Як визначити музику онлайн

Багато людей не завжди запам’ятовують назву вподобаної пісні чи не завжди мають можливість його подивитися. Аналогічна ситуація відбувається і з ім’ям виконавця, і назвою альбому. Якщо у вас є файл потрібної композиції або ви можете включити її, то скористайтеся спеціальними онлайн-сервісами, які дозволяють розпізнати музику і видати основну інформацію про цікавить треку – назва, альбом, група / виконавець.

Якщо пісня і її автор більш-менш популярні, то проблем з розпізнаванням виникнути не повинно. Однак не завжди вдається провести коректне розпізнавання композиції, якщо та не отримала широкого розповсюдження. Однак спробувати все-таки варто. Можливо, один із запропонованих онлайн-сервісів по розпізнаванню музики дозволить вам дізнатися всю необхідну інформацію з тієї чи іншої композиції.

Онлайн-розпізнавання музики

На деяких з представлених нижче сервісах ви можете знайти необхідну інформацію з тієї чи іншої пісні, завантаживши на сайт файл з цією піснею. Інші ж пропонують включити запис потрібної композиції або навіть «наспівати» її самостійно. На деяких з розглянутих сервісів основний функціонал реалізований за допомогою технології Flash, отже, для коректної роботи вам доведеться встановити або оновити Adobe Flash Player.

Варіант 1: Midomi

Це найбільш популярний сервіс пошуку пісень як в російськомовному сегменті мережі, так і в глобальному. Функціонал має на увазі наспів цікавить пісні в мікрофон. Вам необов’язково співати її самостійно, так як ви можете просто включити її запис. Якщо ж записи під рукою немає, але ви пам’ятаєте мелодію і деякі слова, то можете спробувати і «наспівати». Бути професійним співаком для цього не потрібно. Алгоритми сервісу здатні розпізнати запис, зроблений в «кустарних» умовах непідготовленою людиною.

Для нормального функціонування сервісу вам буде потрібно встановити актуальну версію Adobe Flash Player. Інструкція з використання Midomi виглядає наступним чином:

 1. Перейдіть на офіційний сайт сервісу. Якщо у вас все нормально з плагіном Flash Player, то перед вами повинен відобразиться інтерфейс, як на скріншоті нижче. Там натисніть на кнопку «Click and Sing or Hum».
 2. Відкриється віконце налаштувань параметрів Adobe Flash Player, де сайт буде запитувати дозвіл доступу до мікрофону. Якщо раніше ви вже відвідували цей сайт, то він може і не запитувати дозвіл доступу. Вам потрібно вирішити сайту користуватися мікрофоном.
 3. Розпочнеться запис. Вам потрібно постаратися витримати фрагмент в 10-30 секунд мінімум для коректного розпізнавання. Якщо ви включили на програвання всю композицію, то можете дочекатися поки запис завершиться.
 4. У разі, якщо в своїй бібліотеки Midomi не знайдете нічого підходящого ви побачите повідомлення наступного виду.
 5. Ви можете повторити пошук, скориставшись кнопкою «Click and Sing or Hum». В цьому випадку вам знову доведеться наспівувати в мікрофон відрізок з шуканої пісні.
 6. Також на сайті реалізований пошук пісні за текстом композиції. Якщо ви його пам’ятаєте, то скористайтеся рядком, яка має підпис «Пошук тексту».
 7. Якщо ж введений фрагмент пісні дав вам хоч якийсь результат, то сервіс видасть список передбачуваних композицій, які найбільше відповідають вихідним даним. За умови, що було знайдено багато збігів, скористайтеся кнопкою «See all».

Цей сервіс в основному порівнює коливання записи з мікрофона, з наявними даними в своїй бібліотеки. Найбільш схожі результати ви можете бачити на самому початку списку. На жаль, пошук за допомогою голосу не завжди дає коректні результати, тому рекомендується шукати по запису або за допомогою введення фрагментів тексту.

Варіант 2: AudioTag

Даний варіант є менш вимогливим, наприклад, для його функціонування вам не потрібно мати на комп’ютері Adobe Flash Player. Також там недоступна функція запису даних з мікрофона, отже, «співати» фрагмент, що цікавить пісні вам не доведеться. Правда, менш різноманітний функціонал сервісу можна віднести і до його мінусів, так як ви можете шукати пісню, якщо у вас є її файл на комп’ютері.

Взаємодія з Audio Tag відбувається за такою схемою:

 1. Перейшовши на головну сторінку натисніть на кнопку «Вибрати файл».
 2. У «Провіднику» Windows потрібно вказати запис, в якій міститься потрібна композиція. Після цього натисніть на кнопку «Відкрити».
 3. Файл буде завантажений на сервіс, але для остаточно завантаження, ва
  м буде потрібно натиснути на кнопку «Upload».
 4. Сервіс дасть вам капчу, яку потрібно буде ввести для того, щоб підтвердити, що ви не робот. Як правило, дана капча – це проста математична операція, результат якої вам буде потрібно ввести в спеціальне поле.
 5. Дочекайтеся, поки сайт перегляне свою бібліотеку і знайде збіги. На першому місці у видачі будуть найбільш ймовірні варіанти, нижче ж будуть представлені менш ймовірні в порядку убування.

Варіант 3: Musipedia

Цей сервіс в плані функціоналу обійшов розглянуті раніше. Тут ви можете не тільки наспівати цікавить пісню, завантажити її композицію, але і скористатися вбудованим піаніно, награвши на ньому мелодію. Правда, для цього вам буде потрібно навик гри на піаніно, а також встановлена ​​актуальна версія Adobe Flash Player. Також тут представлені і інші варіанти пошуку, наприклад, пошук по тексту з пісні, пошук по датах і т.д. Правда, ці варіанти працюють не завжди коректно.

Читайте також: З’єднання музики онлайн Рішення проблеми в Firefox «Для відображення цього вмісту потрібно плагін» Як знайти музику по звуку Чому не встановлюється Flash Player?

Як приклад розглянемо, як на цьому сайті знайти пісню, використовуючи вбудоване флеш-піаніно:

 1. Перейдіть на головну сторінку сервісу і скористайтеся вкладкою «Music Search».
 2. Далі, в підменю, виберіть варіант «With Flash Piano». Ви також можете використовувати аналогічний варіант, але працює на технології JavaScript. Для цього натисніть на пункт «With JavaScript Piano». Варто зауважити, що даний метод пошуку працює не так коректно, як його Flash-аналог.
 3. Дочекайтеся поки завантажиться віртуальне піаніно і почніть награвати на потрібну вам композицію. Робити це можна за допомогою комп’ютерної миші, просто натискаючи на потрібну клавішу. Тут також доступні спеціальні настройки, але їх краще не чіпати, якщо ви не розумієте, за що вони відповідають. Коли закінчите награвати, натисніть кнопку «Search».
 4. Далі буде сформований список з композицій, в яких присутня зіграний вами уривок. Також ви зможете не тільки прослухати знайдені записи, але і завантажити їх і / або переглянути до них кліп на YouTube.

Якщо ж ви не вмієте грати на піаніно і / або шукана композиція не має на увазі використання даного інструменту, ви можете спробувати «наспівати» її. Ця функція на Musipedia реалізований схожим чином з Midomi:

 1. У підміню у «Music Search» натисніть на пункт «With Microphone». Для того, щоб виконати запис з мікрофону вам знову ж буде потрібно встановлений на комп’ютері актуальний Adobe Flash Player і дозвіл для нього.
 2. Якщо всі налаштування вже виконані, то перед вами з’явиться віконце, в якому потрібно буде натиснути на кнопку «Record». Потім включите аудіозапис на будь-якому пристрої або Напійте пісню самостійно.
 3. Як тільки запис закінчиться, сервіс представить вам найбільш підходящі результати.

Розглянуті варіанти не є єдиними, щоб знайти потрібну вас композиції, але при цьому вони найпопулярніші. Схема роботи на аналогічних сайтах буде приблизно схожа на ту, яку ми розглянули в інструкція в цій статті. Варто розуміти, що сервіс можуть функціонувати належним чином, але їх алгоритми і бібліотеки поліпшуються з часом.

Ссылка на основную публикацию