Як записати музику на диск. Як записати на диск

Вітаю всіх моїх постійних читачів і тих хто перший раз зайшов на мій блог. Сподіваюся вам у мене сподобається і ви станете постійними читачами цього комп’ютерного ресурсу.

Нещодавно у мене виникла необхідність записати певні файли на диск, буквально через пів години все було зроблено. Після цього, не довго думаючи, я вирішив написати статтю як записати музику на диск. Минулого разу ми з вами говорили про те як зробити дефрагментацію диска.

Записувати можна не тільки музику, але і інші файли відео, фото, документи, способу і так далі. Сьогодні я вам розповім і покажу чотири способи як записати музику на диск і іншу інформацію, так само трохи поговоримо про три популярні аудіо формату запису та які бувають диски. Ще, спеціально для вас, записав 4 відео уроку по кожній програмі, які ми сьогодні розберемо.

Музика на круглих носіях

Основні моменти:

 • Аудіо формати
 • формати дисків
 • Запис музики засобами Windows
 • Запис музики за допомогою Windows Media
 • Пишемо музику – програма Nero
 • Записуємо музику – програма Ashampoo

Аудіо формати

Музику зазвичай записують в трьох форматах Audio CD, Mp3 і Flac. Існують звичайно і інші формати, але в даному випуску ми розглянемо тільки ці три. Отже, чим же відрізняються ці музичні формати між собою.

Audio CD – його історія почалася ще в минулому столітті, далекому 1969 році. Перший Audio CD (компакт диск) був випущений в 1980 році фірмами Philips і Sony. А двома роками пізніше з’явився перший програвач компакт дисків.

На нього вміщається від 15 до 20 пісень в хорошій якості (стерео), тривалість запису до 80 хвилин. Найчастіше такі диски слухають в автомобілях, музичних центрах та інших програвачах. Так само їх часто використовували на дискотеках і студіях звукозапису.

– сам формат з’явився в 1994 році, його розробили в інституті Фраунгофера. Буквально через рік з’явився перший Mp3-плеєр. У цьому форматі можна записати до 10 разів більше пісень ніж в Audio CD, в залежності від якості звуку і стискається кодека.

Звичайна людина напевно не відрізнить звучання Mp3 і Audio CD. Формат Mp3 поширений практично скрізь, його підтримують більшість програвачів. Він ділиться на три версії: Mpeg-1, Mpeg2 і Mpeg-2,5. Патент на Mp3 належить фірмі Alcatel-Lucent і закінчується в 2017 році.

 – з’явився досить недавно, не всі люди чули і знають про нього. Особисто я натрапив на нього випадково близько року тому. Для справжніх цінителів музики можу порекомендувати слухати аудіо записи у форматі Flac, так само його називають Lossless. Там майже немає втрат і якість звуку набагато вище ніж в Audio CD і Mp3. Середній розмір одного такого файлу складає в кілька разів більше ніж Mp3.

Якість звуку в середньому коливається від 700 до 1500 Кбіт / c. У тому ж самому Mp3 максимум 320 Кбіт / c, найчастіше 192 Кбіт / c. Прослухайте пісню в перших двох звичайних форматах, потім в форматі Flac. Я впевнений – різниця буде очевидна. Якщо вам подобається спокійна музика, то заходите на мій другий музичний блог Chillout.

Щось я трохи захопився з цими аудіо форматами. Якщо ви хочете дізнатися про форматах більш докладніше, то завжди можете звернутися за допомогою до інтернету або вікіпедії. Давайте приступимо безпосередньо до процесу запису музики на диск.

Для цього у вас повинні бути готові кілька дисків CD або DVD, залежить від кількості інформації, яку ви хочете записати на диск. А кілька для того, щоб якщо один диск зіпсуватися (прожиг завершитися невдачею) можна скористатися другим – запасним.

формати дисків

Зовсім забув розповісти які бувають диски. На даний момент найчастіше використовують такі формати дисків:

 • CD-R, CD-RW – обсяг вміщається інформації 700 Мб
 • DVD-R / + R, DVD-RW / + RW, DVD-R DL / DVD + R DL – обсяг інформації 4,7 – 8,5 Гб
 • DVD-RAM – може бути перезаписан до 100 000 разів, на відміну від свого побратима DVD-RW / + RW, ресурс якого до 1000 перезаписів. У більшості випадків має захисний кожух і вміщує в себе 2,6 – 9,4 Гб
 • BD-R / -RE / -RE DL – блю рей диски, обсяг інформації 25 – 500 Гб
 • Так само у всіх перерахованих вище дисків є менші побратими Mini-CD, Mini-DVD і Mini-BD, який вміщують трохи менше інформації, ніж їхні старші побратими

Абревіатура -R- означає одноразове використання, -RW- багаторазове використання, а -DL- багатошаровість диска.

Запис музики засобами Windows

Першим способом ми дізнаємося як записати музику на диск стандартними засобами Windows.

Включаємо наш комп’ютер, вставляємо чистий диск в привід, він повинен бути вільний на всі 100% і йдемо в мій комп’ютер.

Заходимо на цей чистий диск.

З’являється вікно Як плануєте записати цей диск.

Придумуємо назву нашого диска (наприклад Моя музика).

Вибираємо як плануєте використовувати це диск.

Особисто я цим способом користуюся рідко і завжди вибираю З програвачем CD / DVD.

Так само можна натиснути на синій текст Який формат слід використовувати?

Якщо у вас виникли питання і труднощі, то можете скористатися цією підказкою і натискаємо Далі.

Вставляємо або перетягуємо на нього потрібні файли музика, фото, відео і так далі.

Додані нами файли будуть прозорі – означає що вони готові до запису, але ще не записані.

Якщо ви не знаєте що таке приховані файли, то рекомендую вам прочитати статтю як відобразити або приховати файли і папки на комп’ютері.

Переходимо мишкою на вільне не зайняте простір і клацаємо по ньому правою кнопкою миші, в меню вибираємо Запис на диск.

Тут можна назвати наш диск, якщо до цього ви йому не дали ніяке назву, а можна залишити без змін.

Переходимо до Швидкості запису, тут рекомендую всім записувати з невеликою швидкістю від 12x до 16x, особисто я завжди вибираю 12x.

Присутня можливість Закрити майстер по завершенні запису файлів.

Цією функцією можна скористатися, якщо хочете закрити майстер записи, після того як буде записаний диск.

Натискаємо Далі і чекаємо деякий час, зазвичай 5-10 хвилин (можливо довше), в залежності від обсягу записуваних даних.

Після того як прожиг завершитися натискаємо кнопку Готово.

В кінці у мене вийшло так, як у вас вийти я не знаю, у всіх будуть різні файли.

Після завершення запису можете насолоджуватися новою музикою. Якщо ж запис закінчився не удачею – то потрібно виконати всі ті ж самі дії, тільки вже з новим диском.

Як записати музику на диск засобами Windows 7

Запис музики за допомогою Windows Media

Другий спосіб як записувати музику на диск я продемонструю на на програвачі Windows Media. Він присутній (вбудований) в стандартному, закладеному пакеті програм операційних систем Microsoft.

Насамперед потрібно включити наш Програвач Windows Media.

Після того як він відкриється потрібно перейти на вкладку Запис, яка розташована в правому верхньому кутку між Відтворення і Синхронізація.

Повинен з’явитися Аудіо компакт-диск. У мене було написано Залишилося 702 Мб з 702 Мб.

Для того, щоб додати потрібні елементи їх необхідно перенести до Списку записи.

Після цього можна зайти в Вступ параметри.

Розширені можливості пошуку записи … виставити всі необхідні настройки, якщо звичайно ж вважаєте за потрібне це зробити.

Я туди майже не заходжу, хоча немає, потрібно вибрати швидкість запису – чим менше, тим краще. Можна поставити середню або низьку.

Після всіх виставлених налаштувань натискаємо Почати запис і чекаємо кінцевого результату, а поки ви чекаєте розширте свої знання і ознайомтеся зі статтею як включити диспетчер задач.

Так само тут є можливість Копіювання музики з компакт-диска. Досить-таки зручний інструмент, якщо вам потрібно скопіювати музику з Audio CD. Більшість програм не зможуть цього зробити. Дану опцію я бачив і користувався тільки в двох програмах – це Windows Media і Winamp (мій улюблений програвач музики).

Як записати музику на диск – програвач Windows Media

Пишемо музику – програма Nero

У більшості випадків, коли мені потрібно записати будь-який диск я найчастіше користуюся програмою для запису дисків Nero. Напевно більшості з вас знайома ця програма, якщо немає, рекомендую з нею познайомитися. У неї великі можливості як записати музику на диск і дуже багато додаткових фішок (налаштувань і прибамбасів).

За допомогою неї ви можете копіювати диски, створювати образи, записувати свої власні кліпи і фільми, робити презентації, власні слайд-шоу і багато іншого. Завантажити цю програму ви можете в інтернеті, на офіційному сайті програми різні версії коштують по-різному, але не безкоштовно, так що шукайте в мережі інтернет.

Приступимо до запису музики на диск третім способом, за допомогою програми Nero.

Запускаємо програму Nero, я користуюся 7 версією, вона перевірена і найнадійніша, у всякому випадки для мене. Можливо у когось інша версія, інтерфейс буде трохи відрізнятися, але суть програми не змінюється – запис дисків і все що з цим пов’язано.

Заходимо в Nero StartSmart, у вас може називатися трохи по іншому. У верху в центрі можна відразу вибрати тип носія запису CD, DVD, Blu-ray або два в одному CD / DVD.

Переходимо на ноту – вкладка Звук.

Вибираємо потрібний для нас проект і натискаємо на нього Зробити аудіо CD, Створити JukeBox CD (Mp3, Mp4, WMA) і так далі.

Так само можна зайди на вкладку дані і записати звичайний диск з даними. Якщо вам потрібен саме Audio CD – то вибирайте Зробити аудіо CD. Потрібен Mp3 – вибираємо Створити JukeBox CD, або Створити CD з даними.

Якщо у вас багато інформації – можете записати диски на DVD, все те ж саме.

Після вибору проекту з’являється вікно Nero Express, в якому нам потрібно додати наші файли.

Можна натиснути на кнопку «зелений плюс» Додати, або перетягнути дані в порожнє вікно. Так само можете скористатися буфером обміну і гарячими кнопками Ctrl + X, Ctrl + C, Ctrl + V.

З’явиться вікно Додавання файлу (ів) з двома зеленими смужками.

Після того як інформація додана на диск, можна все перевірити ще раз і натиснути Далі.

Виходить Попередження про сумісність (може і не з’явитися). Нас запитують Відключити мультисессії? Якщо більше на нього не будемо нічого записувати – то натискаємо так. Якщо ж хочете в майбутньому додати на нього дані – то натискаємо немає, перед нами виходить вікно Фінальні установки записи.

Тут можна написати ім’я диска.

Вибрати поточний рекордер записи (якщо у вас кілька дисководів).

Виставити число копій, які будуть записані.

Є можливість поставити галочку Перевірити дані після запису на диск – ця функція корисна, якщо ви записуєте важливу інформацію і хочете переконатися, що вона записалася без всяких помилок. Ще її іноді називають Верифікація даних, тобто порівняння копії з оригіналом.

Так само можна виставити Дозволити додавання файлів (мультисесійний).

Після чого натискаємо Запис (запалений сірник біля диска) і чекаємо. Можна сходити покурити, попити чаю або кави, або зайнятися іншою справою хвилин на 20 іноді і більше, наприклад

По завершенні процесу запису має вийти таке вікно Прожиг успішно завершено, тиснемо OK. Після цього з’явиться вікно Збереження проекту. Нас спитають – Хочете зберегти проект? Я завжди натискаю Ні, якщо ви хочете зберегти проект – то натисніть Так.

Так само можна виставити галочку Не показувати це повідомлення, якщо ви не хочете щоб воно постійно виходило після кожного запису диска. Якщо ж прожиг завершився невдачею – буває і таке, потрібно вставити новий диск і спробувати знову.

Можете насолоджуватися музикою або іншими своїми записаними даними.

Як записати музику на диск – Nero 7

Записуємо музику – програма Ashampoo

Ashampoo – це дочірня компанії корпорації Microsoft, яка була створена в Німеччині спеціально для розробки програмного забезпечення з закритим вихідним кодом в 1999 році.

Програмою Ashampoo користуюся рідко, цілком вистачає Nero. Тут спокійний темно-синій з білими хвилями інтерфейс, все російською мовою, зручне меню. Завантажити програму Ashampoo можна на офіційному сайті.

Єдино скачавши її з офіційного сайту ви зможете нею безкоштовно користуватися 10 днів без реєстрації і 30 днів, якщо запросите код активації на місяць.

Якщо вас це не влаштовує, то в будь-який момент ви можете зайти в інтернет і завантажити собі повноцінну версію. Знайшов одну посилання програми, викладаю для того, хто не вміє шукати.

Для того щоб її скачати, у вас повинно бути 176 Мб вільного місця на диску.

Ось ми непомітно підійшли до четвертого і останнього способу як записати музику на диск в даній статті.

Знаходимо нашу програму Ashampoo.

Включаємо ашампу.

Йдемо в підміню Створення + Запис.

Переходимо у вкладку Музика.

У спливающем меню можна вибрати Створити аудіо CD і Створити Mp3 або WMA диск.

Ще тут багато функцій, в цьому ж підміню можна вибрати Копіювати музичні файли на диск.

Я вибрав запис Mp3 або WMA і перед нами з’явилися Опції вихідного формату.

Тут можна вибрати вихідний формат – Mp3 або WMA (залишив Mp3, ви можете вибрати WMA).

Так само Бітрейт – частота звуку – тут рекомендую поставити найбільшу цифру 320 Кбіт / c (для найкращого звучання музичного файлу). Можете вибрати свою цифру, чим вона більша, тим більше місця буде займати пісня.

Натискаємо Далі, з’являється вікно Додавання аудіо файлів.

Тиснемо кнопку додати і вибираємо потрібні музичні або інші файли. Так само можна перенести дані простим рухом мишкою на чисту область або скористатися чарівними клавішами Ctrl + X, Ctrl + C, Ctrl + V.

Вибираємо Далі.

Можливо вийде вікно Конвертація вхідних файлів – потрібно трохи почекати.

У наступному вікні Ви можете вибрати опції записи, CD / DVD привід, якщо у вас їх декілька.

Так само можете Змінити опції записи.

Поставити потрібну швидкість запису (за умовчанням стоїть максимальне), рекомендую вибрати 12х або 16х.

Поставити галочки, якщо це необхідно – спочатку симулювати запис.

Перевірити записані файли і папки.

Запис CD диска методом Disc At Once.

Спочатку копіювати всі дані в образ на жорсткому диску.

Вибираємо потрібне число копій.

Можна Вимкнути комп’ютер після завершення запису.

Так само Відтворити звуковий файл по завершенню запису.

Після того як виставили всі налаштування натискаємо OK.

Наступним кроком тиснемо кнопку Запис на CD і чекаємо поки запишеться наш диск, а поки це відбувається рекомендую прочитати статтю Як налаштувати скайп на комп’ютері.

Завершивши можете прослухати вашу музику або подивитися інші файли, які були записані на диск. Якщо виникають помилки і деякі файли не відкриваються – то потрібно взяти новий диск і повторити процес запису.

Як записати музику на диск – Ashampoo burning studio 12
>

підсумки

У даній статті, як записати музику на диск, ми з вами дізналися які бувають аудіо формати, чим вони відрізняються, трохи поговорили про формати дисків.

Так само записали музику на диски чотирма різними способами: засобами Windows, за допомогою програвача Windows Media, скористалися програмою Nero і вдалися до допомоги Ashampoo. Закріпили всі наші знання, подивившись 4 відео уроку по кожній з програм.

Якщо ви захочете скористатися моєю статтею і опублікувати її де-небудь, я не проти, можете це зробити, але для цього ви повинні поставити активну відкриту посилання на мій блог до статті! Якщо ви цього не зробите – буду карати! Сподіваюся на ваше розуміння.

Ссылка на основную публикацию