Як закрити зависла програму в Mac OS

Способи закриття програм на Mac OS

Багато способи, розглянуті в цій статті, будуть схожі на аналогічні в Windows. Всі вони стандартні і не вимагають від користувача скачування будь-яких сторонніх програм.

Спосіб 1: Дочекатися відповіді програми

Якщо програма не відповідає за все пару секунд, то не варто відразу ж екстрено завершувати процес. Можливо, потрібно трохи почекати і програма відповість. Головне під час очікування не «вантажити» програму додатковими запитами, тобто не натискати на кнопки в інтерфейсі і т.д. Краще дочекатися, поки вона повністю «развіснется» і тільки після цього продовжити з нею роботу.

Спосіб 2: Швидкий доступ

На відміну від Windows тут два варіанти поєднання клавіш:

 • Command + Option + Esc – викликає спеціальне меню для примусового завершення роботи програм (чимось схоже на “Диспетчер завдань”);
 • Command + Option + Shift + Esc – закриває поточне вікно.

Давайте розглянемо перший варіант більш докладно:

 1. Після того, як ви натиснули потрібну комбінацію, відкриється вікно зі списком всіх відкритих програм. Виберіть з них ту, навпроти якої написано “Не відповідає”. Іноді навпаки зависла програми може відображатися значення “Не відповідає”.
 2. Натисніть на кнопку «Завершити».

У випадку з останньою довгою комбінацією клавіш її застосування може бути незручним, тому що потрібно одночасно затиснути 4 клавіші і тримати їх в такому положенні близько 3-5 секунд.

Спосіб 3: Меню Apple

Суть методу полягає в наступному:

 1. Натисніть по логотипу яблука у верхній лівій частині екрана. Важливо, щоб в цей час було відкрито зависло додаток (розгорнуто).
 2. З’явиться контекстне меню, де потрібно вибрати варіант «Завершити (назва програми) примусово».
 3. В даному випадку програма не закінчується, а відкривається спеціальне меню з попереднього способу. Тут потрібно вибрати проблемне вікно із загального списку і натиснути «Завершити».

Спосіб 4: Панель Dock

У Mac OS значки відкритих програм за замовчуванням відображаються в нижній панелі Dock. Інструкція виглядає наступним чином:

 1. Знайдіть серед відкритих програм іконку тієї, яка зависла в даний момент.
 2. Натисніть по ній правою кнопкою миші, затиснувши при цьому клавішу Option.
 3. З’явиться меню, де вам потрібно вибрати пункт «Завершити».
 4. Знову відкриється вікно завершення програм. Як діяти в ньому було описано в попередніх двох інструкціях.

Спосіб 5: Введення команд в термінал

Термінал – це спеціальне середовище, де управління операційною системою відбувається за допомогою команд (по аналогії з «Командного рядком» в Windows). Виконайте наступні дії в Терміналі:

 1. Після його запуску введіть команду: top

  натисніть Enter для її застосування.

 2. Дана команда відповідає за створення звіту про поточний стан комп’ютера. Запущені програми відображаються в колонці «Command». Також поруч знаходиться колонка «PID» – унікальний код запущеного додатку. Його потрібно кудись зберегти або переписати.
 3. Натисніть на клавішу «Q», щоб закрити список з програмами і знову запустити рядок введення.
 4. Напишіть наступну команду для закриття того чи іншого додатка: kill (номер PID). Приклад команди: kill 403, kill 648 і т.д.
 5. Для введення команди натисніть на Enter.

Спосіб 6: Моніторинг системи

В інтерфейсі цієї утиліти відображаються запущені програми, а також їх вплив на систему в цілому. Покрокова інструкція:

 1. Відкрийте «Моніторинг системи». Для цього перейдіть в папку «Програми», яка за замовчуванням повинна бути закріплена в панелі Dock. Там знайдіть і відкрийте «Моніторинг системи».
 2. У колонці «Ім’я процесу» знайдіть найменування зависла програми. Натисніть на нього, щоб вибрати.
 3. Тепер потрібно натиснути на іконку хрестика у верхній лівій частині вікна. Після цього завислий процес закриється.

Як бачите, немає нічого складного в закритті завислих додатків на операційній системі Mac OS. Найчастіше використовуються тільки перші два способи, описані в інструкції.

Ссылка на основную публикацию