Як записати звук на комп’ютері (з мікрофона або той, що чути в колонках)

Всім доброго часу!

Іноді виникає, здавалося б, досить просте завдання: записати звук, який чути з навушників / колонок (або той, який ви самі просто наговорите в мікрофон).

Ну, наприклад, почули ви якусь цікаву онлайн-передачу, вам потрібно записати аудіо-урок для підлеглих або говорите з далекими родичами і хочете поділитися записом з близькими. Але за законом підлості, з найпростішими завданнями, на зразок цієї, можна просидіти не одну годину, поки доб’єшся оптимальної якості.

Власне, в цій статті хочу показати пару прикладів, як і чим можна записати звук на ПК. Думаю, замітка може бути вельми корисною для всіх початківців аудіо-редакторів. І так …

До речі! Якщо ви хочете записувати телефонні розмови, то рекомендую ознайомитися з цією заміткою – 

Як і чим записати звук

Спочатку перевірте працездатність мікрофона

Якщо ви збираєтеся вести запис з мікрофону – перевірте в першу чергу його працездатність. Для цього клацніть по значку звуку в треї і в меню оберіть “Звуки” (Див. Приклад нижче).

В допомогу! Що робити, якщо значок звуку пропав (його немає в треї поряд з годинником) – 

звуки | Windows 10

Далі відкрийте вкладку “Запис” і вкажіть робочий мікрофон.

Важливо! Якщо у вас в цій вкладці кілька пристроїв, то при неправильно вибраному мікрофоні – ви не зможете зробити звукозапис (вас просто не буде чутно).

Вибираємо пристрій за умовчанням

Для правильного вибору – зверніть увагу на повзунки справа (навпроти кожного пристрою). Якщо ви скажете що-небудь в мікрофон – ви побачите, як вони позеленеют (в залежності від гучності). Див. Приклад нижче.

Перевірка мікрофона

До речі, зверніть також увагу на те, що у сучасних ноутбуків є вбудований мікрофон: зазвичай розташований поруч з веб камерою, над екраном. Див. Приклад на фото нижче.

Просто багато користувачів підключають до ноутбука зовнішній мікрофон, а вибирають в якості використовуваного за замовчуванням вбудований мікрофон. В результаті їх дуже погано чутно, тому що кажуть вони не в той мікрофон (сумбурно пояснив, але думаю суть зрозуміла …).

Де зазвичай розташовується мікрофон на ноутбуці

Вбудований додаток в Windows: звукозапис (або запис голосу)

В ОС Windows вже вбудовано дуже просте додаток для запису звуку з мікрофону. У Windows 7 воно називається “Звукозапис” (Див. Скрін нижче), в Windows 10 – “Запис голосу” (Його простіше запустити через пошук, див. Приклад нижче).

Звукозапис в Windows 7

Запис голосу (Windows 10)

У своєму прикладі нижче покажу програму “Запис голосу”. Після запуску програми – вам достатньо натиснути лише одну кнопку “Запис” (Або поєднання клавіш Ctrl + R).

Головне вікно (запис голосу)

Далі ви зможете спостерігати за процесом запису: зверніть увагу, що коло біля кнопки “Зупинити запис” показуватиме активність мікрофона (чим голосніше звук – тим більше в діаметрі коло, см. Скрін нижче).

процес запису

Після зупинки запису, вона відобразитися в меню зліва. Її можна прослухати, відрізати від неї непотрібні фрагменти, перейменувати, поділитися з ким-небудь і ін. В общем-то, все найнеобхідніше для недосвідченого користувача …

зроблені записи

Якщо можливостей стандартної програми в Windows вам недостатньо, рекомендую звернути увагу на спеціалізовані програми (про пару з них розповім нижче).

Audio Master (Аудіо Майстер)

Сайт розробника: 

Аудіо Майстер – головне вікно програми / Клікабельно

Багатофункціональна програма для роботи з аудіо. Дозволяє не лише повноцінно редагувати аудіо файли, але і записувати мова з мікрофона (або будь-який звук з колонок / навушників, наприклад), витягувати музику з аудіо-CD дисків, створювати рінгтони для смартфонів, різні ефекти і ін.

особливості:

 1. програма дозволяє захоплювати звук з різних аудіо-пристроїв: мікрофона, звукової карти, ТВ-тюнера і пр. (причому, захоплені частини можна надалі об’єднати). Аудіо доріжку можна буде зберегти в формати OGG, MP3, або WAV;
 2. можна конвертувати музику з аудіо дисків (також в формати OGG, MP3, або WAV). Причому, в процесі захоплення можна відредагувати будь-який з треків: наприклад, відрізати від нього зайву частину;
 3. можливість витягти звук з відеофайлу (наприклад, багато “дістають” свої улюблені пісні, мелодії і фрази і ставлять їх до себе на телефон);
 4. програма дозволяє працювати з усіма популярними аудіо-форматами: MP3, WAV, WMA, OGG, FLAC, M4R і ін .;
 5. можливість обрізати файли і з’єднувати кілька аудіо-дрожок в одну;
 6. є можливість накладати десятки різних ефектів (наприклад, можна додати відлуння, спробувати змінити свій голос і ін.);
 7. інтуїтивно просто інтерфейс: для виконання потрібної завдання, досить вибрати її з лівого меню (див. скрін вище);
 8. підтримка російської мови, і популярних ОС Windows 7, 8, 10 (32/64 bits).

Що стосується процесу початку запису – то відразу після установки і запуску програми, просто виберіть у вікні варіант “Записати звук з мікрофона”.

Запис звуку з мікрофону

Після вкажіть пристрій запису (Мікрофон, см. Скрін нижче), і почніть запис. В общем-то, досить просто!

почати запис

Audacity

Сайт розробника: 

Audacity – головне вікно програми / Клікабельно

Безкоштовна програма з відкритим вихідним кодом, що дозволяє редагувати аудіо-файли. Також з її допомогою можна записати звук як з мікрофона, так і з будь-якого іншого джерела звуку. Працює в ОС Windows, Mac OS X, GNU / Linux і ін.

Зазначу, що в порівнянні з попереднім ПО, це трохи складніше в освоєнні, тому що тут набагато більше функцій.

особливості:

 1. Audacity може записати живий звук з мікрофона або аудіо-карти комп’ютера (можна зробити це паралельно);
 2. можливість обрізки, склеювання, копіювання і видалення аудіо-треків, доданих в вікно програми;
 3. можливість додати на редактіровку в програму будь-які ваші минулі записи, музичні треки та ін .;
 4. підтримує звук різної битности: 16-bit, 24-bit і 32-bit;
 5. програма підтримує плагіни (причому, ефекти, які вони створюють, можуть бути змінені вами за допомогою редагування звичайного текстового файлу!);
 6. будь-які ваші дії в програмі можуть бути скасовані (причому, ви можете відкотитися на будь-яку кількість кроків назад);
 7. більшість дій з редагування треку можуть здійснюватися за допомогою клавіатури (а значить, з часом, звикнувши, ви зможете дуже швидко редагувати файли);
 8. режим перегляду спектрограми частот (для візуального і простого сприйняття).

Для довідки: Для запису звуку, необхідно спочатку встановити рівень вхідного сигналу (див. Скрін нижче, №1), потім вибрати пристрій “Мікрофон” (2), натиснути кнопку запису (3). Зверніть увагу, як у вас почне “грати” звукова доріжка, в залежності від гучності звуку, що поступає (4). Для зупинки запису – натисніть кнопку “Стоп” (5).

Ссылка на основную публикацию