Як записати ISO образ на USB флешку в Linux Mint?

З цього матеріалу Ви дізнаєтесь, як можна записати ISO образ диска на USB накопичувач в операційній системі Linux Mint, іншими словами, Ви навчитеся створювати завантажувальний USB флешку з ISO образу (ми розберемо кілька способів).

Linux Mint – це один з найпопулярніших дистрибутивів операційної системи Linux, він активно використовується на домашніх комп’ютерах, як початківцями, так і просунутими користувачами Linux.

Якщо Ви початківець користувач Linux Mint, і Вам необхідно створити завантажувальний USB накопичувач з ISO образу, при цьому Ви не знаєте, як це зробити, можете сміливо продовжувати читання, так як зараз я покажу Вам, як можна записати ISO образ диска на USB флешку, причому декількома способами, включаючи просунутий за допомогою терміналу Linux.

На замітку!

В операційній системі Windows для створення завантажувального USB флешки з ISO образу можна використовувати як платні, так і безкоштовні програми, їх багато. Наприклад, дуже популярна безкоштовна програма Rufus, вона дійсно зручна і функціональна, а в разі якщо Вам необхідно записати ISO образ диска дистрибутива Linux, то Ви також можете використовувати і програму UNetbootin, вона також безкоштовна, але трохи менше функціональна (наприклад, не вміє форматувати флешку, однак вона створена спеціально для запису дистрибутивів Linux на USB накопичувачі і вміє завантажувати їх самостійно).

Для Linux Mint так само, як і для Windows, реалізовано багато програм, в Linux Mint навіть з цим простіше, так як за замовчуванням до складу дистрибутива включена стандартна програма «Запис образу на USB-накопичувач», Яка і призначена для запису ISO образів дисків на USB флешки.

Примітка! У матеріалі використовується версія дистрибутива Linux Mint 19 MATE.

Стандартний спосіб запису ISO образу на USB флешку – найпростіший

Спочатку ми розглянемо найпростіший спосіб запису ISO образу на USB флешку в Linux Mint – це з використанням стандартної програми «Запис образу на USB-накопичувач».

Дана програма максимально проста, Вам необхідно вибрати тільки ISO образ і USB накопичувач. Давайте розглянемо цей процес більш докладно.

Для запуску програми натискаємо «Меню Mint -> стандартні -> Запис образу на USB-накопичувач».

Програма запуститься, в поле «записати образ»Вибираємо ISO образ для запису, потім у відповідному полі також вибираємо USB пристрій.

І натискаємо «записати».

Дана операція вимагає адміністративних прав, тому далі нам необхідно ввести пароль адміністратора і натиснути «аутентифікація».

Процес запису буде завершено, коли з’явиться повідомлення «Образ був успішно записаний», Натискаємо« ОК ». Після цього USB флешка, на яку був записаний ISO образ, стане завантажувального, з неї тепер можна завантажуватися.

Спосіб запису ISO образу на USB флешку з використанням сторонніх програм – UNetbootin

Зараз давайте розглянемо спосіб, який передбачає створення завантажувального USB флешки з ISO образу з використанням сторонньої програми, як приклад я покажу, як це робиться за допомогою програми UNetbootin, яка призначена для запису ISO образів дисків дистрибутивів Linux.

За замовчуванням UNetbootin відсутня в системі, навіть в репозиторіях її немає, тому UNetbootin необхідно встановлювати додатково, про те, як це робиться, можете подивитися в матеріалі – «Як встановити UNetbootin в Linux Mint?», Де я детально описав весь процес установки, включаючи підключення необхідного сховища.

Примітка! Перед тим як приступати до запису ISO образу на флешку, використовуючи програму UNetbootin, необхідно попередньо відформатувати USB пристрій в файлову систему FAT32, детальніше в статті – «Як відформатувати USB флешку в Linux Mint?».

Після того як Ви встановили UNetbootin і відформатували USB накопичувач, запускайте програму UNetbootin, «Меню -> Системні -> UNetbootin».

В даному випадку програма UNetbootin відразу запросить пароль адміністратора, так як, я вже відзначав, ця операція вимагає підвищених привілеїв, вводимо пароль і натискаємо «аутентифікація».

Потім також вибираємо ISO образ, для цього використовуємо кнопку з трьома крапками, і вказуємо USB флешку в поле «Носій», За замовчуванням вона вже обрана (Вам варто лише перевірити). Після введення всіх налаштувань натискаємо «ОК».

Якщо Ви не хочете попередньо завантажувати ISO образ дистрибутива, Ви можете вказати назву дистрибутива і його версію в налаштуваннях програми, розташованих зверху, тим самим UNetbootin самостійно завантажить і запише ISO образ на флешку.

Процес запису ISO образу програмою UNetbootin виглядає наступним чином.

ISO образ буде записаний на USB флешку після того, як з’явиться наступне повідомлення, натискаємо «вихід».

Спосіб запису ISO образу на USB флешку за допомогою терміналу Linux – утиліта dd

Ще одним стандартним способом створення завантажувальної USB флешки в Linux Mint є використання терміналу, зокрема утиліти dd.

Для того щоб записати ISO образ на USB пристрій, використовуючи утиліту dd, необхідно запустити термінал, наприклад, клікнувши на значок на панелі, або «Меню-> Mint -> термінал».

Синтаксис використання цієї команди дуже простий, необхідно вказати, що записувати, тобто ISO образ, і куди, відповідно USB флешку.

Приклад використання команди DD

sudo dd if = / home / user / Завантаження / q4os-2.5-x64.r1.iso of = / dev / sdb1

де замість «/home/user/Загрузкі/q4os-2.5-x64.r1.iso» Ви вказуєте шлях до свого ISO образу, який Ви хочете записати, а замість «/ dev / sdb1» вказуєте назву пристрою, тобто, USB флешку (зазвичай це dev / sdb або dev / sdb1, але уточнити можна за допомогою команди df).

Натискаємо «Введення» (Enter), після цього Вам необхідно ввести пароль адміністратора.

Ссылка на основную публикацию