Як зберегти вкладку в Google Chrome (Гугл Хром)

При закритті браузера Google Chrome відкрита раніше вкладка буде закрита разом з браузером і не відкриється автоматично наступного разу. Через це користувач ризикує втратити цікаву сторінку або сайт, якщо забув її назву. Спеціальної для цього в Chrome реалізована можливість збереження цікавих вкладок.

Як зберегти вкладку в Google Chrome

Зазвичай під «збереженням» в цьому випадку мається на увазі додавання того чи іншого сайту / сторінки в закладки браузера або експорт вже наявних закладок. Далі розглянемо, всі доступні варіанти збереження вкладок, в тому числі і ці.

Варіант 1: Збереження відкритих сайтів після закриття

Необов’язково зберігати де-небудь цілу сторінку або сайт, так як в деяких випадках достатньо буде просто зробити так, щоб вони не закривалися разом з браузером. Тобто при запуску браузера ті вкладки, які в той момент були в ньому відкриті, запустяться автоматично. Цей варіант може бути поганий тим, що велика кількість одночасно відкритих вкладок здатні уповільнити роботу комп’ютера і самого браузера. Однак, якщо вшити з веб-оглядачем відкривається тільки 1-2 вкладки, то істотного спаду в продуктивності очікувати не потрібно.

Приступимо до реалізації аналізованого варіанта:

 1. У верхній правій частині вікна натисніть на іконку у вигляді трьох точок. Повинно з’явитися контекстне меню, де потрібно перейти в «Налаштування».
 2. Прокрутіть сторінку з налаштуваннями до тих пір, поки не натрапите на блок «Запуск Chrome». Там потрібно встановити маркер напроти пункту «Раніше відкриті вкладки».
 3. При повторному запуску Chrome разом з ним будуть відкриватися ті вкладки, які ви не закрили, коли закінчували попередню сесію.

Варіант 2: Додавання в закладки (стандартні засоби)

Якщо вам буде потрібно повертатися до тієї чи іншої вкладці або веб-ресурсу тривалий час, то розумним буде додати їх в закладки. Там ви не втратите потрібну станицю і при цьому вам не потрібно постійно запускати її разом з браузером, збільшуючи тим самим навантаження на комп’ютер. Функціонал Google Chrome дозволяє додавати, як одну вкладку окремо, так і всі вкладки, які були запущені на поточний момент.

Як додати один сайт

Для цих цілей в Google розташована спеціальна кнопка в адресному рядку, розглянемо, як їй користуватися:

 1. Перейдіть на ту веб-сторінку, яку вам потрібно зберегти, додавши в закладки.
 2. В адресному рядку браузера скористайтеся кнопкою, на якій зображена зірочка. У спливаючому вікні, де потрібно дати назву для нової закладки і при необхідності вказати папку, де та буде зберігатися. Використовуйте кнопку «Готово» для застосування змін.
 3. Тепер потрібний сайт буде відображений на спеціальній панелі під адресним рядком.

Як додати в закладки все відкриті сайти

За умови, що вам потрібно додати в закладки всі сайти, які у вас відкриті в браузері на даний момент, використовуйте наступну інструкцію:

 1. Клацніть правою кнопкою миші по будь-якій з цих вкладок. У контекстному меню використовуйте пункт «Додати всі вкладки в закладки».
 2. Відкриється віконце, де потрібно придумати назву для щойно створеної групи вкладок. Також їм можна задати розташування.

Відображення «Панелі закладок»

Якщо у вас виставлені настройки за замовчуванням, то «Панель закладок» буде відображатися тільки на початково сторінці. Також є варіанти, коли вона не відображається зовсім. Все це можна виправити, виставивши потрібні налаштування:

 1. Додайте нову вкладку, щоб відкрити початкову сторінку Google Chrome.
 2. Клацніть правою кнопкою миші по місцю розташування «Панелі закладок». З контекстного меню потрібно вибрати пункт «Показувати панель закладок».
 3. Після цього всі додані вкладки завжди будуть знаходитися в полі зору.

Варіант 3: Сторонні менеджери вкладок

Можливо, вас не влаштовує функціонал наявної «Панелі закладок» в Google Chrome. В цьому випадку ви можете скачати для браузера окреме розширення, розроблений третьою з потрібними функціями і більш зручним інтерфейсом. У магазині додатків можна знайти безліч рішень. Вам залишиться просто його встановити і налаштувати під свої потреби.

Розглянемо, як це робиться:

 1. Відкрийте Магазин доповнень Chrome. Для цього ви можете скористатися цим посиланням або знайти його
  самостійно.
 2. У пошуковому полі, що розташоване в лівій частині інтерфейсу, введіть найменування потрібного плагіна. Якщо не знаєте, як він називається, то просто вкажіть слово «закладки».
 3. Ознайомившись з результатами пошуку виберіть відповідний варіант і натисніть на кнопку «Встановити».
 4. З’явиться ще одне вікно з більш детальним описом доповнення. Там також потрібно натиснути на кнопку «Встановити».
 5. В кінці ви повинні побачити спливла віконце з написом «Встановити розширення». Натисніть на однойменну кнопку, щоб остаточно підтвердити свої наміри.

Після виконаних дій ви зможете користуватися сторонніми інструментами для роботи з вкладками в браузері Google Chrome.

Варіант 4: Синхронізація вкладок

У Google Chrome реалізований корисний функціонал, що дозволяє працювати з однією і тією ж вкладкою на різних пристроях. Наприклад, ви почали за комп’ютером, а закінчили вже за смартфоном. Для цього буде потрібно лише створити акаунт в Google і авторизуватися в ньому на обох пристроях.

Читайте також: Візуальні закладки Top Page огляд Сервіс Atavi – менеджер закладок і стартова сторінка Як зберегти закладки в Гугл Хром (Google Chrome) – інструкція Як перенести закладки в Firefox

Розглянемо процес більш докладно:

 1. Увійдіть в Google, якщо раніше зробили його. Для цього використовуйте іконку людини у верхній правій області навігаційної панелі. Під сплив вікні виберіть пункт «Увійти в Chrome».
 2. Далі введіть адресу електронної пошти. Він буде використовуватися як логін. Натисніть «Далі», щоб продовжити.
 3. На цьому кроці вкажіть пароль від облікового запису Google, до якої прив’язаний ваш аккаунт. Натисніть «Далі».
 4. В останньому вікні підтвердіть завершення авторизації в Google, натиснувши на кнопку «Ок».
 5. Перейдіть в налаштування браузера, скориставшись іконкою у вигляді трьох вертикальних точок в правому верхньому куті. З контекстного меню виберіть відповідний пункт.
 6. У новій вкладці відкриється розділ з настройками. Знайдіть блок «Користувачі». Там, під ім’ям свого облікового запису, знайдіть пункт «Синхронізація» і активуйте цю функцію.

Після цього всі збережені вами дані будуть синхронізуватися на будь-якому пристрої. Вам потрібно буде тільки увійти в свій аккаунт Google для синхронізації.

Варіант 5: Експорт закладок

Використовуйте цей варіант в тих випадках, коли вам потрібно перенести закладки з Google Chrome в якійсь іншій веб-оглядач. За допомогою функції експорту можна без особливих складнощів переїхати на інший браузер, не втративши при цьому особистих даних або звівши їх втрату до мінімуму.

Експорт закладок відбувається за такою схемою:

 1. Викличте контекстне меню браузера, скориставшись іконкою у вигляді трьох точок. У цьому меню потрібно вибрати пункт «Закладки».
 2. Звідти перейдіть в пункт «Диспетчер закладок». Для цього використовуйте поєднання клавіш Ctrl + Shift + O. У цьому випадку дія з першого пункту виконувати необов’язково.
 3. Відкриється нова вкладка з «диспетчером закладок». Тут потрібно знову натиснути на іконку трикрапки в правому верхньому куті. Тільки тепер в контекстному меню виберіть варіант «Експорт закладок».
 4. Запуститься стандартний «Провідник» Windows, де вам потрібно вибрати директорію для збереження файлу з закладками. Для підтвердження натисніть кнопку «Зберегти».

Варіант 6: Збереження сторінки

Цікаву сторінку можна зберегти не тільки в закладки браузера, а й на жорсткий диск комп’ютера окремим HTML-файлом. В цьому випадку ви зможете отримувати доступ до збереженої сторінці навіть якщо не буде виходу в інтернет. Однак ви зберігаєте тільки сторінку на комп’ютер, а не весь сайт, тому можуть виникнути деякі проблеми в відображенні вмісту. Правда, це буває досить рідко.

Збереження веб-сторінок окремим HTML-файлом на комп’ютер відбувається за такою інструкції:

 1. Відкрийте сторінку, яку хочете зберегти в браузері. Натисніть на іконку трикрапки в верхньому правому куті вікна.
 2. З контекстного меню виберіть варіант «Додаткові інструменти». Потім
  з ще одного контекстного підміню виберіть варіант «Зберегти сторінку як». Замість всіх цих дій ви також можете скористатися комбінацією клавіш Ctrl + S.
 3. Запуститься віконце «Провідника», де вам потрібно вибрати директорію, куди буде збережена веб-сторінка. Додатково можете задати ім’я для файлу. Для завершення збереження натисніть на кнопку «Зберегти».
 4. Разом з HTML-файлом на комп’ютер також буде скачав папка, де будуть розташовані всі елементи для коректного запуску сторінки. В першу чергу це графічні зображення, CSS і JS файли.

Збережена таким чином сторінка не вимагає доступу до інтернету для запуску. Однак в цьому випадку деякі елементи сторінки можуть відображатися в браузері некоректно, плюс не можна буде переходити на інші сторінки сайту.

Варіант 7: Створення ярлика сторінки

За допомогою створеного ярлика ви зможете отримати доступ до обраної веб-сторінці або сайту прямо з комп’ютера. Головною відмінністю від попереднього способу є неможливість запуску ярлика сторінки, коли відсутня підключення до інтернету. Сам ярлик займає набагато менше місця на жорсткому диску. Його можна закріпити на «Панелі задач» Windows для швидкого доступу. Також на нього встановлюється за умовчанням іконка того сайту, на який цей ярлик веде.

Створити його можна за наступним інструкції:

 1. Перейдіть в основне контекстне меню Google і виберіть вкладку «Додаткові інструменти».
 2. Далі потрібно клікнути по пункту «Додати на робочий стіл».
 3. Відкриється віконце, де вам потрібно буде задати найменування для ярлика. За замовчуванням воно відповідає Title сторінки, на якій ви перебуваєте. Якщо вам потрібно, то поставте галочку напроти пункту «Відкривати в окремому вікні». По завершенню всіх маніпуляцій натисніть на кнопку «Додати».
 4. Після цього на «Панелі задач» з’явиться ярлик сайту, позначений його іконкою. При його відкритті іконка буде відображатися на «Панелі задач». Ви можете закріпити її там, якщо вважаєте за потрібне.

Це основні способи, що дозволяють зберегти вкладку в браузері Google Chrome. У статті були коротко описані способи додавання сайту / сторінки в закладки браузера, його збереження на ПК, а також функції синхронізації між пристроями.

Ссылка на основную публикацию