Як заправити лазерний картридж самостійно

Як заправити лазерний принтер? Дуже просто. . Зняти кришку. Засипати тонер. Закрити кришку. Знову поставити в пристрій. Треба сказати, що заправку лазерника здійснити зовсім нескладно. Якщо дотримуватися певних правил і при словах «викрутка» і «плоскогубці» не втрачати свідомість. Тому що саме ці інструменти потрібні для того щоб самостійно заправити картридж лазерного принтера.

Що необхідно знати про заправку в домашніх умовах

Лазерні принтери заправляються спеціальним порошком, який називається тонер.

Тюнери в усіх принтерах різні. Виробник на флаконах з тонером зазвичай вказує перелік моделей, для яких призначений то чи іншої порошок.

Тонер хімічно дуже небезпечний, варто обережно використовувати його.

Важливо знати, чи є на картриджі спеціальний чіп, який блокує роботу пристрою, після того, як витратний матеріал виробить свій ресурс. Якщо так, то краще віднести його в заправну майстерню.

Заходи безпеки

Всі складові тонера для друкуючих пристроїв дуже токсичні. Щоб уникнути отруєння перед тим, як заправити картридж лазерного принтера слід надіти гумові рукавички, халат або інший одяг, який не шкода.

Заміна тонера повинна проводиться в добре провітрюваному приміщенні. Так як дрібні частинки Тонерний пилу можуть проходити навіть через спеціальний протигаз. Можна озброїтися респіратором або марлевою пов’язкою. Але вони навряд чи допоможуть, якщо навіть протигаз пропускає частинки пилу.

Стіл, на якому буде проводитися заправка картриджа лазерного принтера повинен бути накритий газетою або чимось подібним.

З чого складаються картриджі

Лазерних картриджів є два види. В одних є спеціальний отвір для засипання порошку в бункер, в інших немає. З такою моделлю доведеться повозитися, для того щоб дістатися до відсіку з тонером.

Картридж для друкувального пристрою складається з двох частин. Перша – це бункер для барвника. Друга – контейнер для збору сміття і залишків порошку.

Заміну тонера проводять в два етапи: спочатку очищення контейнера для сміття, потім заправка.

Як почистити картридж лазерного принтера

Тепер треба розібрати і вичистити від бруду контейнер для сміття. Для цього за допомогою викрутки викручуємо гвинтики, які фіксують бічні заглушки корпусу. Потім акуратно витягуємо світлочутливий барабан. Важливо не брати його пальцями за основну поверхню, а намагатися тримати з боків або за шестерню, інакше барабан зіпсується і буде непридатний для подальшого використання. Після того як фотовал дістали з корпусу, бажано покласти його подалі від основного робочого простору, накривши газетою або аркушем паперу, щоб не потрапляли світло і пил.

Потім потрібно витягти заряджаючий вал (прогумована деталь), який знаходиться під світлочутливим барабаном. При цьому пам’ятати, що всі деталі необхідно брати за бічні частини. Так як пошкодження поверхні цих частин призведе до зниження якості друку.

Тепер викручуємо чищення лезо, яке називається ракель. І обережно, так щоб не розліталися на всі боки залишки порошку і сміття, перевертаємо і витрушуємо контейнер. Ретельно очищаємо від залишків фарби всі деталі і збираємо їх назад. У заправних майстерень використовують спеціальний пилосос, за допомогою якого очищають весь корпус друкувального пристрою.

заправка принтера

Бункер для тонера знаходиться в другій половині друкованого модуля. Найчастіше доступ до отвору для заправки знаходиться збоку під пластиковою кришкою. Але є картриджі, конструкція яких не передбачає отвори для засипки фарби. В цьому випадку має бути повністю розкрутити картридж і засипати тонер в щілину, через яку він потрапляє на магнітний вал. Іноді в бункері роблять отвір, і таким чином заправляють картриджі. Уникаючи повного розбирання і чищення всього картриджа.

Відкривши пробку магнітного бункера, беруть заздалегідь куплений в магазині оргтехніки тонер, і за допомогою воронки або скрученого в неї листа А4 формату засипають порошок у бункер. Не можна наповнювати бункер повністю, від цього картридж може заклинити. Треба щоб до краю залишалося півтора-два сантиметри. Потім закриваємо кришку, збираємо обидві частини і заправлений картридж вставляємо в пристрій.

Нюанси, на які необхідно звернути увагу при заправці тонерів самому.

Часто буває, що картриджі лазерних принтерів оснащені чіпом-лічильником друку. Для їх заправки слід звернутися до фахівців для обнулення даних в пам’яті чіпа або для його заміни. Навіть якщо вдасться зробити всю брудну роботу вдома, принтер просто відмовиться працювати, так як «за його підрахунками ресурс вже витрачено».

Немаловажне питання – «Скільки разів можна заправляти картридж?». Тут все залежить від самого картриджа. В середньому це кількість коливається в межах від 5 до 15 разів. Причому під час кожної 3-6 заправки необхідно виконувати відновлення. Це процедура заміни витратних деталей, які потрібно міняти в міру зносу.

В цілому заправка не така вже складна задача. Але братися за цю справу варто тільки тоді, коли є впевненість, що у все вийде. В іншому випадку доведеться купувати новий картридж, а його вартість часто порівнянна з вартістю самого апарату. І вся очікувана економія від «самостійного сервісу» зійде нанівець. Якщо ж залишилися питання про те, як заправити лазерний картридж, то радимо ознайомитися з інструкцією по заправці саме вашої моделі. Для цього перейдіть в розділ картриджі.

Ссылка на основную публикацию