Як закріпити область в Excel: фіксація шапки таблиці для різних версій програми

При роботі з великими базами даних іноді виникає така проблема, що при перегляді всіх полів таблиці заголовки стовпців (шапка) стають прихованими. А без таких заголовків може бути не завжди зрозуміло, де які дані знаходяться. Щоб при прокручуванні листа вгору, вниз, вправо або вліво певні поля таблиці залишалися видимими, необхідно знати, як закріпити область в Excel.

Відео по закріпленню рядки, стовпці або області Excel

Як закріпити потрібний діапазон в Excel?

Перед тим як фіксувати певні поля на робочому аркуші, треба знати деякі нюанси:

  1. Відзначити можна тільки ті рядки або колонки, які знаходяться відповідно вгорі і зліва. Якщо вони розташовані в середині робочого листа, то застосувати до них ця умова не вийде.
  2. Процедура буде недоступною, якщо аркуш захищений або використовується режим редагування комірки (для виходу з цього режиму досить натиснути клавішу «Esc» або «Enter»).

Загалом, в Ексель можна зафіксувати ліву колонку або верхню строчку. Якщо потрібно вказати і колонку, і ряд, то потрібно робити це одночасно. Якщо ж спочатку відзначити, наприклад, тільки колонку А, а потім перший ряд, то стовпець А буде вже незафіксованим.

Як закріпити стовпець або ряд в Excel 2003?

Фіксація полів в різних версіях Excel робиться приблизно по одному і тому ж принципу, але все ж цей процес трохи відрізняється. Перший приклад буде на основі версії 2003 року. Для початку необхідно запустити програму, а потім виконати наступні команди в панелі меню: «Вікно – Розділити». Тепер робочий лист буде розділений на 4 рівні частини. За допомогою цих 2 ліній (вертикальної і горизонтальної) і буде здійснюватися вибір діапазону для фіксації.

Отже, щоб зафіксувати шапку в електронній таблиці, треба перетягнути ці 2 лінії в потрібне положення. Наприклад, можна вказати діапазон з перших 2 рядків і 10 колонок. Щоб його зафіксувати, необхідно вибрати в панелі меню команди «Вікно – Закріпити області». Після цього 2 лінії більше не можна буде пересувати. Ось таким нескладним способом вийшло в Exel зафіксувати шапку. Тепер при прокручуванні таблиці в будь-яку сторону зазначені поля завжди будуть перебувати у верхній частині документа (вони будуть підкреслені чорними лініями знизу і праворуч).

Якщо буде потрібно вибрати інші осередки, потрібно вказати варіант «Зняти закріплення» в пункті «Вікно», після чого відзначити нові осередки. Якщо ж буде потрібно повністю скасувати фіксацію рядків і стовпців, тоді треба поставити галочку навпроти пункту «Зняти поділ».

Існує ще один, більш простий, спосіб вирішення цієї проблеми. В даному випадку потрібно всього лише натиснути на осередок, розміщену нижче і праворуч від того діапазону, який завжди повинен відображатися у верхній частині документа. А потім треба вибрати команду «Закріпити». Наприклад, якщо потрібно відзначити перші 3 колонки (A, B, C) і перші 2 ряди, то для фіксації потрібно буде вибрати поле D4 і клікнути на вищевказану команду.

Як зафіксувати діапазон в Excel 2007 і 2010?

Закріплення області в Excel відбувається з меню «Вид» – необхідно вибрати меню «Закріпити область», і вибрати тип фіксованої діапазону

Щоб зафіксувати поля у версії 2007 і 2010, треба перейти на вкладку «Вид» і в групі «Вікно» клацнути на кнопку «Закріпити області». Відкриється список, в якому можна вказати, що саме треба зафіксувати – рядок, стовпець або область.

Наприклад, можна вибрати варіант «Закріпити верхній рядок». Після цього на аркуші з’явиться чорна горизонтальна лінія, яка буде позначати кордон зазначеної області (в даному випадку це буде перший рядок). Якщо ж буде потрібно відзначити кілька рядків, тоді треба виділити той ряд, який розташований знизу від потрібного діапазону (клікнувши на його номер), і клацнути на пункт «Закріпити області».

Фіксація стовпчика відбувається аналогічним чином, потрібно тільки вказати відповідний варіант у списку. Для позначки декількох колонок треба клацнути на назву стовпчика, який розташований праворуч від потрібної області, і вибрати команду «Закріплення області».

Фіксація області здійснюється точно так же, як в exel 2003. Тобто потрібно клацнути на певне поле, яке знаходиться нижче і правіше від діапазону, який завжди повинен відображатися у верхній частині робочого аркуша програми.

Після застосування фіксації осередків в списку з’явиться інший варіант – «Зняти закріплення». Саме цей пункт треба вибрати в тому випадку, якщо з якоїсь причини знадобилося відключити цю опцію.

Тепер ви знаєте, як в Exel зафіксувати потрібні поля. За допомогою цієї опції можна вказати певні осередки, які будуть відображатися у верхній частині робочого аркуша Excel (наприклад, шапку таблиці). Завдяки такій можливості програми можна комфортно переглядати навіть великі таблиці, при цьому завжди буде зрозуміло, де які дані розміщені.

Ссылка на основную публикацию