Як замінити відеокарту для підтримки сучасних ігор

Функціонал обчислювальної машини дозволяє виконувати на пристрої завдання будь-якої складності, від відтворення мультимедійних файлів до запуску сучасних 3D ігор.

На жаль, з кожним роком старіння комп’ютерів відбувається все швидше. Якщо раніше, ПК був актуальний не менше трьох років з моменту покупки, то зараз, вже через рік, покупець може відчути брак обчислювальної потужності, якщо побажає пограти в останні ігри з самої реалістичної графікою.

Таким чином, якщо у людини зібраний комп’ютер п’ятирічної давності, можна з упевненістю сказати, що дана збірка більш не актуальна для «важких» додатків, до яких відносяться і сучасні ігри.

Для підвищення продуктивності в іграх, існує безліч вивертів, починаючи з погіршення якості зображення і закінчуючи заміною комплектуючих.

Для підтримки сучасних відеоігор, необхідно оновити весь комп’ютер, адже для деяких видань, необхідно не менше 8 гігабайт оперативної пам’яті і чотирьохядерний процесор. Проте, головною деталлю, відповідальної за роботу 3D графіки, є відеокарта.

Саме від потужності відеокарти залежить, які параметри графіки можна встановити в грі. Більш того, якщо ігрова новинка вимагає 2 – 3 гігабайти відеопам’яті, відеокарта, з меншим об’ємом пам’яті, просто не зможе запустити гру. Давайте дізнаємося, як замінити відеокарту в комп’ютері для підтримки сучасних ігор.

Відеокарта, як головний компонент в іграх

Як уже писалося вище, для підвищення продуктивності, необхідно оновити всі комплектуючі персонального комп’ютера. Проте, для відтворення відеозапису і спільної роботи інтерфейсу, досить оновити центральний процесор. Що стосується відеоігор, головна деталь, відповідальна за роботу 3D графіки, є відеокарта. Крім того, оновити відеокарту, значно простіше, ніж інші комплектуючі. Припустимо, людина має старенький комп’ютер, в материнській платі якого використовується застарілий сокет і застарілий тип пам’яті. Таким чином, щоб замінити одну з перерахованих вище деталей, доведеться замінити і інші комплектуючі. Купуючи новий процесор, покупець повинен купити і нову материнську плату, до нової материнської плати, також необхідно докупити і оперативну пам’ять.

У випадку з відеокартою, покупцеві, можливо, доведеться підібрати більш потужний блок живлення, тільки і всього.

Звичайно, зовсім застаріла материнська плата і процесор, частково обмежуватимуть продуктивність відеокарти, а якщо в комп’ютері встановлено дуже слабкий, одноядерний процесор або всього один гігабайт оперативної пам’яті, нова відеокарта не допоможе користувачеві запускати сучасні ігри.

Вибір нової відеокарти

Якщо у покупця постало питання про заміну відеокарти, майже напевно, і інші комплектуючі комп’ютера не відрізняються високою продуктивністю. Таким чином, вибирати відеокарту преміального класу просто безглуздо.

Людина повинна придбати такий пристрій, який максимально ефективно буде взаємодіяти з іншими комплектуючими системного блоку.

Відразу слід обмовитися, що відеокарта купується в розрахунку на те, що комп’ютер буде використовуватися для запуску ігор, а не для серйозної роботи з 3D графікою.

Іншими словами, купувати компонент з вісьмома гігабайтами відеопам’яті, немає ніякого сенсу. На даний момент, для більшості завдань, досить мати 2 – 3 гігабайти пам’яті. Даний показник буде актуальний ще не один рік.

Що стосується типу відеопам’яті, він ніяк не пов’язаний з іншими комплектуючими системного блоку, тобто, якщо фінансове становище покупця дозволяє придбати карту з типом пам’яті GDDR5, слід взяти саме її. Якщо людина бажає заощадити, цілком зійде і GDDR3.

Почасти, максимальну продуктивність відеокарти забезпечує шина пам’яті. Чим вище цей показник, тим більш продуктивним є пристрій. На даний момент, необхідно орієнтуватися на значення 256 біт. Цей показник трохи застарів, і деякі вважають, що ігрові комп’ютери повинні мати, хоча б 352 біта, але для такої відеокарти, повинні бути і інші комплектуючі до пари їй.

На жаль, навіть для відеокарти з 256 бітної шиною, необхідно міняти блок живлення на більш потужний, хоча б на 700 ват.

Як замінити відеокарту

Замінити відеокарту значно простіше, ніж центральний процесор або блок живлення. Для початку, слід вимкнути комп’ютер і від’єднати від корпусу всі дроти. Це особливо актуально, адже кабель монітора, саме і фіксується до відеокарти.

Наступним кроком, людина знімає кришку з лівої частини системного блоку і викручує болт фіксує відеокарту.

Тепер, необхідно підняти пластиковий важіль і вийняти комплектувальне з системного блоку.

Перед тим, як підключати відеокарту до материнської плати, необхідно знову підняти важіль і вставити комплектувальне в PCI-E х16 роз’єм.

Іноді, сучасні відеокарти мають занадто великий розмір, і не поміщаються в старі системні блоки. Особливо це актуально, якщо людина використовує не повноцінний ATX корпус, а так званий Mini-ATX або Micro-ATX. Тобто, якщо відеокарта не поміщається в корпус, його доведеться замінити.

Встановлену в системний блок відеокарту, необхідно зафіксувати спеціальним болтом (можна використовувати той же самий болт, що використовувався з попередньої відкритий).

З задньої частини системного блоку необхідно. Тип підключення залежить від того, який роз’єм використовує монітор. Сама відеокарта, зазвичай має кілька роз’ємів: VGA, HDMI і DVI.

Таким чином, якщо людина бажає ознайомитися з новинками відеоігор, але при цьому не має можливості вкласти достатньо коштів в модернізацію свого комп’ютера, досить просто встановити нову відеокарту середньої цінової категорії.

Ссылка на основную публикацию