Як завантажити файли на свій сайт (хостинг). Програма FileZilla!

421 перегляд

Якщо у вас є свій сайт, то вам обов’язково потрібно буде завантажувати для нього якісь файли, наприклад, зображення, якісь документи … Ну картинки – це само собою, адже ви їх будете використовувати як мінімум в статтях 🙂

Думаю зрозуміло, що сайт завжди розташований на будь-якому так званому хостингу, тобто простіше кажучи на віддаленому (або своєму, якщо дозволяють умови і характеристики) комп’ютері – сервері, який повинен працювати безперебійно, щоб ваш сайт був доступний цілодобово. Так ось, відповідно, будь-які файли для свого сайту ви завантажуєте на хостинг, в потрібні вам папки.

Все це добро можете завантажувати декількома способами, основні з яких:

  1. Завантаження файлів через файловий менеджер самого хостингу. Спосіб насправді незручний. Він являє собою наступне … Ви заходите на сайт свого хостингу, в особистий кабінет і там через спеціальний файловий менеджер отримуєте доступ до папок свого сайту на цьому хостингу. Величезний недолік в тому, що, по-перше, такі файлові менеджери дуже часто дозволяють завантажувати тільки по одному файлу. Ну уявіть, у вас десяток і більше файлів для завантаження і вам доведеться закачувати їх по черзі. По-друге, файлові менеджери ці часом глючат. Загалом спосіб, як то кажуть, не айс 🙂 не рекомендую!

  2. Завантаження файлів прямо через движок сайту, через його панель адміністратора, тобто WordPress, Joomla, Drupal або ін., Дивлячись на якому движку працює ваш сайт. Тобто ви заходите в адмінку свого сайту і прямо звідти вантажите потрібні вам файли на хостинг. Але не через все движки можна за замовчуванням завантажувати будь-які файли на свій сайт. Наприклад, відомий WordPress дозволяє за замовчуванням завантажувати тільки медіафайли (картинки, відео, музику). Щоб через нього завантажити, наприклад, якісь файли документів, то потрібно встановлювати спеціальний плагін – файловий менеджер. Їх багато, кому що подобається. Але знову ж таки, доводиться ставити на кожній сторінці додатковий плагін, який може ще й різні збої викликати або просто подглючівает. Всяке буває.

  3. Завантаження через спеціальні програми з комп’ютера: FTP-клієнти. На мій погляд, найзручніший спосіб! Можна використовувати іноді разом зі способом №2. Отже, суть в тому, що ви встановлюєте на свій комп’ютер спеціальну програму (FTP-клієнт), через яку підключаєтеся до свого хостингу і можете вільно завантажувати туди файли в будь-якій кількості.

У цій статті я зупинюся детальніше на способі №3, як на самому зручному.

FTP-клієнтів всяких багато, на смак і колір, як говориться 🙂 Майже всі вони безкоштовні, та й немає сенсу користуватися платними, оскільки все що Трею, як правило, є в безкоштовних. Один з дуже відомих фтп-клієнтів – FileZilla. Розглянемо на прикладі нього підключення до хостингу і завантаження туди файлів.

Завантаження і установка програми

Завантажити програму можна з офіційного сайту розробника:

На сайті потрібно перейти в розділ завантаження клієнта (FileZilla – Download). Звідти завантажуємо програму для Windows, клацнувши відповідне кнопці.

При завантаженні може виплисти в вікні пропозицію скачати версію PRO. Вона платна і нам не знадобиться. Тому, натискаємо кнопку завантаження під звичайною версією ( «Filezilla»).

Установка програми дуже проста, нічого налаштовувати не доведеться, хіба, що на певному етапі потрібно вибрати пункт «Налаштування параметрів» замість повної установки, щоб відключити всякі додаткові програми, які нам, можна сказати, впарюють розробник 🙂

І в наступному вікні відмовляємося від установки браузера Opera, знявши галочку:

Ось загалом то і все, більше в процесі установки ніде нічого налаштовувати не потрібно.

Детальніше про встановлення будь-яких програм для Windows я розповідав в окремій статті,

Підключення до хостингу

Відразу після запуску програми потрібно підключитися до хостингу, де розташований ваш сайт. Для цього потрібно знати хост або IP і пароль. Все це ви можете дізнатися / налаштувати в особистому кабінеті свого хостинг-провайдера в розділі FTP доступу, а також ці дані, як правило, висилаються на пошту після реєстрації хостингу. На сайтах хостингів зазвичай є і інструкції для підключення через різні FTP-менеджери, в тому числі і через FileZilla.

Дуже часто логіном і паролем для основного доступу по FTP є ті, що ви використовуєте для входу в особистий кабінет хостингу. Ну і завжди, на будь-якому хостингу, є можливість створити додаткових користувачів (доступ) для входу по FTP, якщо це потрібно.

У FileZilla є 2 способи підключитися до потрібного хостингу:

  1. Швидке підключення. Вказуєте хост (або IP), логін і пароль і відразу підключаєтеся.

  2. Налагодження та збереження доступу до потрібного хостингу, що дозволить потім підключатися до нього за пару кліків (просто вибравши зі списку).

Швидке підключення виконується вгорі програми. Там просто вказується хост, логін, пароль і залишається натиснути «Швидке підключення». Порт, як правило, вказувати не потрібно. А якщо і потрібно, то про це повинно бути згадано на сайті вашого хостингу.

Якщо все вказали вірно, то підключення буде виконано!

Другий спосіб насправді набагато зручніше, особливо якщо ви працюєте з різними хостингами і регулярно до них підключаєтеся. Розглянемо його.

Перейдіть в розділ «Файл» – «Менеджер сайтів».

У цьому вікні натискаємо «Новий сайт».

Вказуємо ім’я сайту [1], щоб вам було самим зрозуміло, до чого ви підключаєтеся 🙂 Наприклад, «Мій блог». Тому що якщо ви підключаєтеся до різних своїм сайтам / хостингам, то в назві повинні відразу розуміти. Далі справа у вкладці «Загальні» вже вказуються ваші дані для підключення: хост [2], а також тип входу (зазвичай завжди ставиться «Нормальний»), логін і пароль [3].

Для збереження налаштувань натисніть «ОК». FileZilla може запропонувати вибір: зберігати паролі чи ні. Рекомендую вибрати збереження, тому що інакше при кожному підключенні доведеться вводити пароль, що дуже незручно, але в той же час, звичайно, безпечніше.

Усе! Тепер ви зможете підключатися до хостингу, де розташований даний сайт за пару кліків. Потрібно лише відкрити меню вибору сайту і відкрити там потрібне підключення:

Дуже зручний варіант, рекомендую! 🙂

Завантаження файлів на хостинг і скачування звідти на комп’ютер

Якщо ви налаштували підключення, залишилася справа за малим – навчитися завантажувати потрібні файли на хостинг в папку сайту і навпаки – завантажувати їх звідти на свій комп’ютер.

А робиться це дуже просто. Елементарно, Ватсон!

Програма ділиться на 2 вікна. Зліва [1] відображаються папки і файли вашого комп’ютера, а праворуч [2] папки і файли хостингу.

І, власне, у вас є 2 варіанти переміщення файлів туди назад: шляхом звичайного пересування і через вікна, про які вище сказав. Все просто. Якщо перетаскуєте, то спочатку у вікні хостингу вибираєте потрібну папку, в яку хочете щось завантажити з комп’ютера і прямо туди перетаскуєте потрібні файли або папки.

Або ж вибираєте в одному вікні потрібну папку або файли, клацаєте правою кнопкою миші і клацає по пункту «Закачати на сервер», в разі якщо завантажуєте з комп’ютера на хостинг.

А якщо завантаження йде навпаки з хостингу на комп’ютер, то буде відображатися пункт «Завантажити».

Внизу буде відображатися процес кожного завантаження. А ще нижче, у відповідних вкладках зможете побачити, які файли знаходяться на даний момент на етапі скачування / завантаження (вкладка «файли в завданні»), які файли не вдалося з якоїсь причини скачати або завантажити (вкладка «Невдалі передачі») і які передачі виконані успішно (вкладка «Успішні передачі»).

висновок

Процес завантаження файлів на свій сайт насправді ніяких проблем з себе представляє. Все досить легко. Як ви вже зрозуміли, найпростіше завантажувати через FTP-клієнт, наприклад, Файлзіллу, розглянуту в статті. Працювати з нею простіше простого. Загалом то і в інших ФТП-клієнтах практично аналогічний інтерфейс, якщо вам Filezilla чимось не догодить 🙂

Ссылка на основную публикацию