Як запустити старі ігри на Windows 10 – докладна інструкція

У вас виникало бажання пограти в старі ігри. Що робити якщо вони не запускаються? Виникає питання з приводу сумісності. Розглянемо, чому так відбувається, і що робити щоб запустити старі ігри на Windows 10.

Чому так відбувається

Раніше, 10-15 років тому, додатки створювалися під застарілі ОС. Якість графіки нижче ніж у сучасних ігор. Необхідна настройка спеціальних режимів екрану, які не активні в останній версії ОС.

Як запустити старі ігри на Віндовс (Windows) 10

Проблема з запуском вирішується так:

  1. Запуск від імені адміністратора;
  2. Зміна режиму сумісності;
  3. Емулятор DOS;
  4. Віртуальний образ.

Розглянемо ці способи докладніше.

Запуск від імені Адміністратора

Додатки створювалися так, що вони спочатку мають доступ адміністратора. Розробники в останніх версіях ОС впровадили додаткові заходи безпеки. Додаток не запускається тому що немає прав (привілеїв) адміністратора. Що робити?

проблема сумісності

Шістнадцяти розрядні програми не запустяться на шістдесяти чотирьох бітної Windows 10. Поміняйте версію ОС. перейдіть: Спробуйте різні версії ОС. Дізнайтеся рік випуску гри, виберіть актуальну на той момент систему. Активуйте пункт: «Запускати в режимі сумісності». Встановіть галочки навпроти пунктів: Зменшаться спотворення при грі на великому моніторі. Такий спосіб може створити проблему – низький FPS. З’являться збої. Що робити?

Установка старої версії DirectX

Що таке DirectX? Це набір інструментів для розробників ПЗ. Використовується для створення ігор, і додатків, пов’язаних з графікою. Остання дванадцята версія не містить потрібних для запуску додатка компонентів. Щоб їх додати встановіть DirectX End-User Runtimes. Деактивуйте всі пункти. Розпочнеться автоматичне скачування інсталяційного «exe» файлу. Натисніть два рази ЛКМ по викачаного файлу. далі: Виберіть директорію куди розпакуються файли. далі: Розпочнеться розпакування файлів. Відкрийте створену папку: Розпочнеться установка. Чекаємо її завершення. Перезапустіть ПК.

Установка додаткового компонента для графіки

Натисніть «Win + I», перейдіть: Натисніть посилання «Управління компонентами». далі: Оберіть: Натисніть «Встановити». Перевіряємо активувалися чи встановлені компоненти. Натисніть «Пуск». У рядку пошуку пропишіть: далі: перейдіть: Перезавантажте ОС щоб активувати зміни.

Створіть віртуальний образ програмою VirtualBOX

Програма монтує образ потрібної ОС всередині поточної системи. Після монтування додатки запустяться. Детальніше як працювати з програмою дивіться в статті: «Створення віртуальної машини»

емулятор DOSBox

Чи можна запустити старі ігри на Windows 10? Використовуйте додаток DOSBox. Скачайте його з офіційного сайту за адресою: https://www.dosbox.com/download.php?main=1.

Ссылка на основную публикацию