Як закрити зависла програму?

Всі хто з нас стикався з додатком, утилітою або відеогрою, яка просто зависає і нічого з нею зробити не вдається. Ось зависла вона і все на цьому. У ці моменти хочеться взяти і відключити її, але не все так просто, так як вона не піддається на просте натискання хрестика. Так що ж робити в цій ситуації?

Якщо ви читаєте цю статтю, то ви напевне новачок в користуванні таке цікавою штучки, як комп’ютер на операційній системі Windows. Ви або якимось дивом закрили зависло додаток і намагаєтеся зрозуміти, як уникнути цього в майбутньому, або воно “висить” у вас в даний час і ви хочете його закрити, але не знаєте як.

Що ж, ця стаття вам дійсно допоможе, так як в ній ми опишемо безліч способів закриття того чи іншого додаток в операційній системі Windows. Повірте – закрити можна не тільки натискання на Хрестик, хоча і їм теж. Як і у всіх наших статтях, ми почнемо з найпростіших, можливо очевидних, методів.

Як закрити зависла програму?

Багаторазове натискання на Хрестик

Так, може і звучить досить безглуздо, але це правда часом допомагає. Спробуйте натискати на Червоний хрестик так … пару десятків раз, так як це дійсно може допомогти, хоч і не зрозуміло яким чином. Однак, це може і не спрацювати в зв’язку з тим, що вікно програми повністю зависло і натиснути на цей Хрестик навіть не надається можливості. У цьому випадку відразу ж можете перестати намагатися і переходите до наступного пункту в статті.

Закриття програми через Панель завдань

Самий логічний спосіб закриття вікна з програмою, відразу після натискання на Хрестик. За фактом, перший і другий способи є одним і тим же дією, але практика показує, що цей метод спрацьовує куди частіше. Ось невеликий приклад того, як це зробити, якщо ви зовсім зелений:

 • Знайдіть в панелі завдань (смужка Пуск) запущену і зависла програму.
 • Натисніть на неї правою кнопкою миші.
 • Виберіть з контекстного меню пункт “Закрити вікно”.

Якщо це не спрацювало, то можете спробувати виконати цю дію кілька разів. Факт – це теж працює, так що обов’язково спробуйте.

Alt + F4

На щастя, існує коротка команда для закриття активної програми. Тут все досить просто: натисніть одночасно клавіші Alt і F4 на клавіатурі і запущена в даний момент програма, утиліта або відеогра повинна буде закритися … в ідеалі. Як і з минулими методами – спробуйте натиснути цю комбінацію кілька разів, так як може допомогти вирішити ситуацію.

Виклик Диспетчера завдань

Утиліта під назвою Диспетчер завдань є однією з найбільш корисних і головних утиліт у вашій операційній системі Windows, яка стоїть поряд з такими елементами, як Командний рядок або Провідник Windows. За допомогою цієї корисної утиліти ви можете проводити моніторинг споживаних ресурсів вашого комп’ютера на відкриті утиліти, перевірити, чи активовано мережі, налаштувати автозавантаження тощо.

Загалом, дуже корисна програма, яка може стати в нагоді в багатьох життєвий ситуаціях. Однак, в більшості випадків вона стане в нагоді вам для закриття різних програм, які ну ніяк не хочуть бути закриті. Щоб закрити проблемну програму, виконайте такі дії:

 • Для початку вам потрібно запустити Диспетчер завдань. Виконати це можна декількома способами: натиснути комбінацію клавіш Ctrl + Shift + Esc, натиснути правою кнопкою миші на Панель завдань і вибрати з контекстного меню пункт “Диспетчер завдань”, натиснути комбінацію клавіш Ctrl + Alt + Delete і вибрати з пунктів “Диспетчер завдань”. Виберіть найбільш зручний для вас спосіб і відкрийте Диспетчер завдань.
 • Потім перейдіть у вкладку “Процеси” і знайдіть в списках працює програм ту саму, яка все ніяк не закривається.
 • Натисніть на неї правою кнопкою миші і виберіть “Зняти завдання”.
 • Якщо нічого не сталося, то спробуйте виконати це кілька разів.

У більшості випадків, після виконання вищеописаного, система видасть вам повідомлення, в якому буде сказано про те, що програма не відповідає і буде закрита. Якщо все було так, то вважайте, що з проблемою покінчено, оскільки після зазначеного повідомлення програма повинна буде сама закритися.

Однак, навіть це може вам не допомогти в рішенні ситуації, що, звичайно ж, ймовірно для Windows. Якщо сталося саме це, то зараз ми розглянемо більш кардинальні способи.

Перезапуск Провідника Windows

Ось що потрібно сказати
про Провідник Windows. Все що ви бачите на своєму робочому столі, тобто папки, значки, елементи Пуска, вікна різних програм тощо – всі ці елементи є Провідником Windows. Часом вся ця система починає давати збої, внаслідок чого і можуть зависати додатки і навпаки – через завислих додатків може почати давати збої Провідник. Так чи інакше, не так важливо яка причина, а важливо те, що вирішується ця проблема простим перезапуском Провідника. Для цього зробіть наступне:

 • Для початку відкрийте Диспетчер, як це вже було показано в методах вгорі.
 • Знайдіть в списку запущених програм процес під назвою “Провідник” або “Explorer.exe”.
 • Натисніть на нього правою кнопкою миші і виберіть “Зняти завдання”, або ж “Завершити процес”.

замітка: назва процесів і дії можуть злегка відрізнятися в різних операційних системах Windows, але вони все ж будуть синонімічні між собою.

Після закриття Провідника, весь інтерфейс Windows зникне, тобто на екрані ви будете бачити тільки шпалери на робочий стіл. До речі, Провідник може вимкнутися і самостійно, що може привести новачків в користуванні Windows просто в справжню паніку. Так ось, після відключення Провідника його потрібно знову запустити. Зробити це можна навіть без інтерфейсу:

 • Натисніть комбінацію клавіш Win + R для запуску утиліти “Виконати”.
 • Потім пропишіть в порожній рядку explorer і натисніть Ок.

Після цього проблемна утиліта безумовно повинна буде бути закрита.

Закриття програми через Командний рядок

Якщо нічого з вищеописаного не допомогло, то прийшов час звертатися за допомогою до важкої артилерії – Командному рядку. Якщо ви досить зелений в поводженні з ПК, то вам, ймовірно, ще не доводилося звертатися з Командного рядком. Що являє собою цей елемент операційної системи?

Якщо коротко, то Командний рядок – це утиліта, за допомогою якої ви можете керувати своєю системою за допомогою текстових команд без участі графічних елементів. Можна сказати, що дана утиліта – це один з найважливіших і потужних інструментів, використання якого просто необхідно в деяких ситуаціях. Закриття вперто не піддаються програми якраз входить в список таких ситуацій. Для закриття програми через Командний рядок, зробіть наступне:

 • Відкрити Командний рядок можна багатьма способами. Найпростіший з них – натисніть правою кнопкою миші на “Пуск” і виберіть “Командний рядок (адміністратор)”.
 • Потім впишіть в рядок команду tasklist.

Перед вами з’явитися список всіх запущених програм на вашому комп’ютері в даний момент. Навпроти кожного з них буде номерний ідентифікатор процесу. Знайдіть проблемну і все ще не закривається програму, і запам’ятайте її PID.
Далі введіть в командний рядок команду taskkill / pid **** і натисніть Enter.

Після цього ваш процес повинен буде закритися. Але якщо і це не змогло ліквідувати його роботу, що може трапитися все-таки відбудеться, то доведеться вдатися до ще більш жорстких методів.

Вихід з облікового запису

Просто вийшовши зі свого облікового запису, ви зможете закрити всі програми працюють на своєму комп’ютері, але при цьому ви не будете перевантажувати свій ПК. У різних версіях операційної системи Windows вийти зі свого облікового запису можна по різному. Зазвичай, ця опція буде знаходиться поруч з опцією відключення комп’ютера в Пуск. На більш сучасних ОС, по типу Windows 8-10, вам потрібно натиснути на своє ім’я в меню Пуск і вибрати “Вийти”.

Після виходу зі своєї облікового запису, знову увійдіть в неї. Цього разу ваше проблемне додаток безумовно має вже закритися, інакше ніяк. Але, якщо сталося диво і це, ми повинні зізнатися, непереможне додаток все не вгамовується, тобто тільки одне рішення в цій досить непростій ситуації – перезавантаження комп’ютера. Тут описувати нічого, так як це знають як робити навіть самі мало підготовлені користувачі.

Ссылка на основную публикацию