Як запустити безпечний режим Windows 10. Режими завантаження win 10

Питання як запустити безпечний режим Windows 10 дуже актуальне. Так як розробники системи зробили включення безпечного режиму не зовсім очевидним в десятій версії. А адже Завантаження в безпечному режимі дозволяє вирішити цілий перелік проблем з ПК.

Так завантажуються тільки мінімальні драйвера і параметри, а також відключаються мережеві карти. Тобто, в інтернет вийти не зможете (якщо тільки не ввести спеціальну команду, про яку буде сказано нижче в статті). Може виконуватися як паралельна міні-ОС, яка не залежить від основної.

Ще одна відмінність від звичного інтерфейсу – знижене дозвіл монітора. Для «десятки» це буде 600 на 800 пікселів. Так зроблено тому, що і графічні параметри будуть зведені до мінімуму для поліпшення швидкодії.

Коли ОС буде завантажуватися, на чорному тлі буде показаний список додаються служб. Після цього на робочий стіл автоматично виводиться довідкове віконце.

Для чого потрібен безпечний режим Windows 10

Під час роботи можуть виникнути збої, які в стандартній версії виправити неможливо. Це трапляється, наприклад, при неправильній установці дров або при наявності багів в новому ПЗ.

Безпечний режим Віндовс 10 дозволяє завантажити ту ж саму операційну систему, але тільки з невеликою кількістю виконуваних молулей і параметрами за замовчуванням. Тобто, всі правильні і неправильні призначені для користувача зміни не будуть враховуватися, що допоможе видалити поставлений з помилками драйвер і перезапустити комп’ютер.

Safe mode також часто застосовується для діагностування неполадок. Якщо виявилася якась проблема, можна дізнатися, чи зберігається вона при перемиканні версій. Залежно від результату вибирається шлях подальшого усунення проблеми.

Ще один плюс – якщо операційка заражена трояном, хробаком і т. Д., Майже завжди їх капості не поширюватимуться на безпечний режим. Наприклад, якщо вірус не дозволяє відкрити будь-які настройки або знести exe-фай, при перемиканні все це можна безперешкодно виконати.

Операції в безпечному режимі Windows 10

1. Перевірка на шкідливе програмне забезпечення. Автозавантаження (улюблене місце вірусів) відключається. Тому, якщо при звичайному запуску з’являються неполадки, а при перемиканні їх немає – перевірте автозавантажувані ПО (введення «msconfig» після натискання Win + R).
2. Відновлення. Допоможе відкотитися до попереднього стану (до поновлення або установки драйверів і ПО).
3. Установка і / або оновлення драйверів. Якщо і в цьому випадку тривають зависання, перевірте останні драйвера і замініть їх на інші або встановлювати. Найпростіше виконати відкат до попереднього стану.
4. Перевірка работоспосоності. Якщо неполадки з’являються в Safe mode, значить справа не в програмній частині пристрою. Можливо, доведеться придбати нову відеокарту, вінчестер або материнську плату. Проблеми з апаратною частиною зазвичай не вирішуються самостійно, найкраще віднести ноутбук в ремонт.
5. Збереження важливих даних. Якщо врятувати програмну частину пристрою не вдається, варто запуститися в Safe mode і перекинути потрібні файліки на окремі накопичувачі. Так Ви можете переконатися, що серед особистої інформації не затесалися шкідливі утиліти, і при перевстановлення ОС можна буде швидко повернути документи, фотографії і музику на колишні місця.

Як зайти в безпечний режим Windows 10

Найчастіше користувачі намагаються звернутися до нього після некоректної установки програмного забезпечення. Якщо нічого не запускається або постійно з’являються повідомлення про помилки, для початку постарайтеся запустити збережену версію до оновлень ( «Остання відома вдала конфігурація»). Якщо ж це не допомагає, читайте нижче, як включити безпечний режим на Windows 10.

Інструмент «Конфігурація системи»

Це найпростіший спосіб. Дотримуйтесь описаного нижче алгоритму дій:

1. Натисніть кнопку Win (з логотипом Віндовс) і одночасно з нею R.

2. У віконці в рядку введення наберіть «msconfig» без лапок. Альтернативний спосіб – натисніть кнопку «Пуск» і відразу ж почніть набирати «Конфігурація системи».

3. В області «Параметри завантаження» (як на скріншоті) поставте галочку в відповідний чекбокс і встановіть додаткові опції – мінімальна версія, інша оболонка, відновлення ActiveDirectory або «Мережа».

Для активації змін перезавантажитеся відразу після установки налаштувань, як буде запропоновано системою, або ж збережіть всі потрібні файли і перезавантажитеся самостійно. Ця альтернатива вважається однією з найбільш зручних для новачків, але досвідчені програмісти намагаються користуватися методами, про які буде розказано далі.

Використання командного рядка

До 10-ї Віндовс можна було відкрити Safe mode простим затисненням F8 при запуску. У новій версії розробники прибрали цю можливість. Щоб відновити її, як в XP або “сімці”, необхідно провести пару операцій з консоллю:

1. Після правого кліка по меню «Пуск» виберіть пункт «Командний рядок (адміністратор)» або наберіть в пошуку «Command Line» без лапок.

2. Наберіть команду, показану на зображенні:

3. Натисніть на клавішу Enter, вийдіть з терміналу і запустіть комп’ютер. Під час завантаження затисніть F8. Тепер все має відкритися так само, як в більш ранніх версіях ОС.

Щоб скасувати зроблені зміни, знову перейдіть в командний рядок і введіть наступний текст: bcdedit / set {default} bootmenupolicy standard.

Вхід в Safe Mode через параметри системи

1. Клацніть лівою кнопкою мишки по меню «Пуск» і натисніть на «Параметри».

2. Виберіть пункт «Оновлення та безпеку», виділений на скріншоті.

3. Перейдіть на вкладку зліва «Відновлення».

4. В області «Особливі параметри завантаження» натисніть на кнопку «Перезавантажити зараз».

Після того, як Ваше пристрій перезавантажиться, буде виконаний перехід в середу відновлення (Windows RE).

Дотримуйтесь інструкцій нижче:

1. Натисніть на Troubleshoot (Діагностика).

2. Клацніть по «Advanced optons» (Додаткові параметри).

3. Після цього перейдіть на «Startup Settings» (Налаштування завантаження).

4. Клацніть по кнопці Restart (Перезавантажити).

У списку під номерами 4-6 розташовуються варіанти завантаження операційної системи (Безпечний режим, то ж з підключенням до мережі, то ж з командним рядком). Щоб вибрати один з них, натисніть відповідно F4, F5 або F6 на клавіатурі.

Якщо Ви все правильно зробили, пристрій увімкнеться знову після кліка на обраний варіант.

Важливо: щоб значно скоротити описаний вище алгоритм, просто затисніть клавішу Shift при натисканні на «Завершення роботи».

Перехід в Safe Mode за допомогою завантажувальних пристроїв

Якщо у Вас не один комп’ютер, а два або більше, можна спробувати перейти в безпечний режим windows 10 за допомогою завантажувальної флешки або диска. Для цього створюємо на другому комп’ютері завантажувальний пристрій, а потім підключаємо накопичувач до першого.

Через меню BIOS вибираємо опцію завантаження з флеш-карти або диска. Після цього відкриється меню, як на картинці. Виберіть внизу екрана «Відновлення системи».

Альтернативний варіант: натисніть при запуску Shift + F10. Дана комбінація перенаправить Вас в командний рядок.
Якщо на Вашому пристрої встановлена ​​не одна операційка, а кілька, перевірка буде застосовуватися для системи, встановленої за замовчуванням.

Для цього наберіть або скопіюйте у вікно введення наступне: bcdedit / set {default} safeboot minimal. Якщо буде потрібна підтримка мережевих драйверів (щоб Ви могли зайти в інтернет), наберіть bcdedit / set {default} safeboot network. Натисніть Enter.

Для додавання командного рядка потрібно ще один запис: bcdedit / set {default} safebootalternateshell yes.
Закрийте термінал і запустіть машину. Наступний запуск відбудеться з обмеженою функціональністю. Щоб повернути настройки до дефолтних, відкрийте командний рядок від імені адміністратора і скопіюйте туди “bcdedit / deletevalue {default} safeboot”.

Щоб застосувати запуск Windows 10 в безпечному режимі не тільки до самої «десятці», а й до інших ОС, наберіть в терміналі bcdedit / set {globalsettings} advancedoptions true. Ця команда не перекидає Вас відразу в Safe Mode, а дозволяє вибрати підходящі варіанти завантаження.

Після спрацьовування натисніть на напис «Продовжити. Вихід і використання Windows 10 ». Завантаження ОС відбудеться після того, як Ви виберете потрібний варіант.

Скасування виробляється за допомогою наступної записи: bcdedit / deletevalue {globalsettings} advancedoptions. Вона спрацює тільки при запуску консолі від імені адміністратора.

EFI-файл

Деякі виробники почали випускати ПК, що підтримують EFI-файли. Щоб запуститися через них, виконайте наступне:

1. Відзначте відповідний пункт в пропонованих варіантах.

2. Вкажіть шлях /efi/boot/bootx64.efi.

3. Натискайте на «Скасування».

4. Далі: «Діагностика» -> «Доп. параметри »-> «Параметри завантаження» -> «Перезавантажити».

Режим завантаження Windows 10

Стандартний

Чи не підтримується термінал і підключення до мережі Інтернет.

З використанням терміналу

Запускає замість звичного графічного інтерфейсу командного рядка.

З підтримкою мережевих драйверів

Дозволяє вийти в інтернет під час використання Safe mode.

Із записом журналу

Для діагностики неполадок може бути корисний список встановлених драйверів. Він знаходиться в файлі ntbtlog.txt, який автоматично створюється при виборі даної функції.

З відеорежимом в низькій роздільній здатності (640 на 480 точок)

Щоб скинути змінені користувачем параметри дисплея, можна запустити режим відео зі зведеними до мінімуму дозволом і частотою оновлення кадрів.

налагодження

Розширена діагностика системи. Для звичайних користувачів вона навряд чи виявиться корисною – тільки для системних адміністраторів і айтішників.

Відновлення служб каталогів

Також стане в нагоді виключно сисадмінам і ІТ-фахівцям. Запускає контролер домену Віндовс з виконанням Active Directory.

Остання вдала конфігурація

Якщо проблеми виникають після установки нової програми або драйвера, ОС може запустити останню версію, яка працювала безвідмовно. Це не спрацює, якщо Ви періодично проводите чистку через ПО, що видаляє бекапи.

Відключення перезапуску при системному відмову

Вдаватися до нього рекомендується тільки якщо неполадки в роботі відправляють пристрій на перезавантаження, і так відбувається знову і знову. Щоб перервати цей цикл, користувач повинен заборонити можливість перезапуску.

Відключення автоматичної перевірки підпису драйверів

Стане в нагоді, якщо потрібно поставити на машину дрова з неправильну або неповну цифровим підписом.

Що робити, якщо операційна система не запускається?

Якщо комп’ютер два або більше разів не може запуститися самостійно, штучний інтелект переводить його в середу відновлення. Якщо це не відбулося моментально, потрібно при перезапуску кілька секунд затискати кнопку включення (Power), щоб машина вимкнулася.

При наступному запуску ви зайдете в Win Re (середа відновлення). Виберіть «Діагностика» і повторіть описаний вище в статті алгоритм.

Важливо: якщо у Вас на екрані не відображається пункт меню, як на скріншоті, значить файли ОС пошкоджені. В цьому випадку виконати діагностику своїми силами не представляється можливим. Вам доведеться звернутися в сервісний центр, щоб комп відремонтували майстра.

висновок

Вибирайте один з перерахованих методів в залежності від того, які неполадки виявлені. Якщо віддаєте перевагу віконний вид, користуйтеся завантаженням через параметри з меню «Пуск». Якщо Ви за швидкодію – утилітки cmd.exe. Якщо комп не хоче запускатися, використовуйте інсталяційний CD або флешку.

Використання Safe mode може бути корисно як недосвідченим користувачам, так і просунутим фахівцям. Він не є панацеєю, але грамотне застосування захистить Ваш ПК і продовжить життя ОС.

Ссылка на основную публикацию