Як захиститися від стеження через веб-камеру?

Проживають в Торонто Челсі Кларк і її приятель кілька тижнів тому дивилися фільми на Netflix, влаштувавшись зручніше перед ноутбуком. Цей вид відпочинку воліє величезна кількість людей по всьому світу. Дану історію робить з ряду геть що виходить один факт: в кімнаті з ними був хтось ще.

Деякі заклеюють вічко камери пластиром для захисту свого приватного життя.

Як з’ясувалося, вечір мав неприємне продовження: коли на наступний день Челсі вийшла на свою сторінку в фейсбуці, вона отримала повідомлення від невідомого відправника, що містить її інтимні знімки, зроблені минулої ночі. Людина, що назвала себе Махмудом Абдулом з Каїра, завантажив знімки з коментарем: «Дійсно мила парочка!”. Все вказувало на те, що знімки були зроблені за допомогою веб-камери ноутбука.

З подібним користувачам доводилося стикатися і раніше. У березні цього року один молодий чоловік потрапив в поле зору ФБР і був засуджений на 18 місяців за злом комп’ютера Юній Міс США Кессіді Вольф. Кілька місяців поспіль він спостерігав за нею через веб-камеру на її ноутбуці і робив інтимні знімки з її спальні. Потім він спробував шантажувати її, вимагаючи викуп і погрожуючи опублікувати фото і відео в разі відмови.

Може, ви також пам’ятаєте історії, які були розміщені на нашому блозі, про злом відео-нянь в штатах Огайо і Техас. В обох випадках зловмисники отримували повний контроль над пристроєм і вигукували нецензурну лайку в той час, як малюки спали.

Від цих історій волосся стає дибки, особливо беручи до уваги всі наші титанічні зусилля убезпечити себе і свої житла від несанкціонованих вторгнень. Ми замикаємо двері і вікна, встановлюємо сигналізації і сенсори, що реагують на рух – все щоб тільки убезпечити себе від зловмисників. Однак на сьогоднішній день основну небезпеку становить те, що ми самі приносимо в будинок.

Захист веб камери

Як захиститися від злому і стеження через веб-камеру і камери спостереження

  • Використовуйте надійні антивірусні рішення.
  • Найкраща оборона – забезпечити, щоб на вашому комп’ютері завжди були встановлені останні оновлення. Оновлюйте свою антивірусну програму завжди до останньої версії і підтримуйте вірусні бази актуалізованими, оновлюйте веб-браузери та додаткові модулі в них, вчасно встановлюйте патчі для стороннього ПО, в тому числі і відомих виробників, таких як Adobe, Oracle і Microsoft. Програма може робити цю роботу за вас.
  • Переконайтеся в тому, що ваш роутер досить захищений. 
  • Наприклад, якщо у вас є зовнішня камера спостереження, докладете максимум зусиль для вивчення принципів її роботи і можливостей вжиття заходів для її повного захисту. Ці заходи можуть включати в себе зміну пароля або інших налаштувань, встановлених за замовчуванням.
  • Багато наклеюють шматочок паперу або пластиру на камеру, коли їй не користуються.
  • Зрозуміло, не переходьте за посиланнями в ел. листах або повідомленнях від незнайомих вам відправників і просто підозріло виглядають.
Ссылка на основную публикацию