Як запустити класичний майстер зведених таблиць і діаграм в Excel 2010

Як вже розповідалося в розділі Створення базової зведеної таблиці, розробники з Microsoft відмовилися від повсюдної технології багатовіконних майстрів на користь єдиного діалогового вікна, що складається з декількох вкладок. На жаль, окремі функціональні можливості все ще вимагають класичного підходу, а тому і активізації майстрів. Новим інтерфейсом все ще не забезпечили функцію консолідації даних і деякі інші інструменти Excel 2010.
Можливість консолідувати інформацію з кількох джерел не відноситься до нових засобів програми, а тому все ще вимагає застосування старого типу інтерфейсу. Однак програма вже не дозволяє запускати класичний майстер (зберігає всі свої функції) за допомогою звичних панелей інструментів. Тому для доступу до майстра необхідно попередньо додати його на панель швидкого доступу, розташовану в лівому верхньому кутку вікна Excel. Після цього, щоб запустити майстер буде достатньо всього лише натиснути на відповідній кнопці панелі швидкого запуску.

Для додавання кнопки для майстра зведених таблиць і діаграм на панель швидкого доступу Excel 2010, виконайте наведені нижче дії.

  1. Виберіть вкладку стрічки Файл (File).
  2. Клацніть на кнопці Параметри (Options), відкрийте вікно діалогу Параметри Excel (Excel Options).
  3. Перейдіть в категорію Панель швидкого доступу (Quick Access Toolbar), в якій представлені всі доступні в програмі команди (будь-яку з них можна додати в вигляді кнопки на панель швидкого доступу, подивитися як вона буде виглядати і, при необхідності, видалити).
  4. У списку Вибрати команди з (Choose Commands From) виберіть варіант Команди не на стрічці (Commands Not in the Ribbon).
  5. У списку команд клацніть на елементі Майстер зведених таблиць і діаграм (PivotTable and PivotChart), а потім клацніть на кнопці Додати (Add).
  6. Клацніть на кнопці ОК.

Як видно на рис. 7.2, ви можете розмістити фотографії на панель швидкого доступу новий значок, клацання на якому запускає майстер зведених таблиць і діаграм. Можна легко активізувати майстер зведених таблиць і діаграм, натиснувши комбінацію клавіш Alt + D + P. В цьому випадку кнопка для майстри не додається на панель швидкого доступу.

Мал. 7.2. Кнопка команди запуску майстра зведених таблиць і діаграм додана на панель швидкого доступу

Після отримання доступу до майстра зведених таблиць і діаграм запустіть його, щоб вивести на екран діалогове вікно, показане на рис. 7.3. Встановіть в ньому перемикач в декількох діапазонах консолідації (Multiple Consolidation Ranges) і клацніть на кнопці Далі (Next).

Мал. 7.3. Запустіть майстер зведених таблиць і діаграм і виберіть варіант в декількох діапазонах консолідації. Щоб перейти до наступного кроку майстра, клацніть на кнопці Далі

На наступному кроці майстра потрібно вирішити, дозволити програмі Excel створити одне поле сторінки або кілька власних полів сторінки. Ви помітите, що поля сторінки, створювані в Excel, найчастіше малозрозумілі або взагалі безглузді, тому в переважній більшості випадків переважніше створювати власні поля сторінок (рис. 7.4). Клацніть на кнопці Далі.

Мал. 7.4. Виберіть опцію Створити поля сторінки і клацніть на кнопці Далі

Тепер потрібно вказати в Excel кожен набір даних. Виділіть діапазон першого набору даних і клацніть на кнопці Додати (Add), як показано на рис. 7.5.

Мал. 7.5. Виділіть діапазон першого набору даних і клацніть на кнопці Додати

Щоб зведена таблиця створювалася правильно, перший рядок кожного діапазону повинна включати в себе заголовки стовпців.

Виділіть інші діапазони і додайте їх до списку. На цьому етапі ваше діалогове вікно повинно виглядати так, як показано на рис. 7.6. Зауважте, що кожен набір даних представляє окремий регіон (Північ, Південь і Захід). Коли зведена таблиця об’єднає всі три набори даних, вам буде потрібно заново проаналізувати кожен регіон.

Рис 7.6. Додайте до списку два інших діапазону наборів даних

Щоб мати таку можливість, позначте кожен діапазон в списку окремим ім’ям, що ідентифікує набір даних цього діапазону. В результаті буде створено поле сторінки, що дозволяє виконувати фільтрацію даних для кожного регіону.

Перед тим як створити поле сторінки Регіон, вкажіть загальну кількість створюваних полів сторінки. Для ідентифікатора регіонів потрібно створити тільки одне поле сторінки, так що натисніть на перемикачі 1, як показано на рис. 7.7. При цьому активізується текстове поле Перше поле (Field One). Можна створити до чотирьох полів сторінки.

Мал. 7.7. Щоб в завершеною зведеної таблиці мати можливість фільтрувати дані по регіонах, необхідно створити поле сторінки. Клацніть на перемикачі 1. Активізується текстове поле Перше поле

На наступному кроці, показаному на рис. 7.8, потрібно позначити кожен діапазон. Клацніть на першому діапазоні в списку і введіть в поле Перше поле ім’я регіону. Як бачите, перший діапазон складається виданих регіону Північ. Повторіть цю операцію для інших регіонів (рис. 7.9). Визначившись з регіонами, клацніть на кнопках Далі (Next).

Мал. 7.8. Виберіть перший діапазон, який представляє набір даних для північного регіону, і введіть в поле імені сторінки значення Північ

Завершальний крок полягає у визначенні місця розташування зведеної таблиці. Виберіть перемикач Новий лист (New) і клацніть на кнопці Готово (Finish).

Мал. 7.9. Повторіть операцію до позначки всіх діапазонів даних

Отже, ви успішно об’єднали три джерела даних в одній зведеній таблиці (рис. 7.10).

Мал. 7.10.

Ссылка на основную публикацию