Як закріпити верхні рядки в Excel

Завдяки високій продуктивності Excel, ви можете зберігати і працювати з даними в мільйонах рядків і стовпців. Однак, гортаючи всі ці численні осередки вниз, до 26935 рядку досить легко втратити зв’язок між значеннями в цих осередках і їх змістом. Це одна з причин, по якій Excel приготував для нас спеціальний інструмент – Freeze (Закріпити).

Даний інструмент дозволяє перегортати осередки з інформацією і бачити заголовки рядків і / або стовпців, які закріплені і не можуть прокручуватися разом з іншими осередками. Отже, яку ж кнопку потрібно натиснути, і які підводні камені тут існують?

Як зберегти заголовки видимими

Якщо у вас звичайна таблиця з одним рядком в заголовку, то дії дуже прості:

  1. Подивіться на верхній рядок з заголовками і переконайтеся, що цей рядок видно. При цьому саму рядок можна не виділяти.

У аналізованої функції є одна особливість: вона фіксує верхню видиму рядок.

  1. Відкрийте вкладку View (Вид) в Excel і знайдіть іконку команди Freeze Panes (Закріпити області) в групі Window (Вікно).
  2. Натисніть на маленьку стрілку поруч з іконкою, щоб побачити всі варіанти. Оберіть Freeze Top Row (Закріпити верхній рядок) або Freeze First Column (Закріпити перший стовпець) – в залежності від способу організації ваших даних.

Всякий раз, коли ви закріплюєте рядки або стовпці, команда Freeze Panes (Закріпити області) перетворюється в команду Unfreeze Panes (Зняти закріплення областей), яка дозволяє швидко розблокувати рядки або стовпці.

Як закріпити кілька рядків і / або стовпців

Все частіше і частіше я зустрічаю таблиці, які мають кілька рядків в заголовку. Це складні структури, але вони дозволяють розмістити більш детальний текст в заголовках, тим самим зрозуміліше описати дані в таблиці.

Крім цього потреба в закріпленні декількох рядків виникає, коли потрібно порівняти певну область з даними з іншого областю, яка розташовується на кілька тисяч рядків нижче.

У таких ситуаціях команда Freeze Top Row (Закріпити верхній рядок), буде не дуже корисна. Але можливість закріпити відразу цілу область – це саме те!

Ось як це робиться:

  1. Цей момент є ключовим. Виберіть клітинку нижче рядків і / або правіше стовпців, які хочете закріпити.
  2. Відкрийте вкладку View (Вид) і знайдіть іконку Freeze Panes (Закріпити області) в групі команд Window (Вікно).
  3. Натисніть на маленьку стрілку поруч з іконкою, щоб побачити всі варіанти, і виберіть Freeze Panes (Закріпити області).

Як завжди, це не кінець історії. Багато починаючі користувачі часто скаржаться, що даний прийом у них не працює. Таке може статися в разі, якщо ви раніше вже закріпили якусь область.

Якщо будь-яка з рядків або стовпців вже закріплені, то замість команди Freeze panes (Закріпити області), ви побачите Unfreeze panes (Зняти закріплення областей). Погляньте на назву команди, перш ніж намагатися закріплювати рядки, і все буде працювати як потрібно.

Використовуйте цей маленький, але дуже зручний інструмент, щоб заголовки областей залишалися видимими завжди. У такому випадку при прокручуванні листа, ви завжди будете знати, які дані перед вами.

Ссылка на основную публикацию