Як визначити швидкість інтернету онлайн

У певних випадках може виникнути потреба в перевірці швидкості інтернет-з’єднання. Наприклад, це іноді потрібно для того, щоб поставити що-небудь на завантаження або для проведення онлайн-трансляцій. Також користувач може просто дізнатися поточну швидкість з’єднання чисто з «цікавості». Спеціально для таких випадків у мережі є сайти і сервіси, що дозволяють дізнатися поточний показник швидкості з’єднання.

На жаль, не існує сервісу, який міг би зі 100% точністю показати вашу поточну швидкість з’єднання. Дані будуть різнитися від сервісу до сервісу, проте не набагато, якщо ваше підключення більш-менш стабільний. Це пов’язано з тим, що різні сайти використовують різні алгоритми, файли та інше. Отже, у вас не вийде обчислити точне значення, але переглянувши дані з декількох сайтів, зможете визначити приблизне.

Як відбувається вимір швидкості онлайн

Зазвичай вимірювання проводиться за двома показниками:

 • Швидкість скачування контенту. Визначає швидкість завантаження сайту або файлу за допомогою браузера;
 • Швидкість завантаження контенту з комп’ютера. Цей параметр визначає середній час, за яке завантажуються дані з комп’ютера на стороні сервера, тобто в інтернет.

Як «контенту» виступає невеликий файл, який завантажується на ваш комп’ютер. Найчастіше процес реалізований так, що файл не скачується саме на комп’ютер, а потрапляє в дані браузера. Це дозволяє не засмічувати зайвий раз жорсткий диск.

Далі ми розглянемо всі доступні варіанти, перевірки швидкості інтернет-з’єднання через онлайн-сервіси. Для більшої впевненості проводите тестування кілька разів навіть на одному і тому ж сайті. Також ви можете порівнювати показники з декількох ресурсів.

Варіант 1: Яндекс Інтернетометр

Сервіс представлений знаменитою компанією Яндекс. Досить точний, але при цьому з ним можуть виникнути проблеми у жителів України і деяких інших країн СНД, тому сервіс підійде не всім. Принцип роботи максимально простий – на головній сторінці сервісу потрібно скористатися кнопкою «Виміряти».

Зачекайте кілька секунд, поки сервіс отримає дані про вашому з’єднанні. Вся важлива інформація тут же відобразиться. У правій частині буде розташовано дані найбільш цікаві для вас – «Вхідне з’єднання» і «Вихідне з’єднання». Тобто швидкість завантаження даних на комп’ютер і з комп’ютера відповідно. Нижче буде кнопка «Виміряти ще раз», щоб отримати більш детальні результати вимірювань. У лівій же частині ви можете бачити інформацію про дозвіл відкритого вікна, версії браузера, регіон і IP адреси.

Варіант 2: Speedtest.net

Один з найзнаменитіших сервісів для перевірки швидкості інтернет-з’єднання. Користувачі відзначають оригінальний і сучасний інтерфейс сервіс. Так, він виглядає красиво, але якщо у вас дуже низька швидкість інтернету, то сам сервіс може пригальмовувати саме через свого сучасного інтерфейсу, правда, це трапляється дуже рідко.

Алгоритм перевірки виглядає наступним чином:

 1. Перейдіть на офіційний сайт сервісу. Там скористайтеся кнопкою «Почати перевірку», яка розташована в верхній частині.
 2. Чекайте отримання результату.

Сайт показує необхідний мінімум інформації. У верхній частині виведені швидкість отримання та швидкість передачі в Мбіт / сек, плюс PING. У нижній частині буде назва вашого провайдера, IP-адреса і ім’я хостингу. Тут же ви можете поділитися отриманим результатом тестування, порівняти його з іншими, запустити тестування заново.

Варіант 3: 2ip.ru

2ip.ru – це багатофункціональний сервіс, орієнтований в першу чергу на перевірку анонімності користувача, надання інформації про інтернет з’єднанні – хостинг, країна, відстань до серверів будь-якого сайту і перевірка швидкості з’єднання.

Інтерфейс сервісу може здатися не таким зручним, як у його аналогів, розглянутих вище. Щоб вам було простіше, дотримуйтесь даної інструкції:

 1. Після переходу на сайт, відкрийте вкладку «Тести». Там потрібно вибрати варіант «Швидкість інтернет з’єднання». Він найперший в списку.
 2. Відкриється сторінка, де буде показано місце розташування вашого IP-адреси, а також короткі дані про розташування і провайдера. Тут натисніть на кнопку «Тестувати».
 3. По завершенню тестування буде показана вхідна та вихідна швидкості разом з пінг. На цій сторінці ви зможете поділитися з ким-небудь результатом тестування та / або виконати перевірку ще
  раз, скориставшись відповідними кнопками. Тут також користувачі можуть залишати відгук про сервіс, міняти провайдера, плюс є посилання на корисні статті, розташовані під результатом тесту.

Варіант 4: Speed.yoip.ru

Цей сайт проводить тестування за допомогою тестового пакета даних, розмір, яких ви вибираєте. З одного боку це дозволяє самостійно регулювати точність вимірювань, але з іншого споживає трафік, що актуально в тих випадках, коли той сильно обмежений. Інструкція по роботі з сервісом:

 1. На головній сторінці скористайтеся випадає меню в рядку «Використовувати не більше …». Там задайте кількість трафіку, більше якого сервіс не може використовувати для перевірки швидкості. Чим більше обраний розмір пакета, тим якісніше перевірка.
 2. Тепер почніть тестування, скориставшись однойменної кнопкою.
 3. По завершенню ви побачите приблизну точність тестування, максимальне і мінімальне значення швидкості, а також оповіщення про затримки чи інших проблемах, якщо такі були виявлені.

На цій же сторінці ви можете повторити тест або повернутися на головну, скориставшись відповідними кнопками.

Варіант 5: Myconnect.ru

Сервіс надає мінімальну технічну інформацію про ваш підключенні провайдера, хоча вона може бути трохи невірною. Тут навіть доступна функція зміни провайдера. Цікавою особливістю сайту є можливість ведення статистики зміни вашої швидкості підключення.

Читайте також: 5 сервісів, де можна дізнатися швидкість інтернету Windows (Віндовс) 10 Як провести тест швидкості інтернету за допомогою Speedtest Перевірити швидкість Інтернету Ростелеком Список програм для увелечения швидкості інтернету

Для початку тестування на головній сторінці натисніть на кнопку «Виміряти». Після цього ви будете перенаправлені на сторінку, де буде розписано про те, як відбувається процес. Натисніть на «Тестувати», щоб почати.

Коли тестування буде закінчено, ви зможете переглянути свою статистику за швидкістю, побачити рейтинг провайдерів для вашого регіону за різними показниками, порівняти запропоновані тарифи і т.д.

Варіант 6: Швидкість інтернету

Цей сервіс багато в чому схожий на Speedtest.net, який був розглянутий у другому варіанті. Для тестування він використовує аналогічні алгоритми (за замовчуванням). Правда, його головною особливістю є можливість вибору використовуваних алгоритмів для перевірки. Тут представлені від Yandex, 2ip.ru, speedtest.net та інших. Це зручно для тих, хто хотів би порівняти тести з різних сайтів.

Тут вам потрібно буде просто вибрати те джерело, з якого буде проводиться тестування і натиснути на кнопку «Пуск!», Розташовану правіше. Відкриється віконце з обраним алгоритмом для перевірки. Ви можете відкрити кілька таких вікон з різними алгоритмами для більш зручного і наочного порівняння. Однак не потрібно проводити тестування в декількох вікнах одночасно, так як результати можуть виявитися некоректними.

У статті було розглянуто 6 сервісів для тестування швидкості інтернет-з’єднання. Ви можете користуватися і тими варіантами, які не потрапили в цей огляд – їх принцип роботи швидше за все буде дуже схожий з вже розглянутими сайтами. Якщо у вас залишилися питання або пропозиції по темі статті, то напишіть їх в коментарі. Поділіться цією статтею в соціальних мережах, якщо вам знадобилася ця інформація.

Ссылка на основную публикацию