Як зайти в BIOS на Windows 10

У користувачів Windows 10 виникає питання при бажанні потрапити в конфігурацію BIOS UEFI. Проблема входу виникла через присутність функції, введеної ще в Windows 8. Саме про зміну параметрів, що заважають увійти в меню UEFI, піде мова далі.

Входимо в панель UEFI з Windows 10

При перезавантаженні комп’ютера або ноутбука будьте готові до того, що тимчасове вікно з інформацією від материнки, на якому у більшості моделей висвічувалася комбінація клавіш, може не з’явитися. При цьому ПК став помітно швидше завантажуватися. Причиною відсутності цього вікна стала вбудована функція швидкого запуску комп’ютера.

Входимо в BIOS під включеної Windows 10

Якщо ви маєте можливість увійти в операційну систему, то цей спосіб вам підійде.

 1. Натискаємо на меню «Пуск» і вибираємо пункт «Параметри».
 2. Знаходимо і натискаємо на розділ «Оновлення та безпека».
 3. Натискаємо на вкладку «Відновлення» у вікні.
 4. під блоком «Особливі варіанти завантаження» тиснемо «Перезавантажити зараз».
 5. Як тільки ПК включиться, в вікні знаходимо і тиснемо на блок «Діагностика».
 6. потім натискаємо “Додаткові параметри”, і відразу ж тиснемо «Параметри вбудованого ПО UEFI» і сміливо перезавантажуємо комп’ютер.

Вхід в меню після включення комп’ютера

Традиційним способом вважається вхід в системну конфігурацію ПК відразу після його включення до того, як ОС почне завантажуватися. Для входу на комп’ютері найбільш часто використовуваною є кнопка «Delete», а на ноутбуках «F2». Якщо дані варіанти не працюють – зверніть увагу на напис, яка відображається при появі інформаційного вікна від материнської плати, або ознайомтеся з інструкцією по її експлуатації.

Ситуація в «десятці» ускладнена тим, що коли ви вмикаєте комп’ютер, вікно з інформацією про вхід в конфігураційне меню може просто не відобразитися через швидке включення комп’ютера. Щоб увійти в бажану зону конфігурації, нам потрібно вимкнути функцію швидкого запуску ПК або ноута. Зробити це можна в такий спосіб:

 1. Натискаємо комбінацію клавіш «Win + X» і вибираємо пункт “Панель управління”.
 2. знаходимо пункт «Електроживлення» і вибираємо його.
 3. У лівому списку параметрів тиснемо «Дії кнопок харчування».
 4. Якщо ви адміністратор комп’ютера, натискаємо «Зміна параметрів, які зараз недоступні».
 5. Опускаємося вниз і серед інших параметрів прибираємо галку з пункту «Включити швидкий запуск», після чого зберігаємо зміни.
 6. Перезавантажуємо комп’ютер і можемо увійти в меню UEFI.

Ще в «вісімці» з’явилася функція входу в меню конфігурації материнської плати навіть при запущеній ОС. Але якщо ви звикли завантажувати БІОС традиційним шляхом, доведеться витратити трохи часу на відключення вбудованої функції швидкого завантаження.

Ссылка на основную публикацию