах (на момент написання статті). Для того, що б зрозуміти чи буде у вас ловити 4G, рекомендую звернутися до карт покриття 4G для різних мобільних операторів.карта покриття 3G / 4G Білайнкарта покриття 3G / 4G Мегафонкарта покриття 3G / 4G МТСЗ’ясуйте, який з операторів підтримує технологію 4G в вашому районі проживання. Після цього можна приступити до наступного кроку.

Вибір оператора 3G / 4G Інтернету.

Наступним кроком необхідно зрозуміти який з операторів надає вищу швидкість Інтернет підключення, саме в тому місці, де ви плануєте використовувати модем. Не варто в цих питаннях довіряти думку знайомих і внутрішньому почуттю. Найефективніше – перевірити швидкість інтернету у кожного оператора (Білай, МТС, Мегафон). Звичайно, це не дешево, але можна купити сім карту на місяць покористуватися нею, потім взяти сім карту іншого оператора. Для економії рекомендую придбати (або зробити самому) універсальний (прошитий) 3G / 4G модем в який буде підходити сім карти будь-якого оператора. Якщо є можливість запитайте у знайомих, можливо, вони користуються іншим оператором і дадуть вам на одну добу протести швидкість Інтернету. Можете запитати у найближчих сусідів, ніж вони користуються і з’ясуйте яка у них швидкість. Але не рекомендую питати у людей, що живуть більше 100 метрів від того місця де ви будете використовувати 3g / 4g модем, оскільки у вас, цілком можливо, буде зовсім інша швидкість Інтернету у того ж оператора.

Наведу приклад-допомагав знайомому, який проживає в приватному секторі, підвищити швидкість Інтернет, вибрав оператора, встановив спрямовану антену, швидкість Інтернету стала цілком прийнятною, через тиждень дзвонить цей же знайомий просить зробити те ж саме сусідові. Як з’ясувалося на місці, сусід проживав в 5 будинках далі (не такий вже він і сусід виходить). Починаю пробувати того ж оператора, який був встановлений у знайомого, а швидкості тієї вже немає, почав пробувати інших операторів, з’ясувалося, що у нього в швидкості лідирує інший оператор і напрямок антени в іншу сторону. Виходячи з цього зробив висновок, навіть якщо люди живуть близько, не варто ставити всім одне і теж, оскільки цілком можливо саме в цьому місці краще використовувати іншого оператора. Не вірте тим людям, які нахвалюють одного оператора, краще все перевіряти і робити висновки на конкретних цифрах, які ви отримаєте самі.

Використовувати зовнішню антену для підвищення швидкості 3G / 4G Інтернету.

Після того як ви визначилися з технологією 3G або 4G, вибрали оператора, купили і встановили модем і сім карту, саме час поглянути на рівень сигналу, якщо він нізкій- необхідно підвищити його за допомогою зовнішньої антени 3G або 4G.В одній зі своїх статей я описав як домігся високій швидкості Інтернету використовуючи зовнішню антену 3G. Але цей посібник, на жаль підійде не кожному, і ось чому. 3G / 4G антени- призначені для збільшення рівня сигналу, і за рахунок його збільшення відбувається підвищення швидкості Інтернету. Але буває ситуація, коли сигналу високий, а швидкість все одно дуже низька. Це пов’язано з тим, що вишка мобільного оператора, до якої ви підключаєтеся перевантажена такими ж користувачами та “Інтернету на всіх не вистачає” – лінія перевантажена, особливо ввечері, коли багато повернувшись з роботи виходять в Інтернет. Що ж робити в це випадку? Як підвищити швидкість 3G / 4G Інтернету? Потрібно повернутися до способів, описаних вище, а саме, якщо ви використовували 3G, цілком можливо вам вже можна використовувати 4G технологію або ж варто спробувати змінити оператора.

У яких же випадках варто використовувати зовнішню антену- в разі, якщо рівень сигналу менше – 80 Дб (тобто, якщо у вас -80, -85 або -90 і менше). Як визначити рівень сигналу я писав в цій статті. При цьому не важливо який у вас Інтернет – 3G або 4G. Тільки необхідно врахувати, що для збільшення рівня сигналу 3G необхідно використовувати антену 3G, а для 4G – 4G антену. Не варто використовувати універсальні антени, оскільки вони не дозволять досить високо підвищити рівень сигналу різних частот (3G і 4G використовують різні частоти).

Ссылка на основную публикацию