Як визначити що згоріла відеокарта – робимо діагностику

Привіт, друзі! Один з поширених запитань – як визначити що згоріла відеокарта? Зазвичай відбувається так, ви включаєте свій ПК, він начебто працює, але екран нічого не показує. Відбувається це через поломки відеокарти. Вона обробляє графічні процеси і виводить картинку на екран. Звичайно бувають і такі прості речі коли кабель який з’єднує відеокарту і монітор, випадково зачепили ногою. Це найсприятливіший варіант.

Ознаки того, що відеокарта не працює

Давайте розглянемо основні ознаки, які вказують, на несправність карти:

  • Немає сигналу від ПК на моніторі – темний екран.
  • На екрані з’явилися смуги, які спотворюють картинку. Можуть бути як горизонтальні так і вертикальні.
  • Не обов’язково, але теж як один з варіантів, коли ви ставите драйвера на карту, і на комп’ютері з’являється «синій екран».
  • Кулери в системнике працюють, індикатори на моніторі світяться, але зображення відсутнє.

Як точніше діагностувати поломку

  • Перевірте чи добре підключений кабель, може він вставлений не до кінця і тому відсутній сигнал. Як я вже писав вище, елементарно зачепили ногою, або рухали стіл, системний блок і кабель міг відійти від роз’єму. Перевірте як на моніторі так і на карті.
  • Якщо у вас крім дискретної відеокарти є вбудована – перемкніть кабель на неї і перевірте чи з’явиться картинка.
  • Так само зверніть увагу, коли ви запускаєте комп’ютер, при нормальній роботі він видає один короткий писк, звук (кому як подобається). Якщо ви чуєте кілька коротких або довгих звуків – це сигнал несправності будь то з елементів ПК. У вашому випадку, це швидше за все і є відеокарта.
  • Якщо є можливість підключити системний блок до іншого монітора.

Чи варто ремонтувати?

Можна зустріти в інтернет інформацію про прогріванні чіпа або його заміні. Висловлю свою думку з цього приводу.

Як показує практика, прогрів чіпа – марна трата грошей. Якщо вона і почне працювати то скільки, це питання, але зазвичай не довго. Так само вона може заробити, але стабільної роботи, на жаль не буде. Робити заміну чіпа, теж сумнівне справу тому під час заміни «фахівці» можуть його перегріти і у вас в подальшому будуть проблеми під час користування комп’ютером. Якщо в сервісі дають гарантію, і ви зважили вартість чіпа + роботи і вартість нової карти і вас це влаштовує, то чому б і ні.

Але моя порада такий, якщо відеокарта накрилася краще купіть нову. Я висловив свою точку зору з приводу ремонту, хтось може з цим не погодиться і це нормально. Тому вирішувати вам. Якщо стаття була для вас корисною, поділіться їй в соц. мережах, кнопочки знаходяться знизу, спасибі!

Ссылка на основную публикацию