Як зайти в налаштування роутера – інтерфейс Web-управління

Всім привіт! Досить часто при подачі нового матеріалу на сторінках сайту про підключення того чи іншого цифрового пристрою до домашньої мережі, у деяких читачів виникає питання, як зайти в налаштування роутера? Здавалося б, нічого складного в процедурі входу в адміністративну панель мережевого пристрою немає і ніщо не може бути тут каменем спотикання. Однак, це питання задають з періодичної точністю, що свідчить про те, що він відкритий для певної частини аудиторії сайту. Друзі! Незалежно від виробника мережевого пристрою, дізнатися IP-адресу і виконати вхід в настройки роутера досить просто.

Якщо говорити коротко, то принцип роботи маршрутизатора полягає в об’єднанні сегментів мережі і пересилання між ними пакетів даних на основі спеціальної таблиці по заданим правилам адміністратора. Тобто в нашому випадку це малопортовие мережеві пристрої, які пов’язують домашню мережу з каналом інтернет-провайдера (способи підключення до провайдера описані тут), а в ролі адміністратора виступають домашні користувачі. Увійти в налаштування роутера можна як по LAN, так і по Wi-Fi підключення.

Як правило, фахівці рекомендують виконувати першу настройку мережевого пристрою безпосередньо через патч-корд (читайте тут про те як обжати кабель LAN без кліщів), яким зазвичай комплектуються маршрутизатори. Однак, вам ніщо не заважає зайти в налаштування маршрутизатора по бездротовій мережі Wi-Fi і налаштувати мережевого пристрою наприклад, з планшета. В такому разі не завадило б спочатку скинути настройки роутера до заводських, а то раптом до нас його тестували, задавали параметри і на бездротовому режимі стоїть захист (тут докладно про те як вибрати і встановити пароль на Wi-Fi мережу).

Налаштовуємо мережеву карту комп’ютера.

Отже, можете з’єднати маршрутизатор з комп’ютером кабелем LAN або спробувати отримати доступ до його інтерфейсу по бездротовому зв’язку Wi-Fi. Мало обізнаним користувачам рекомендую все-таки зв’язати мережеве пристрій з комп’ютером патч-кордом і налаштувати мережеву карту. Для цього в Windows 7 потрібно натиснути “Пуск” > “Панель управління” > “Центр управління мережами і загальним доступом”.

Відкриється віконце в якому зліва потрібно клікнути по “Змінити параметри адаптера”, натиснути правою кнопкою миші по “Підключення по локальній мережі” і в випадаючому меню вибрати пункт “Властивості”. У віконці “Підключення по локальній мережі” клацніть два рази по пункту “Протокол Інтернету версії 4 (TCP / IPv4)”.

Відкриється нове вікно, де IP-адреса і DNS-сервера повинні бути в автоматичному режимі. Також тут можуть бути прописані статичні IP-адреси. Перепишіть їх на всякий випадок в блокнот і встановіть обидва перемикача в отримати автоматично.

Зазвичай цього достатньо, тому що за замовчуванням мережевий пристрій (роутер, модем) діє як DHCP сервер (протокол динамічної конфігурації мережного вузла) і роздає IP-адреси автоматично всім підключеним клієнтам в локальній мережі.

Як дізнатися IP і увійти в налаштування роутера.

Щоб зайти в інтерфейс роутера, потрібно ввести його IP в адресний рядок браузера, натиснути “Enter” і пройти аутентифікацію. Дізнатися IP-адресу роутера, ім’я користувача і пароль для входу в панель управління можна з документації, яка постачалася в комплекті з Вашим мережевим пристроєм. Так само ця інформація дублюється на наклейці, яка розміщена на нижній панелі маршрутизатора.

Потрібно сказати, що якщо раніше в ньому не змінювалися дані для аутентифікації, то за замовчуванням зазвичай виробники встановлюють ім’я і пароль в admin, а IP-адреса у них може трохи відрізнятися. Наприклад, популярні світові бренди мережевого обладнання встановлюють такий IP:

 • D-Link -192.168.0.1
 • ASUS, TP-Link, Netgear, Linksys-192.168.1.1
 • Belkin-192.168.2.1

Залишилося тільки ввести в адресний рядок IP-адреса відповідає вашому виробнику і заповнити форму аутентифікації (ім’я, пароль).

Якщо доступ до інтерфейсу отримано, то залишилося налаштувати інтернет з’єднання з провайдером і встановити пароль на бездротову мережу Wi-Fi. В іншому випадку краще прочитати статтю до кінця. До речі, якщо у роутера буде спостерігатися слабкий сигнал Wi-Fi, то рекомендую знайти вільний канал з безкоштовною програмою inSSIDer.

Як визначити IP-адресу маршрутизатора в Windows 7.

Якщо з якоїсь причини у Вас немає додається документа і немає необхі
дної інформації на наклейці, то дізнатися дані для входу в панель управління можна через мережеві підключення. Наприклад, для операційної системи Windows 7 можна подивитися IP-адреса мережевого пристрою за наступним шляхом:

Windows 7 – “Пуск” > “Панель управління” > “Сети и интернет” > “Центр управління мережами і загальним доступом” > “Зміни параметрів адаптера” > клікніть два рази по значку “Підключення по локальній мережі” і в віконці натисніть на кнопку “Відомості …”. У новому віконці в рядку “DNS сервер” буде відображатися IP-адреса підключеного роутера.

Крім цього, визначити IP роутера можна і через командний рядок. Для цього потрібно натиснути на клавіатурі комбінацію клавіш Windows + R (безкоштовні довідники по сполученням клавіш тут) і у вікні, “Виконати” ввести команду CMD (командний рядок), натиснути кнопку “ОК”.

Власне після цього відкриється командний рядок, де вам потрібно прописати команду ipconfig. Ось так:

Тепер вам доступна інформація про мережеві підключення в локальній мережі. Знайдіть рядок “Основний шлюз”, в ній відображено IP-адресу роутера. У мене це 192.168.1.1. От і все. Залишилося вставити отриманий адресу в рядок браузера, пройти аутентифікацію, підключити роутер до мережі інтернет і налаштувати бездротову мережу.

Не вдалося відкрити сторінку налаштувань роутера?

Може трапитися так, що під час отримання доступу в панель управління, браузер повідомить вас повідомленням: “Не вдається відкрити сторінку”. Тоді має сенс повернутися в “Підключення по локальній мережі” і клікнувши по своєму мережевому підключенню правою кнопкою миші, вибрати пункт “Стан”.

Тут потрібно натиснути на кнопку “Відомості” і у вікні, “Відомості про мережевому підключенні” подивитися в рядок “шлюз IP …”. Якщо він має вигляд 192.168.0.1; 192.168.1.1 або їм подібний, то значить DHCP-сервер на маршрутизаторі включений і налаштований (IP для входу в мережеве пристрій).

Разом з тим рядок “Адреса IPv4” може містити IP такого типу 169.254.xx.xx (зазвичай присвоюється за замовчуванням, якщо DHCP що невиявлений), тоді потрібно прописати в настройках “Протокол Інтернету версії 4 (TCP / IPv4)” статичний IP.

Подібні проблеми в роботі DHCP клієнта на комп’ютері можуть бути через брандмауерів (файрволов) … Однак, бувають і інші причини. Вообщем вам потрібно прописати IP комп’ютера, який потрапляє в діапазон видаваних пулів IP-адрес DHCP-сервером на роутері. Зазвичай за умовчанням у маршрутизаторів TP-LINK він встановлюється в діапазоні 192.168.1.100 – 192.168.1.199, а у ASUS 192.168.1.2 – 192.168.1.254.

У випадку з TP-LINK це виглядає так:

 • IP – 192.168.1.101
 • Маска підмережі – 255.255.255.0
 • Основний шлюз – 192.168.1.1
 • DNS – 192.168.1.1

У випадку з ASUS ось так:

 • IP – 192.168.1.7
 • Маска підмережі – 255.255.255.0
 • Основний шлюз – 192.168.1.1
 • DNS – 192.168.1.1

Пропишіть, натисніть “OK” і спробуйте знову увійти в адмін панель. Думаю принцип привласнення статичного IP комп’ютера вам зрозумілий. Експериментуйте. Таке явище звичайно буває вкрай рідко, але краще вам про нього знати. Бажаю зайти в інтерфейс роутера без проблем. На сьогодні все. Поки що!

Ссылка на основную публикацию