Як записати ігрове відео, геймплей [інструкція]

Доброго часу доби.

Іду тут напередодні в офісі між комп’ютерів, і бачу, як кілька людей зібралися біля одного з ПК і захоплено щось розглядають (один з них навіть знімав на телефон зображення на моніторі). Підійшовши ближче, зрозумів у чому тут справа …

Виявляється, причиною була одна популярна гра. І кілька любителів цієї іграшки дивувалися продемонстрований результатами, і хотіли це записати на відео.

В общем-то, робити, це, звичайно, можна і на телефон, але набагато зручніше захопити відео за допомогою спец. програм (так воно і якісніше вийде!). Власне, цю статтю зроблю у вигляді невеликої інструкції, яка продемонструє вам кілька простих способів записи геймплея.

Так би мовити, приведу альтернативне вирішення питання …

Як записати відео з екрану гри

Варіант №1: за допомогою Fraps і його аналогів

Один з найбільш універсальних варіантів захоплення ігрового відео – буде використання спец. програм. Але відразу хотілося б відзначити, що незважаючи на їх різноманіття, дійсно хороших – не так вже й багато … Ті, на які варто звернути увагу, я приводив в одній зі своїх минулих статей (посилання нижче).

В допомогу! Топ-5 програм для запису відео та аудіо з ігор (без гальм і лагів) – 

Взагалі, я б порекомендував спершу зупинитися на Fraps. Чому?

По-перше, в цій програмі використовується спец. кодек, який дозволяє не навантажувати сильно * систему (тобто під час запису гри можна знизити кількість гальм (або виключити їх зовсім!)).

По-друге, Fraps дозволяє вести запис не тільки відео, але і звуку!

По-третє, можна записувати 60 кадр. / Сек при повному дозволі картинки …

І так, будемо вважати, що Fraps у вас вже є (встановлений і запущений).

Перше, що необхідно зробити, це відкрити настройки Fraps: розділ “Movies”. Тут необхідно вказати папку для збереження відео (За замовчуванням C: \ Fraps \ Movies), кнопку для початку запису (F9) І настройки захоплюваного відео (я рекомендую виставити Full-size, 60 FPS – тобто відео з макс. Якістю).

Якщо гра при записі почне гальмувати, спробуйте виставити Half-size, і 30 FPS. Якість записуваного відео знизиться, зате комп’ютер почне вести захоплення без лагів, дерчков і пригальмовування …

Налаштування запису в програмі Fraps

Після настройки, запустіть гру. Якщо Fraps працює – в лівому верхньому кутку ви повинні побачити жовті цифри (це FPS). Для початку запису – натисніть F9 (Цифри в кутку повинні почервоніти – це значить почався запис геймплея). Для зупинки захоплення – натисніть цю ж клавішу ще раз.

Для початку запису – натисніть F9 в грі

Всі захоплені відео (за замовчуванням) зберігаються в каталозі C: \ Fraps \ Movies; ім’я кожного файлу включає в себе назву гри, і дату, коли було зроблено запис (див. приклад нижче).

Відео записано

Зазначу, що запис відео за допомогою Fraps може відняти дуже солідний простір на жорсткому диску: одна хвилина запросто відніме 1 ГБ і більше місця (см. Приклад нижче)!

Властивості записаного відео в Fraps

Варіант №2: за допомогою функції ОС Windows 10

У Windows 10 вбудована досить зручна функція для запису відео та створення скроневої з ігор. На відміну від Fraps, вона дозволяє стискати відео в більш компактний розмір (за рахунок чого, 1 хв. Відео важить не 1-2 ГБ, а, наприклад, всього лише 50 МБ …).

Щоб включити і налаштувати цю можливість, відкрийте спочатку параметри Windows (поєднання клавіш Win + i).

Як відкрити параметри Windows – Win + i

Далі відкрийте розділ “Ігри / DVR для ігор”. В першу чергу зверніть увагу на вибір папки для збереження ваших записів (див. Скрін нижче, область-2), а також на довжину запису (за замовчуванням дорівнює 2 годинам).

Папка для запису відео / встановлення

Якщо ви плануєте записувати звук – то також Установіть цю опцію в налаштуваннях (вкажіть якість записуваного звуку, за замовчуванням 128 Кбіт / с). До речі, Windows 10 може записувати не тільки звук з колонок ПК, але і з мікрофона (тобто попутно можна коментувати своє відео).

Запис звуку / встановлення

Ну і ще один важливий параметр в цьому розділі – це якість відео і кількість кадрів в секунду (30 або 60 кадр / сек.). Тут складно дати однозначну рекомендацію, тому що при виставленні більш високо якості – підвищується навантаження на систему, і гра в процесі запису може почати гальмувати. Пробуйте експериментально …

Якість відео / встановлення

Загалом, будемо вважати, що настройки були задані.

Тепер запускаєте гру і натискаєте поєднання кнопок Win + G – в нижній частині вікна повинна з’явитися ігрова панелька. Для початку запису відео натисніть на кнопку “Запис цього моменту” (Див. Скрін нижче).

Кнопка старту запису

Зверніть увагу, що в правій частині вікна гри ви побачите невелике вікно з часом запису і кнопкою зупинки оной. Зазначу, що захоплює відео зберігається на жорсткий диск, і відразу ж після зупинки запису – ви можете приступити до його перегляду.

Запис пішла …

За замовчуванням захоплені кліпи зберігаються в системній папці “Відео” (Див. Скрін нижче).

записані відео

Зазначу, що відео досить непогано стискається. Як приклад відкрив властивості одного із захоплених відео: відео довжиною в 50 сек. (Зі звуком) важить близько ~ 30 МБ.

Властивості відео / Клікабельно

Варіант №3: використовуємо можливості відеокарти (на прикладі ShadowPlay)

Використання спец. функцій і засобів від розробників відеокарти дозволяє отримати дуже якісне відео, і істотно знизити навантаження на ЦП. Наприклад, функція ShadowPlay від Nvidia (саме її сьогодні беру в огляд) дозволяє записувати Full HD відео без істотного навантаження на процесор (завдяки чому, ви можете грати з тим же комфортом, як і без запису).

Для захоплення зображення з гри використовується кодировщик H.264. Отримане відео можна обробити практично в будь-якому редакторі відео (підтримує формат MP4).

В допомогу! Кращі безкоштовні відеоредактори для Windows (російською мовою) – 

Вимоги для використання ShadowPlay:

В общем-то, далі все досить просто. Спочатку потрібно запустити GeForce Experience (після установки оного буде значок на робочому столі).

Запускаємо GeForce Experience

Далі відкрити вкладку ShadowPlay (див. Посилання в верхньому кутку вікна).

ShadowPlay

І включити ShadowPlay (тут можна також вказати настройки якості, режим та ін.)

включаємо ShadowPlay

Далі, коли в грі з’явиться цікавий момент, і ви захочете його зберегти – просто натисніть Alt + F10. Відео буде захоплено і збережено на жорсткий диск ПК …

PS

Після того, як ви зніміть відео, швидше за все вам знадобиться який-небудь відеоредактор – тобто програма, в якій ви займетеся монтажем (додасте різні ефекти, титри, щось виріже і т.д.).

Ссылка на основную публикацию